prasklé těsnění ventilu?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.06.2015 09:11
Bydliště: Praha-západ

prasklé těsnění ventilu?

Příspěvek od LukeMa »

Zdravím,

dnes při kontrole motoru před dovolenou jsem si všiml zacákání "bordelem" okolo rozvodů nad alternátorem - viz přílohy, chvilku jsme pátrali odkud by to mohlo jít, rozvoďák je v pořádku a čistej, nejvíc je zašpiněný ventil s táhýlkem do kterého vede hadička nejspíše z Egr ventilu + jsem našel pod ventilem prasklý gumový kroužek, zkoušeli jsme přes hadičku udělat podtlak pusou jestli je ve ventilu membránka v pořádku a zda táhýlko chodí, a vypadá v pořádku, reaguje i na pedál plynu...Bordel je takové mazlavé a tuhé cosi, co jde rozmáznout mezi prsty...Dokázal by jste prosím někdo podle mého nezkušeného popisu a přiložených fotek identifikovat zda to jde skutečně z tohoto ventilu a co s tím?
IMG_20160706_133352.jpg
IMG_20160706_133340.jpg
IMG_20160706_133438.jpg
Díky Luke
VW Passat B7 2013 2.0TDi combi 103kW
VW Passat B6 2.0TDi highline 125kw BMR r.v. 2007

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: prasklé těsnění ventilu?

Příspěvek od Jirka. »

Je to ventil který ovládá vířivé klapky. Je vychozená osa v sání na které jsou klapky uchycené. Jediná možnost je výměna sání. Nové 16000kč, jeté se dá sehnat kolem 4000kč, doporučuji hliníkové, má větší životnost než to plastové. Poslední možnost je to zaslepit a použít sání z BKD nebo BKP do mr 2006
http://www.cc-autodily.cz/potrubi-saci-2" onclick="window.open(this.href);return false;
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: prasklé těsnění ventilu?

Příspěvek od KJirka »

ono by to určitě i tu dovolenou přežilo, ale s tím vědomím se blbě jede, to je jasný. Se s Jirkou. domluv, jestli je ještě čas. Jste oba z Prahy.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
LukeMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.06.2015 09:11
Bydliště: Praha-západ

Re: prasklé těsnění ventilu?

Příspěvek od LukeMa »

Tak jsem doufal v něco méně hrozného, odjíždět mám už v sobotu ráno :(

Jirka. pokud máš čas a byl by jsi tak ochotný mi na to mrknout napsal by jsi mi na sebe nějaký kontakt a domluvili by jsme se co by bylo nejlepší?
VW Passat B7 2013 2.0TDi combi 103kW
VW Passat B6 2.0TDi highline 125kw BMR r.v. 2007

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: prasklé těsnění ventilu?

Příspěvek od KJirka »

to je ještě moře času, posílám ti na Jirku. raději telefon, kdyby si to tady nepřečet. Máš SZ.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“