Nejde klima

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Nejde klima

Příspěvek od Vita_Valke »

Zdravím, mám problém s klimou, auto mám cca 2 roky a tak nějak to chladilo ale mizerně, letos už mi nechladí vůbec. Pročetl jsem všechno možné a začal jsem doplněním klimy. Docvakli mi tam 150g, pak jsem zjistil, že nejde sahara (uhlíky a ložisko) dal jsem jinou a ta už teď taky funguje ale klima prostě nesepne :(

prošel jsem relátka a jedno cvaká, otáčky ale nepadnou a nejspíš nesepne kompresor, trubky jsou všechny teplý

dostal jsem se i k pojistkám pod volantem, všechny prošel, našel dvě vypálené a opravil si tím zásuvku v kufru a blinkry na centrálu co jsem hledal rok, ale klima furt nic

jako poslední jsem zkoušel dát plus na ten zelený jednožilový konektor a nic se neděje, climatronik hlásí 444 00, na VAGu nic...

kde mám dál hledat?

předem díky
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Nejde klima

Příspěvek od adam.dolezel »

Ahoj, já se s prominutím tady vetřu, jelikož mám ten samý problém. Auto mám taky dva roky, loni ještě ok, ale letos nechladí. Dnes jsem byl doplnit chladivo, doplnili mi 300 g, jinak tlak v pohodě.

Já mám spíš problém s tím, že mi klima střídavě chladí a topí, u pylového filtru jsou obě trubky horké. Je tedy celý kompresor na výměnu, nebo už s tímhle měl někdo zkušenost a vyřešil to jinak? Díky moc

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Nejde klima

Příspěvek od Vita_Valke »

tak u mě vyřešeno :) nezapojený kabel u klimakompresoru :) mechanik zapomněl zapojit když skládal předek...

adam: sahara točí? diagnostika hlásí něco? na klimatroniku podrž cirkulaci a eco, mělo by tam být 444
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Nejde klima

Příspěvek od adam.dolezel »

Točí se všechno, na diagnostiku jdu zítra. Ty 444 znamenají co?

Tak na místě venkovní teploty mám 25b (nevím, jestli to má spojitost s tím, že je zrovna venku 25°C) a na místě vnitřní teploty 00

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Nejde klima

Příspěvek od Vita_Valke »

25b 00 - Servomotor nastavovania klapky rozdelenim vzduchu

444 je bez chyb
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Nejde klima

Příspěvek od adam.dolezel »

Tahle chyba se dá vyřešit softwarově nebo pokud máš s tímto zkušenosti, jakým způsobem se to dá nejlépe vyřešit?

Uživatelský avatar
Vita_Valke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 18.05.2014 19:45

Re: Nejde klima

Příspěvek od Vita_Valke »

víc je tu, zkusil bych ho, popřípadě dal novej

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=147778" onclick="window.open(this.href);return false;
[VW Passat Variant 2002, 1.9, 96Kw]

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Nejde klima

Příspěvek od adam.dolezel »

Díky moc, pokud by to byl jenom servomotorek, to bych byl asi radši, než kupovat nový kompresor. Jenom odkazy na fotky jsou celkem staré, vůbec nevím, co si pod tímto pojmem mám představit. Ale myslím, že mi zítra vyhlášení kluci autoelektrikářští poradí.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“