Škubání do kopce po prvním natankování N98? (Golf 4 1.6 16V ATN)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Škubání do kopce po prvním natankování N98? (Golf 4 1.6 16V ATN)

Příspěvek od rcRadim »

Zdravím , předevčírem jsem poprvé do golfa 4 1.6 16V ATN vzal Natural 98 ( u Alberta v Brně) a od té doby když jedu do kopce tak auto občas nachvilku začne škubat. Mohlo mít nějaký vliv že když jsem tankoval plnou tak v nádrži bylo ještě trochu Naturalu 95 který jsem tankoval předtím? Když jsem jezdil na N95 tak to nedělalo...ještě si říkám jestli to nemůže být i tím ,že jsem před týdnem cca. musel dolít olej protože auto hlásilo že ho má málo,nevěděl jsem ale bohužel jaký olej tam předchozí majitel dával tak jsem koupil doporučený 5W40 a dolil ho. Dal jsem dneska i test motoru přes VAG a žádná chyba.Na příští týden jsem objednaný na výměnu komplet oleje,olej. filtru,vzduchového filtru ,svíček a čidla teploty chladící kapaliny (občas ukazuje 90 a občas 0...vag ukazuje že je na něm zkrat na plusu čidla G2). Všiml jsem si i nějaké mastnoty v místě viz. foto ale olej od dolití neubývá tak nevím...taky zvuk při sešlápnutí plynu na místě mi příjde zvláštní...k přirovnání mě napadá řechtání koně :D nahrál jsem to a hodil tady: https://soundcloud.com/user-47403268/engine-sound . Předem díky za každý nápad a radu.
Přílohy
IMG_20160620_201405.jpg

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Škubání do kopce po prvním natankování N98? (Golf 4 1.6 16V ATN)

Příspěvek od rcRadim »

Tak dneska ráno po nastartování na volnoběh motor škubal,při přidání otáček a jizdě v pohodě. U dalšího nastartování už to ale bylo bez problémů...no radši v týdnu zkusím vyčistit EGR ventil a škrtící klapku...kdo ví jestli to někdy někdo předemnou vůbec čistil :-D

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání do kopce po prvním natankování N98?

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj,škubání může mít spoustu příčin rozhodně vyměň to čidlo chladící kapaliny,vyčisti a nastav klapku,taky bych se podíval na benzínový filtr a pokud nevíš kdy byl měněný taky bych dal nový.Jinak koukám že máš zaizolovaný kabely ke svícím(kuna) jsou skutečně v pořádku?Pokud ti motor škubal určitě to muselo hodit nějakou sporadickou chybu.Tipoval bych to na nějakou poruchu zapalování.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Škubání do kopce po prvním natankování N98? (Golf 4 1.6 16V ATN)

Příspěvek od rcRadim »

Jj , čidlo nechám vyměnit teď v týdnu i s olejem atd. , tu klapku si vyčistím sám. Uvažuju že bych jim řekl ať mi rovnou radši ty překousané kabely vymění ale vůbec nemám tušení co to tak může stát. (v motoru je od koupě pověšená nějaká ponožka naplněná něčím a 2 takové...no prostě co se zavěšuje do záchoda :-D asi proti těm kunám... přihodil jsem fotku) Chybu to právěže ve vagu žádnou nehodilo taky se divím... nějakou dobu nazpět to házelo chybu:
17566 - Snimac tlaku v sacim potrubi (G71) Nesmyslny signal
P1158 - 35-10 - - - Sporadicky

Ale to bylo ještě někdy před tím škubaním...chybu jsem smazal a od té doby už nenaskakuje. Ani se mi při tom škubání ráno nerozsvítila žádná kontrolka.
Přílohy
IMG_20160627_203018.jpg

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání do kopce po prvním natankování N98?

Příspěvek od falko1983 »

Ponožky vyhoď ty patří na nohy ne do motoru :wink: .Ten snímač tlaku v sání zkus vyndat,vyčistit stejně tak i kontakty a uvidíš jestli to pomůže pak jedině výměna za nový.Jinak tohle sání z výroby je absolutně naprd víc tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... +GTI%2FTDI" onclick="window.open(this.href);return false; dost to pomůže.Pokud jsou ty kabely poškozený určitě bych je nechal vyměnit.Nové co si pamatuju stojí mezi 1000 - 2000,- záleží od jakého výrobce.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
rcRadim
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 05.06.2016 21:41

Re: Škubání do kopce po prvním natankování N98? (Golf 4 1.6 16V ATN)

Příspěvek od rcRadim »

Ahoj , tak po výměně oleje,filtrů,sviček atd. v servise mi řekli , že bude třeba ještě vyměnit: Těsnění ventilového víka,střední díl výfuku + přiruby a ty kabely ke svíčkám . To se zase po výplatě asi prohnu... :D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“