Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Milan44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.02.2016 18:31

Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

Příspěvek od Milan44 »

Zdravím, mám passata B6 2.0 TDi PD 103kw motor BKP. Svítila kontrolka porucha systému výfukových plynů a při startování naběhla hláška emise do dílny. Když jsem přidal trochu víc plynu, rozblikalo se žhavení a hláška motor do dílny. Na diagnostice mi vyběhlo žhavící svíčka na 4. válci, chyba plnícího tlaku - nad normou a ještě 2 další podobné závady. Vyčistil jsem EGR i sání, oboje docela pěkně zakvetlé. Smazal jsem chyby a asi 12 km to bylo dobré i když jsem to přišlápl. Poté jsem jel na 4 RS plný plyn a při 3500ot/min opět porucha systému výfukových plynů, blikající žhavení a nouzák s hláškou motor do dílny. Poradí někdo? Zlobí turbo nebo může být někde prasklá hadice? Předem děkuji

easyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.03.2015 15:04
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

Příspěvek od easyk »

Mám stejný problém do puntiku. Brzy jdu na vag a zatím mi bylo řečeno na 80% regulátor turba. Ale čtu tady příspěvky ze to můžou být i vstriky nebo kabeláž k nim,filtr nafty nebo vzduchu. Tak taky čekám.

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

Příspěvek od vlado 14 »

najlepsie je dat sem vypis z vcds

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

Příspěvek od KJirka »

easyk píše:Mám stejný problém do puntiku. Brzy jdu na vag a zatím mi bylo řečeno na 80% regulátor turba. Ale čtu tady příspěvky ze to můžou být i vstriky nebo kabeláž k nim,filtr nafty nebo vzduchu. Tak taky čekám.
K tomu, abys vyloučil ty filtry, nemusíš na nic čekat. Jestli máš i tu nejmenší pochybnost o jejich stavu, tak je prostě vyměň. To je přeci základ. Ale určitě bych prapůvod závady hledal někde jinde. Pokud chceš o tom vést diskuzi, bylo by taky dobře napsat co to je za motor, rok výroby a kolik to má najeto.

Hmm, tak už jsem se k tomu dopracoval v jiným tématu. Takže 2005, čli PD. Kilometry nejspíš moc.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

easyk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 09.03.2015 15:04
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Bliká žhavení, svítí porucha systému výfukových plynů

Příspěvek od easyk »

Jojo km kolem 300tis. Jak jsi psal,prvně to napíchnu. Pak napíšu co to zaznamenalo. Potíž je ze moc lidi v okolí tomu moc neholduje. Uvidíme

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“