CESTOVÁNÍ PO ČR

Vtipy, zajímavosti, kuriozity...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od pratonda »

Kudy je lepší cesta tam a tam,kudy se raději vyhnout,kudy raději ani nejezdit...
Stav silnic,tipy na výlety a poznávání...
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od pratonda »

Mám trochu omezenější průjezdnost auta(světlá výška,profil pneu,alergii na značku "Výsprava emulzí a kamenivem") a mám jet na více rodinný prodloužený víked do Jeseníků a předpokládám,že budu brzda konvoje.Potřeboval bych z Nových Losin přes Přemyslov,Rejhotice do Koutů n/D a podle fotomapy mám obavy a jinak silnice obecně v okolí(Dlouhé Stráně,Praděd..).Děkuju za postřehy
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Vecernicek »

tak máš dvě možnosti:
1) zvednout auto min. do seriového stavu, protože nejsme v německu a naše silnice spíše vyžadují zvýšení světlé výšky vozdila. Vedlo to k masivnímu nárůstu zájmu o SUV vozdila.
2) nejezdi do Olympie a všude tam kde jsou příčný prahy.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Bastard »

Co jsem byl posledně v Německu, tak ani tam bych to se sníženým podvozkem nezkoušel :mrgreen: Jak kde samozřejmě.

A co se týče Jesenicka, tak tam s nějakými pěknými silnicemi vůbec nepočítej, to je zapomenutý kraj, kde dávaj lišky dobrou noc a děravé je tam prakticky cokoliv. A s Přemyslovem, to si děláš vyloženě pr**l, jestli tam nechceš jet po děravé silnici, tak leť vrtulníkem... :thk: V zimě je to tam hezčí...

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Kwapo »

pratonda píše:Mám trochu omezenější průjezdnost auta(světlá výška,profil pneu,alergii na značku "Výsprava emulzí a kamenivem") a mám jet na více rodinný prodloužený víked do Jeseníků a předpokládám,že budu brzda konvoje.Potřeboval bych z Nových Losin přes Přemyslov,Rejhotice do Koutů n/D a podle fotomapy mám obavy a jinak silnice obecně v okolí(Dlouhé Stráně,Praděd..).Děkuju za postřehy
Tak ta cesta co píšeš je zlo. Jel jsem tam cca 3 týdny zpět na motorce a téměř krokem. Povrch špatný, samá zatáčka, úzká cesta. Letos na jaře "vyspraveno" emulzí a kamenivem. :-D
Být tebou, tak to raději objedu. Nejlépe až do Hanušovic a pak přes Bratrušov do Šumperka a zpět do Koutů. Ano, je to zajížďka, ale krásná cesta, kterou si i užiješ.
Jinak cesty v Jeseníkách jsou v globálu v pohodě. Takové ty hlavnější tahy úplně, menší cesty jak kdy. Cesty na Dlouhé Stráně a Praděd jsou všechny více méně v pořádku.

Holt ono si u nás moc nevybereš.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Kwapo »

Bastard píše:Co jsem byl posledně v Německu, tak ani tam bych to se sníženým podvozkem nezkoušel :mrgreen: Jak kde samozřejmě.

A co se týče Jesenicka, tak tam s nějakými pěknými silnicemi vůbec nepočítej, to je zapomenutý kraj, kde dávaj lišky dobrou noc a děravé je tam prakticky cokoliv. A s Přemyslovem, to si děláš vyloženě pr**l, jestli tam nechceš jet po děravé silnici, tak leť vrtulníkem... :thk: V zimě je to tam hezčí...

Zase taková hrůza to tam není. Jezdím tam cca co 2 týdny na motorce. Ale je fakt, že se držím hlavních stezek. Třeba teď jsem byl o víkendu v Javorníku a cesta přes Ramzovou úplně na pohodu.
Teda až na ty stopky na přejezdech, jelikož tam dělají novou trať :roll:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Bastard »

Tak je a není, pro něho to je prakticky Mordor :mrgreen: Třeba Červenohorský sedlo severní část dobrý, ale jižní část - tankodrom... Teď to teda rekonstruují konečně, ale ještě před rekonstrukcí jsem tam jel a to byla teda síla.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Kwapo »

Tak to sedlo bylo fakt dost špatný. Ale jestli bude ta jižní část po rekonstrukci jako ta severní, tak to bude super.
Ale jinak cesta přes Skřítek na Rýmařov je cajk, na Karlovu Studánku to taky ujde a když nepojede přes Vidly a
Bělou a vezme to přes Vrbno na Zlaté Hory, tak tam je to taky v pohodě. A cesta přes Ramzovou taky není tragedie.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od pratonda »

Děkuju za postřehy,jelikož zbytek zájezdu chce jet ve směru z Žamberka kratší cestou,tj. mnou poptávanou trasou,vyslechnu si tradiční kecy mojí manželky-jak jsem zkurvil auto,že je nám takhle na h***o...bla bla a pojedu přes Šumperk po 11ce.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Kwapo »

pratonda píše:Děkuju za postřehy,jelikož zbytek zájezdu chce jet ve směru z Žamberka kratší cestou,tj. mnou poptávanou trasou,vyslechnu si tradiční kecy mojí manželky-jak jsem zkurvil auto,že je nám takhle na h***o...bla bla a pojedu přes Šumperk po 11ce.

A beztak tam budeš dřív jak zbytek zájezdu ... to bych se snad i vsadil :D

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od pratonda »

To je klidně možný,protože kratší cesta nemusí bejt zároveň nejrychlejší.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Kwapo »

Zvlášť v tomto případě. Ono málo kdy je kratší cesta rychlejší.
Proto máš třeba v navi na výběr trasy "Nejkratší", "Nejrychlejší" atd... :D

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: CESTOVÁNÍ PO ČR

Příspěvek od Karapítko »

Nedoporučuju cestovat po 368čce mezi Slatinu, Chlumem a Letovicema. To je silnice "lepenice" já mám sice ťurdu o 18mm výš, ale to je na vyražení si zubů - děs! běs! hrůza!
Je důležité zachovat paniku...

Odpovědět

Zpět na „Pokec & Zábava“