TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
jajakub
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.01.2016 19:22
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od jajakub »

Ano máš naprostou pravdu =) Napíšu ti do sz ať tu nezabírám moc místa...
Alhambra 2002 1,9TDI 85kw, Trabant 601 Universal

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak se mě dostal na stůl bufík D3WZ. Byl to výkup s tím že nejde. Rozdělal jsem ho vyčistil a ...........nešel. Dal jsem novou svíčku a.......nešel. Při startu nekouřil, ale po vypnutí hulil docela dost. Po 2 hodinách bádání jsem zjistil, že se dmychadlo točí obráceně, ale že dráty jsou zapojený dobře 8O Nejlepší na tom je, že motorek nenese viditelné stopy po rozebírání :?: Stačilo přehodit dráty a bufík jede, ale má prostě špatně barvy drátů. Hold i takový věci se stávají............
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od hiero »

To ako ta moja podavacka urobila sarapatu s bufikom...

kaldak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.12.2015 09:12
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od kaldak »

Pomohl by mě někdo pomoct rozchodit kkl kabel s čipama lm339 a ch340 v programu edith. Nějak se mě to nedaří. Ve Vagu jede ale edith ani tuk.
Děkuji za ochotu...

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Tak se po menší odmlce ozvu s několika novýma postřehama. Tak za prvý, narazil jsem na VADNOU KERAMICKOU ŽHAVIČKU. Myslel jsem že to nejde, ale jo zadařilo se. Byla v topení D5WS bez sítka ve Sprinteru a byla na povrchu úplně rozežraná. A další postřeh, bufík jsem roztopil až na nějakých 430st. a ohřál 25L vody za cca 15 minut, což je docela hukot. Fotky přiložím později.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

jozefle
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.05.2012 11:03
Bydliště: Námestovo

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od jozefle »

Niekto opravy bufikov na Orave?Ďakujem

Mošner Petr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.12.2012 13:37

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Mošner Petr »

ahoj všichni mám problém s bufikem,nejdou mi tam proudy.Poradí tady někdo jestli je to přes náké relé a jaké?pojsky ok

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

JAkej bufík? 3kw 5kw? Příhřev? Nezávislé? Jaké proudy ti tam nejdou?? Je potřeba ten dotaz upřesnit
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

jozefle píše:Niekto opravy bufikov na Orave?Ďakujem
Doplň si do profilu auto. 3kw 5kw? A co s ním máš za problém??
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Carclean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.11.2016 21:45
Bydliště: Jihlava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Carclean »

Dobry večer,mám problém s bufíkem D5W-Z v Galaxy r.v.03 rozšiřený na nezávislé topení sadou od Webasta.
Při venkovních teplotách nad nulou,funguje vše bez problémů.Jakmile klesne teplota pod bod mrazu,topeni po naprogramování na danou hodinu naběhne a topi cca4min poté se vypne a v registru závad je chyba 01410-topeni přehřaté. Druhý den také pod bodem mrazu při klasické funkci přihřívače po nastartování naběhne a topí normálně.
Vodní čerpadlo je vyměněné za nové (bezuhlíkové),přepínací relátka v sadě také vyměněná.
Neví někdo,kde je problém???
Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Nejspis nedostatecny prutok vody bufikem. Slabe cerpadlo (pri chodu motoru mu pomaha pumpa), priykrcene trubky, pricpany vymenik topeni (treba po pouziti utesnovace), zavzdusneny bufik (postav auto predkem do kopce a nech bezet motor)... Bez chodu motoru a bufiku jako nt sleduj teplotu vody na vstupu a vystupu. Nemely by se lisit o vic jak tusim 5st. Jeste by to mohla delat prilis husta chladici smes (a ktera s vetsi zimou jeste vice houstne), na kterou proste cerpadlo nema tolik sil, aby proudila dost rychle.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od tomas.nemo »

Carclean: Sharan s originál nezávislým topením má dvě vodní čerpadla. To druhé je u bufíku. Při přestavbách na nezávislé topení se mě čas od času stane, že to jedno v motoru nestačí a musím domontovat i to druhé. To čerpadlo v motoru tu vodu dělí mezi oba topné okruhy a bufík je hold až na vracečce toho druhýho. Takže jak psal Michal, stačí cokoliv přicpaného a je problém. Za jízdy ti ten zadní radiátor normálně topí na plno?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Carclean
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.11.2016 21:45
Bydliště: Jihlava

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od Carclean »

Zadní topení funguje bez problémů,za mě se do auta žádný utěsňovač nedával. Čerpadlo je oproti originálnimu dost silnější. Tak nevim,budu ještě laborovat...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od michall »

Mrkni na diag, tam budou videt teploty. Nevim jak to tvoje, ale origo cerpadlo nema pevne spojenou vrtulku s hridelkou motoru, takze to, ze se motor toci neznamena, ze i cerpa vodu nebo ze ji cerpa dostatecne rychle.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
TaxiValach
Člen klubu
Příspěvky: 14
Registrován: 15.11.2016 10:09

Re: TOPENÍ, BUFÍK: problém s topením, nefunkční bufík

Příspěvek od TaxiValach »

Zdarec bando pořídil jsem 2 hrůzy 2001 a u obou bufíky ko jedno s D5WZ a druhé D5W S po zvážení stavu a investic do nich že to budou pořád staré krámy jsem koupil do obou nové zrovna je tam dávám a u prvního KO čerpadlo objednané nové origo za 1200kč a ted tady čtu že jsou nějké bezuhlíkové dotaz kde a za kolik?
Jinak uhlíky že bych co vyndám opravím nebo nedávno ještě jelo co vím jelo uhlíky jaký rozměr nebo kde za kolik?
Díky
Sharan 4x4 Alhambra 4x4 2001 oba klepotřepčmoudi TDI 85KW pořízení jako nová taxislužba Taxi Valach v horách Velké Karlovice :)
Tel:774774333

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“