Tlumiče 3C

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Tlumiče 3C

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Zdar lidi,

už jsem zadkem jak na trampolíně, tak budu dávat nový tlumiče.

Jakou značku byste doporučili (nějakou druho, shodných s origo; nic špešl žádný snižování aka tuznig :D)? Díke
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od ricom »

nejlepší i cenově dostupná je volba Kayaba Excel G..

myslím že mi dá dost lidí tady za pravdu

Martin748
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 21.01.2016 23:22

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od Martin748 »

Zkus se podivat na autorozvody.cz . Myslim, ze Meyle není špatna volba. Btw: kolik km ti ty tlumiče vydržely ?

Uživatelský avatar
patrikrs
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1446
Registrován: 24.02.2008 22:22
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od patrikrs »

Dej Kayaba a budeš spokojený

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od petryk1 »

Mam tiez kayaba excel G a som spokojny.

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Tlumiče 3C

Příspěvek od dr.t »

Taky chvíli čumím na auto a přijde mi pr**l mírně nižší než předek, jestli unavené zadní pružiny nebo předchozí majitel měnil přední tlumiče nevím, ani nevím, jak to má být u sport podvozku z výroby, teď ale není čas, ještě měsíc dva. Podobnou diskuzi řešili ale i u b5:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=180643" onclick="window.open(this.href);return false;

Píšou u KYB pohlídat i řadu, vždyť přečti


Sent from my iPhone using Tapatalk

kovec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 30.04.2016 08:05

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od kovec »

Ja som tiez daval kayaba a spokojnost

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od ricom »

EXCEL G znamená plynokapalinový pro tvé info.

dr.t píše:Taky chvíli čumím na auto a přijde mi pr**l mírně nižší než předek, jestli unavené zadní pružiny nebo předchozí majitel měnil přední tlumiče nevím, ani nevím, jak to má být u sport podvozku z výroby, teď ale není čas, ještě měsíc dva. Podobnou diskuzi řešili ale i u b5:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=180643" onclick="window.open(this.href);return false;

Píšou u KYB pohlídat i řadu, vždyť přečti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od dr.t »

Od kyb jsem našel tedy jenom 2 řady, ne 3 - předek - obě jsou plynové, 325700 Ultra SR, 335808 Excel G. Na zadek jsou pak k tomu stejné 2 řady.
Stejně čumím, kolik to stojí, čekal jsem úplně jiné částky, na druhou stranu to není nic extra výroba, dávají to na vše od koncernu včetně caddy...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od ricom »

asi máš recht a je tam jen plyn.. asi žiju v bludu..

ovšem cena kolem 1000kč/kus co by jsi chěl více.. samozřejmě bez šprcek a uložení.. ikdyž to stojí další srandu. .
ty jsi asi nezažil dobu kdy stály tlumiče kolem 5tis za kus viď
https://granex.cz/autodily/vw/passat-3c ... %5B0%5D=85" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Martin748 píše:Zkus se podivat na autorozvody.cz . Myslim, ze Meyle není špatna volba. Btw: kolik km ti ty tlumiče vydržely ?

Jo Kayaby už sem vyzvídal taky všichni doporučovali, tak mám asi jasno.


Jinak vydrželi celkem solidně dlouho 245tkm. Až do teď uplně krásná jízda, ale teď prostě malá dirka nebo hrbol a zadek hlavně vpravo to lítá, jak kdybych měl báwonaplnejplyn :D
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

RomanSS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 11.08.2014 13:23
Bydliště: Brno

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od RomanSS »

Taky jsem po pročtení fóra šel do Kyb...i s uložením a pružinama, předek i zadek. Přehodí mi je příští týden, tak jsem zvědavý, jaký to bude rozdíl.
Na origo mám najeto 336 tisíc a až teď to začalo docela plavat. :-)

Potom bych měl udělat asi i geometrií, že?
Passat Variant 2.0tdi 16V BKP

Uživatelský avatar
TiberSeptim18
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 11.11.2013 15:03
Bydliště: Praha

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od TiberSeptim18 »

Btw.:

Kde a za kolik jste sehnali? =)
VW Passat 3C 2.0TDI 103 kW 2008 CBAB
VW Passat B8 2.0TDI 140 kW 2016 R-Line

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od ricom »

normální člověk je objedná tam, kde mu je dají na auto, aby předešel tomu, že se mechanik bude vymlouvat na špatný materiál.
ostatní rádi kupují podle ceny na e-shopech..

vzhledem k tomu že ceny pašáků 3c jsou na hist. mimimu a dostávají se i pod ceny pěkné Octávie I, tak složení uživatelů zdejšího fora se kapánek holt mění.

holt jiná doba.. a když jsem doma opravil i Feldu zvládnu přeci i Pašáka..


336tis na tlumiče to by mě zajímalo jak tlumili posledních 50-100 tis.. neznám nikoho kdo by s originálem takto vydržel.. to musela bejt velká diskotéka to auto

pvi1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.10.2016 20:27

Re: Tlumiče 3C

Příspěvek od pvi1 »

Ja som menil komplet pruziny + tlmice + ulozenia + zadne priecne ramena + bizuteria k tomu pri 206k km. Pruzilo to podla testu tlmicov OK aj ked na hrane, ale uz to bolo dost padnute na cumak, takze pri 16" kolesach a 2 ludoch v aute stacila vlna na ceste a uz som suchal zasterky vpredu. Zadny pravy tlmic bol poteceny, ale inak OK.

Dal som Bilstein B3+B6, mam ich 350km a zatial mozem povedat, ze je to exremne tuhe. Aktualne su obute CSC5 235/45 R17. Problem su najme priecne nerovnosti, ktore neskutocne citit. Pokial je nerovnost len na jednej strane, tak to odfiltruje celkom OK. Je to tak tuhe, ze to takmer nedokazem stlacit so 66kg vpredu ked sa oprem o blatnik :D. Je to tvrdsie ako bratov Leon FR 1P1 pred FL...co samo o sebe je trvdsie auto ako Golf GTi... Leon stlacim bez zasadnych problemov aspon o 2cm.

Rozhodoval som sa medzi Koni FSD a Bilstein. Komplet Bilstein riesenie som bol schopny zohnat na webe z autodielyomega.sk -> super komunikacia, doplnili sa do objednavky veci, tak aby to vsetko sedelo a bolo pripravene na montaz. V piatok nad ranom objednane, rano telefonat a dohodnuty postup s objednanim nejakej potrebnej bizuterie typu prachovky, zadne horne ulozenia, ktore na webe nemali, atd. V pondelok to mali v obchode, otestovali ci je vsetko ok a v utorok to doviezol kurier do servisu VW v Lucenci. Takze tento eshop mozem jedine odporucit. Tak si to predstavujem. Cena takisto super a este sa s nou dalo pracovat. Proste 10 z 10.

Inak jazdne vlastnosti sa neskutocne zlepsili, tj auto ide paradne za volantom, takmer ziadna vola okolo stredovej polohy, mam pocit, ze o par stupnov staci vytocit menej v dialnicnom tempe v tiahlych zakrutach. Auto nereaguje na bocny vietor - o vetre viem len podla hluku z okien, ale inak sa ziadne lietanie auta nekona. Auto sa o dost menej naklana, predtym som mal po presadnuti z Leonu FR TFSI pocit, ze riadim motorovy cln, tak sa to naklanalo :D. Trakcia takisto omnoho lepsia, uz to v dvojke nesmyka pri odbocovani, ked potrebujem rychlo opustit krizovatku :)
Na dialnicu D1/R1 je to OK zvezenie, ale inak som cakal omnoho viac komfortu, kedze sa nic neznizovalo a Bilstein B3 pruziny su OEM replacement.

Cital som to tu predtym, ale nic som nenasiel, tak to sem postnem a po par tisic km snad updatnem, ze ako to vidim.
Kazdopadne na KYB som cital ze tecu, takze nic.

Obj. cisla Bilstein co som daval:
36-199563
36-199662
35-122074
24-172936

Udaje z protokolu z geometrie:

Svetla vyska (udaje v zatvorke su pozadovane hodnoty + v kufri mam cca 25kg permanentne extra zavazie + 17" ALU rezervu)
- vpredu: 380mm (373-393)
- vzadu: 390mm (373-393) - takze vzadu je to vcelku dost vysoko....

No, dam im este 1000km, potom napisem vyrobcovi, ze co to ma byt a potom sa rozhodnem ako dalej :)

UPDATE 1/2017
No, po 5500km si to celkom sadlo, auto je nizsie, tj normal vyska, foto nahodim neskor. A hlavne to zmaklo. Rozdiel je stale v priecnych nerovnostiach, ale a 16" 205/55 a 2.5bar vpredu,2.4 vzadu, je to OK. Nieje to uskakane ani vycerpavajuce vozenie, je to v pohode.
Uvidime co to povie na jar po prechode naspat na 17".

Foto ako to vypada na novom podvozku v prilohe:
Přílohy
s_podvozkom1.JPG
s_podvozkom2.jpg
Naposledy upravil(a) pvi1 dne 01.01.2017 22:55, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B7 2.0TDi 125kw M6, BlueMotion, Highline
- Bilstein B3+B6 suspension
- Gtechniq CSL+EXOv2 ochrana laku
- nejake to audio DEH-P88RS-II, DLS A6, Audison LRx 4.5, Hertz HSK163

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“