několik elektrozávad

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

multa68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2016 10:37
Bydliště: Havířov

několik elektrozávad

Příspěvek od multa68 »

Jsem tu nový,takže předem všechny zdravím.
Mám G4 a teď se mi objevilo několik závad naráz(přicházel jsem na ně postupně)
1) nesvítí stropní světlo v žádné poloze přepínače
2)nefunkční centrál kufru (zamykám mechanicky)
3)nefunkční el.stahování oken u řidiče (ostatní jsem nezkoušel-omlouvám se,doplním)
Všiml jsem si ,že tady je spousta velice šikovných a zručných lidiček,tak by mi snad někdo poradil.Elektrika mi nedělá problémy,tak opravu bych snad zvládl,bohužel mám sice ,,Jak na to " ale chybí tam příloha se schematy,takže jsem nahraný.Pátral jsem jak ve foru,zkoušel odkazy ,ale na nic kloudného jsem nepřišel.Pokud by někdo měl link na tyto schemata,prosím o zaslání.
Jinak každá rada dobrá,rád přivítám. Předem díky.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od VWMysak »

1. Pokud není závada v samotné lampičce nebo nejsou prasklé všechny žárovky, tak může být problém v mikrospinači v zámku dveří (častá závada) Lampička se nerozvístí ani na jedny otevřené dveře?
2. Můžou být přetrhané kabely v husým krku co vedou do kufrových dveří nebo ko motorek :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... lit=nefunk" onclick="window.open(this.href);return false;ční+centrál+kufru
3. Vadný motorek, tlačítko, stahovačka nebo jiná záhada :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... lit=nefunk" onclick="window.open(this.href);return false;ční+el.stahování+oken
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Tak asi jako první věc by to chtělo zkontrolovat pojistky, než se pustíš do rozebírání čehokoliv. :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

multa68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2016 10:37
Bydliště: Havířov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od multa68 »

Ahoj,děkuji za náměty,
pojistky jsem kontroloval,ale pouze ty přístupné,tedy hl.poj.box a box u baterie,ale dočetl jsem se ,že nějaké jsou ještě na reléovém boxu.V garáži je zima jako na Sibiři,tak tam dlouho nevydržím.Zítra tam zajdu,vezmu čaj s rumem a pokusím se odzkoušet ,co se dá.Potom dám vědět.Mimo jiné,mám takový pocit,že se jedná o jednu závadu,která způsobila výpadek ,který jsem popsal.
Ještě malý dotaz,slyšel jsem,že schemata od G4 jsou totožná s Octávií II.Je to pravda? Manuál Octavie mám kompletní.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Když už tak s Octavia 1, ne 2 a pouze něco a nějakým způsobem, rozhodně ne všechno. Co se týče barev vodičů, tak to vůbec nevím jestli sou stejny, nebo ne, nikdy sem to neporovnával.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od xerxes »

pokud máš možnost tak napoj to na diagnostiku možná bude problém v komfortce

multa68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2016 10:37
Bydliště: Havířov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od multa68 »

Zdravím,
děkuji za odpovědi,poprosím kamaráda ,ať mi to napíchne na tu diagnostiku,možná se dovíme něco víc.Také mám ten pocit,že se to bude točit kolem té komfortky.To schéma ,nebo odkaz by mi opravdu pomohly.Moc prosím,najde se někdo ????

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od tlada »

jestli to je stejne jak na octavii 1,a nejsou prelamane draty co jdou do dveri ,tak rozdelej dvere ridice koukni na konektor co jde do motorku na stahovani oken :roll:

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Tohle ti trochu pomůže.
Přílohy
Comfor Elektronik.pdf
(195.05 KiB) Staženo 120 x
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Dymák »

jukni na VAGu, jestli jsou všechny 4 dveřní jednotky shodný... pokud někdo měnil stahovačku s motorem z něčeho jinýho, tak to taky umí napáchat paseku
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od xerxes »

Dymák píše:jukni na VAGu, jestli jsou všechny 4 dveřní jednotky shodný... pokud někdo měnil stahovačku s motorem z něčeho jinýho, tak to taky umí napáchat paseku
asi tak

multa68
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.01.2016 10:37
Bydliště: Havířov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od multa68 »

Hoši,
díky moc ,zejména Goauldovi za to schema,určitě pomůže i když je anglicky,nějak se tím prokoušu-doufám.Jinak na voze je vše původní-nic neměněno.Ten konektor kvůli tapecu nechám až nakonec.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

zdar,mam dotaz potřeboval bych odstřihnout od štrumu,zadní pravou stahovačku.dodělal jsem si novou dálku a zadní stahovačka je celá zamotaná.při zamknutí dálky(dojezd oken)to vzadu hučí a hučí.dá se na hlavním konektoru u motrku stahovačky cvaknout drát?nebo to je uzavřeny okruh?diky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Nebuď prase a nestřihej žádny dráty ! Krom toho to nejde, protože když odstřihneš napájení dveřní jednotky, tak nepude ani centrál. Sprav zadní stahovačku a nevymýšlej kraviny a než to spravíš, tak odpoj drát od dojezdu oken.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

no nic zatim to nechám být.ještě dotaz,už jsem se na to ptal, je na foru obrazek anebo odkaz montáže spony (pulměsíc)ve dveřich jak vypadá uchycení?povedlo se mi to i na předních u řidiče.
IMG_20160327_113911.jpg
.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“