Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Odpovědět
RadekB8
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.11.2015 13:59

Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od RadekB8 »

Zdar děvčata a chlapci,
pořídil jsem si taky Passat B8 s traffic jam asistentem a těšil jsem se na zácpy v Praze, ale bohužel se mi to v zácpě samo nerozjede. Rozjede se to tak do cca 5 vteřin. Prodejce mě ujišťuje že je to správné chování. Na předváděcím modelu jsem v nastavení asistentů viděl, že by Traffic Jam měl být v položkách Car -> Nastavení -> Nastavení asistence řidiče. Já to v autě nemám a ani v palubní literatuře to není napsáno.
Máte to někdo prosím stejně, případně můžete postnout fotečku.

Díky Radek

XMASSS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 21.05.2015 13:22

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od XMASSS »

RadekB8 píše:Zdar děvčata a chlapci,
pořídil jsem si taky Passat B8 s traffic jam asistentem a těšil jsem se na zácpy v Praze, ale bohužel se mi to v zácpě samo nerozjede. Rozjede se to tak do cca 5 vteřin. Prodejce mě ujišťuje že je to správné chování. Na předváděcím modelu jsem v nastavení asistentů viděl, že by Traffic Jam měl být v položkách Car -> Nastavení -> Nastavení asistence řidiče. Já to v autě nemám a ani v palubní literatuře to není napsáno.
Máte to někdo prosím stejně, případně můžete postnout fotečku.

Díky Radek
Koukal jsem a já to tam v menu nikde nemám, ale taky bych to měl mít. Mě se to ani nerozjede, jen mi to napíše že ACC je připraveno, pravda, 5 vteřin jsem čekat nevydržel.
Passat B8 Variant 2,0 TDI 110kW HL, DSG, Black Oak - skoro vše co šlo zaškrtnout :)

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od DodoGT »

Nemam to ani ja aj ked to mam, asi pre to aby sa v tom nikto nesprtal a neupravoval to inak ako urcil vyrobca z hladiska bezpecnosti spolahlivosti a neviem co este
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od CoolXman »

uz jsem se na to nekde v sekci B8 ptal, ja mam a rozjede se samo u DSG, ale jen cca do 2 az 3 vterin, pak uz musis lehce tuknout do plynu k rozjeti ..... az splasim kabel cinana na B8, tak bych to zkusil nejak prenastavit na delsi interval, tak 10 sekund by bylo adekvatni
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
DodoGT
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 10.03.2015 08:47
Bydliště: Prešov Slovensko

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od DodoGT »

No ja osobne som to este ani raz nepouzil este to tu tak nemae preplnene asi :D
JE: VW Passat B8 BiTDI 4MOTION Limo Highline R19, LED-DLA, Light Assist, LightVision, ergoComfort, Alcantara, DCC, AID, DiscoverPro, DYNAUDIO, Keyless Access, 230V, Area View 360, EA, TJA, LA, SAP, PR..

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od cippis »

V Čechách o více než 1 pruhu je to stejně nepoužitelné. Než se asistent rozjede tak se někdo před tebe vecpe a zase stojíš :-)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od CoolXman »

to si nemyslim, pouzivam na dalnici kdyz je kolona bezne a malokdo se tam nacpe, to uz musi bejt hoch idiote
chce to mit nastavenou nejkratsi vzdalenost odstupu na radaru a limiter nastavenej aspon na tech 60km/h :-)
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
cippis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Praglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od cippis »

Dálnice je OK. Ale kolona v Praze znamená, že se ti to tam flakne první Lojza, který spěchá do práce, aby mu nesezrasli chlebicky

Odesláno z mého Tab2A7-10F pomocí Tapatalk

CyrilM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.07.2016 16:49

Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od CyrilM »

Musi byt aktivni acc. Do plynu taky musim "brnknout", ale to je vcelku rozumna vec - bezpecnost. A nemyslim si, ze by to bylo 5 vterin. Ja vysledoval, ze je to zapotrebi po uplnem zastaveni. Jeste stoji za to zjistit, zda nema na toto vliv funkce auto hold na elektromechanicke rucni brzde...mam alltrack dva dny, taky se s tim ucim

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od JEYCOM »

CyrilM píše:Musi byt aktivni acc. Do plynu taky musim "brnknout", ale to je vcelku rozumna vec - bezpecnost. A nemyslim si, ze by to bylo 5 vterin. Ja vysledoval, ze je to zapotrebi po uplnem zastaveni. Jeste stoji za to zjistit, zda nema na toto vliv funkce auto hold na elektromechanicke rucni brzde...mam alltrack dva dny, taky se s tim ucim
Koukni na toto video

https://www.youtube.com/watch?v=Cn05GNZqjdk" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
Jet_VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od Jet_VW »

Mačká tlačítko RES to je místo toho plynu. Když to nastavím u stojícího auta tak to popojíždí samo.

Uživatelský avatar
eauto1.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1474
Registrován: 29.09.2014 11:41
Bydliště: Opavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od eauto1.cz »

Kvůli tomuhle je důležité mít DSG, pak to je úplná lahoda.
Používat spíše tam, kde je velká kolona na dálnici a nemá smysl předbíhat.
V běžných kolonách v městech lze přidat plyn, aby tam nikdo nevjížděl ale pak to chce oči na šťopkách, to je někdy lepší tam toho blba pustit a jet v klidu s odstupem
Auto1 - Import a prodej aut http://www.eauto1.cz"

Uživatelský avatar
georgy04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.10.2012 14:02

Re: Traffic Jam Assist - Asistent zácpy

Příspěvek od georgy04 »

mne traffic jam funguje, ale nedrzi ma v pruhu, lane assist mam,
VW Passat B6 Variant 103KW CR 11/2008
VW Passat B8 Variant 140KW 05/2015

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“