Dieselgate

2007 - 20..

Moderátor: jets

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Dieselgate

Příspěvek od Hudy »

Tak co už vám přišel dopis od VW? Mě už ano ale přemýšlím že tam nepojedu,co se stane?Povinné to není,mám obavu aby auto nestratilo výkon,nezvýšila se spotřeba.

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Dieselgate

Příspěvek od jaja01 »

prisel, nepojedu a porad cekam na odskodneni :-D
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Dieselgate

Příspěvek od Hudy »

Já jsem dneska volal do Vw a bylo mi řečeno že v žádném případě by to NEMĚLO snížit výkon ale spotřeba by mohla jít malinko nahoru,na emisích prej nic nepoznají a při pozdějším prodeji by to mohlo dělat problémy pouze kdyby se autí prodávalo do Německa či Francie,jinak u nás nebo na Slovensku v poho.Když se k nim na úpravu softvééru nepřijede tak se nic neděje,tak že na to kašlu a taky tam nepojedu,uvidím co švára,ten se tam chystá.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

ano, VW přelstilo fyzikální zákony a pouhou aktualizací sw vše vyřešilo. Proč teda tuhle verzi sw neměli už od začátku když je to tak jednoduché? Je mi zle z několika věcí:
VW podvádělo a prakticky nikomu v Evropě to nevadí
Nikdo v Evropě nebojuje za zákazníky
Řešení je do očí bijící zaplácnutí hub pár řvounů
Samotným zákazníkům je to šumák, vždyť podváděli v takové nepodstatné oblasti, jinde určitě nepodvádí
všechno to tady postupně vyšumělo :-(
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Dieselgate

Příspěvek od pavproch »

tadyk je něco málo k dotazu/themě
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

Ano,jsem zákazník VW a ano,to že podváděli mi nevadí. Auto funguje,jako zákazníka mě to nikterak neomezuje a je mi to opravdu putna. Auto si nekupuju podle emisí,ale podle potřeby. Vadí to pouze Američanům (protože jejich automobilkám VW evidentně dost leze do zelí) a úředníkům EU.
A upřímně,docela by mě zajímalo,kolik lidí při výběru auta a jeho motorizace bere v úvahu jeho emise jako rozhodující parametr. U nás drtivá většina lidí řeší v první řadě pořizovací cenu,hned potom spotřebu. Emise jsou sice svázány se spotřebou,ale každýho zajímá ta spotřeba,nikoliv emise.
Doufám,že mě tu nebudete kamenovat,tohle je prostě můj názor.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od Vecernicek »

pavproch píše:tadyk je něco málo k dotazu/themě
takže výkon i krouťák zvýšili a přitom snížili emise a spotřeba se mírně zvýšila?

Takže to je takovej čiptuning zadarmo jo?

Lidi nebuďte blbí a nežerte tu propagandu evropské unie. :roll:

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Dieselgate

Příspěvek od pavproch »

Ale já to neodkazoval s tím, že je nutno tomu (a všemu) věřit, jenom jako informaci, že kdosyk kdesyk už dělal měření na ropákovi 2,0TDI před a po ..... :wink:

(jak už sem napsal ve vedlejším vlákně - a můj názor je trvalý - Bruseli, bež už do prdeli!)
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

to že někdo podvádí nemá nic společného ani s Bruselem, ani s jiným městem. Má to jen jediný důvod a to jsou peníze. Pokud vám nevadí, že platíte za něco, co VW deklaroval že je pravda a oni je na lži a podvodu na vás napakovali, no prosím. A znova, podváděli s emisemi, opravdu si myslíte, že podváděli jen tady??? Asi si říkali, ty emise, koho to zajímá, ale u ostatních věcí budeme poctivý, to by třeba mohlo zákazníky naštvat a za to nám ty peníze nestojí... ha ha ha
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

A ty si myslíš,že VW je jedinej,kdo má tenhle problém? Postupně to bude vylízat i jinde :wink:
Máme doma Passata s motorem CBAB. Když pominu ten strašlivej problém s emisemi,nic jinýho mi na tom autě jako podvod nepřipadne. Funguje ke vší spokojenosti. kupováno jako ojeté se 160 000 km,dnes asi 240 000. Samozřejmě,kvalita aut (ale i všech ostatních výrobků) jde dolů,ale s tím nic neuděláme,taková je doba.
A když říkáš,že ta emisní aféra není kvůli EU,tak kvůli čemu teda? Vzniklo to právě kvůli normě Euro 5 a 6,která je daná v Evropě.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

takže když někdo (Brusel, ČR, nebo kdokoliv jiný, kdo určuje pravidla) udělá pravidlo, které si mi nelíbí a nesouhlasím s ním, tak ho můžu obejít podvodem a je to ok, protože podle mě je to pravidlo špatné?
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

A budu bezhlavě dodržovat veškerá pravidla,i která jsou proti zdravému rozumu? Neustále se tu všechno reguluje,diriguje,nakazuje,zakazuje,jak se to zrovna vedení hodí. Chce to občas se nad něčím zamyslet a nenechávat si pouze valit klíny do hlavy z tv Nova.Tohle je debata o ničem,která nikam nevede.Každej má svůj názor. Pískal bych si,kdyby tenhle "skandál" byl největší problém,který tu máme :laugh:
Navíc,lidi hodně rychle zapomínají (alespoň u nás),co kdo kdy udělal. Takže podle mě je to pro VW absolutně v klidu.
Podej žalobu,zažádej o odškodnění a jeď na svolávací akci. To je asi tak všechno,co s tím můžeš dělat.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Dieselgate

Příspěvek od jets »

takže vlastně můžu krást, vraždit, jezdit opilý a zabíjet lidi, podvádět. Pokud na to nikdo nepřijde a je to v souladu s mým vlastním etickým kodexem tak je to ok?
Nebo kde je ta hranice které pravidlo můžu ještě porušit a které už ne?
Jen abych vědět
já se vůbec nebavím o emisích, ale o principu
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Dieselgate

Příspěvek od skacel99 »

Psal jsem,že ta debata nemá smysl a nikam nevede. Můžeme se tu hádat do aleluja :laugh: Nevím,o čem se tu bavíš ty,ale téma je jasně pojmenováno Dieselgate. A jak jsem psal:Podej žalobu,zažádej o odškodnění a jeď na svolávací akci. To je asi tak všechno,co s tím můžeš dělat,kromě vztekání se.

Uživatelský avatar
pavproch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 28.02.2012 19:29

Re: Dieselgate

Příspěvek od pavproch »

Jenomže... co je prapříčinou dýzlgejt? Připičatělé nařízení a omezení z bruseli (pardon, prdeli)... snaha ty pičatosti obejít byla až následkem, ne příčinou....
"její" Leguán Sport&Style 4motion 6MT 2.0TSI 132kW R-line 18"

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“