DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od standaPS »

kubenec píše:Zkus hledat příště trochu sám. Já používá VAG-COM 304

P.S. Pokuď nevíš tyto základy, tak se do toho radši sám nepouštěj.
Taky mám VAG 304 a napsalo to něco ve smyslu, že tuhle operaci kabel nepodporuje, nebo tak něco.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od Piff66 »

kubenec píše:Souhlasím s Tebou, z5 k jádru pudla. Tento kabel je dobrej, ale v dnešní době už poněkud nepoužitelnej. Pokuď máš NB pouze z dob Billa Gatese, tak prosím, ale zvládne SW WIN 2000 resp. XP? Ten SW VDS bych pro neznalé opravdu nedopuručoval.
Řekl bych závěrem, pokuď máš k dispozici ještě jiný NB, který má USB, tak kup obyč KKL_USB za 200,- na Aukru a SW VAG-Com 403 z Googlu a máš po starostech.

Otázka na závěr, co přesně Ti the.max objasnil o VAGu? Podle mě o něm neřekl vůbec nic, naopak dával rady na zk...ní auta.
Jak jsem psal,NB nemám a seriový kabel podporuje 2x K-Line narozdíl od obyč.USB - změna více hodnot (chci to dále studovat,ne hned měnit něco v ŘJ)
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od kubenec »

standaPS píše:
kubenec píše:Zkus hledat příště trochu sám. Já používá VAG-COM 304

P.S. Pokuď nevíš tyto základy, tak se do toho radši sám nepouštěj.
Taky mám VAG 304 a napsalo to něco ve smyslu, že tuhle operaci kabel nepodporuje, nebo tak něco.
A mas ho uvolneny na plnou verzi?
Pokud ne, tak to jit asi nemuze. A jaky kabel k tomu mas?

Prestavam se v tech vasich prispevcich orientovat.

Doplnek poslednimu prispevku. Seriovy kabel z motoridiagu je stejny jako modrej USB pres prevodnik FTDI. Na nase auta staci pouze K linka, L linka tam neni.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od standaPS »

Mám normálně OBD-II, KKL černý kabel. Plnou verzi VAG asi taky, ale ještě na to kouknu. Měla by jít aktivace palubního PC ?
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od kubenec »

Co máš na mysli tím aktivace palubního PC?

Jsou 3 typy budíků do SAG II.
Bez DOT - pouze kontrolky mezi ciferníkama - tudíš bez PalPC
PoloDOT - horní část kontrolky a dolní část grafický display pro PalPC
MaxiDOT - velký grafický display mezi budíkama a 6ks ciferníků ( zde byla i verze bez PalPC a to šlo do aktivovat, když se současně dodala jiná páčka stěračů)

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od standaPS »

Jo, mám maxi a novou páčku s ovádáním PC. Až to vyměním, přepíšu číselnou hodnotu jak je tady popsáno v několika návodech. Jde to s KKL a VAG ?
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od kubenec »

Samozdrejme a ta VAGina staci taky, ale musi byt v plne verzi.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

standaPS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 07.05.2014 21:09

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od standaPS »

Vyzkouším, díky.
Sharan 2004, 1,9tdi 96kw
Plzeň

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od petr-petr »

Nechci zakládat nové téma, snad jsem se tady aspoň trochu trefil.
Mám chodivý VAG-COM 304CZ, přes USB/RS232/K-L line , na starém šarykovi bez problémů, ale po omlazení na r.v.2009 se nemohu připojit na jednotku motoru, respektive se přopojí (RS232 sviští jak divá) hlavičku přečte rychleji než je obvykle, přejde na protokol KWP2089, nevyplní jediné číslo či kód jednotky a vysvítí tlačítko chybové kódy - po jeho stisku vypíše něco ve smyslu, že buď je záznam chyb prázdný, nebo jednotka výpis nepodporuje,.... ostatní jendotky vč CAN gate jsou ok.
A ještě druhou, dá se VAG-COM 304CZ rozchodit na sedmičkách nebo vyšších (starý notes s XP již skoro dosloužil,....)
Dík
PP
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od M@rty74 »

petr-petr píše:Nechci zakládat nové téma, snad jsem se tady aspoň trochu trefil.
Mám chodivý VAG-COM 304CZ, přes USB/RS232/K-L line , na starém šarykovi bez problémů, ale po omlazení na r.v.2009 se nemohu připojit na jednotku motoru, respektive se přopojí (RS232 sviští jak divá) hlavičku přečte rychleji než je obvykle, přejde na protokol KWP2089, nevyplní jediné číslo či kód jednotky a vysvítí tlačítko chybové kódy - po jeho stisku vypíše něco ve smyslu, že buď je záznam chyb prázdný, nebo jednotka výpis nepodporuje,.... ostatní jendotky vč CAN gate jsou ok.
Nerozumím řeči tvého kmene co se týká RS232 atd.
petr-petr píše:A ještě druhou, dá se VAG-COM 304CZ rozchodit na sedmičkách nebo vyšších (starý notes s XP již skoro dosloužil,....)
Dík
PP
Tomuhle už ano :good: :laugh:

Ano, mám VAG-COM ( z hlavy netuším jakou verzi ) na notesu s WIN7 Ultimate - auto 2005 - načtu vše.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od kubenec »

Vag 304 neumi 2.0TDi. To uz je EDC16. Mel jsem podobny problem na B5.5 Passatu.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od petr-petr »

M@rty74 píše:
petr-petr píše:Nechci zakládat nové téma, snad jsem se tady aspoň trochu trefil.
Mám chodivý VAG-COM 304CZ, přes USB/RS232/K-L line , na starém šarykovi bez problémů, ale po omlazení na r.v.2009 se nemohu připojit na jednotku motoru, respektive se přopojí (RS232 sviští jak divá) hlavičku přečte rychleji než je obvykle, přejde na protokol KWP2089, nevyplní jediné číslo či kód jednotky a vysvítí tlačítko chybové kódy - po jeho stisku vypíše něco ve smyslu, že buď je záznam chyb prázdný, nebo jednotka výpis nepodporuje,.... ostatní jendotky vč CAN gate jsou ok.
Nerozumím řeči tvého kmene co se týká RS232 atd.
petr-petr píše:A ještě druhou, dá se VAG-COM 304CZ rozchodit na sedmičkách nebo vyšších (starý notes s XP již skoro dosloužil,....)
Dík
PP
Tomuhle už ano :good: :laugh:

Ano, mám VAG-COM ( z hlavy netuším jakou verzi ) na notesu s WIN7 Ultimate - auto 2005 - načtu vše.
No bráchovo šaryk je 2006, a taky přečtu všecko, jen tenhle se mi brání, musel jsem dojet za kolegou, který má novější VAG.¨

Tou "kmenovou řečí" jsem chtěl jen nastínit, že mám kabel na seriový port (RS232) a pak port do USB, komunikace na nejnižší vrstvě jede (obousměrně, koukal jsem se analyzátorem) ale protokol bude odlišný.
Ještě ohledně sedmiček, dal jsem to za úkol ajťákům, a nechytli se ani s XP emulátorem, že prý leda na 32bitu, tak se ještě zkusím poohlédnout po nějakým novějším VAGu.
Sharan II. 2000 + 2009

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od petr-petr »

kubenec píše:Vag 304 neumi 2.0TDi. To uz je EDC16. Mel jsem podobny problem na B5.5 Passatu.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk
Tak to bude tím, dík moc. A můžeš mi poradit, čím nejnižším to mohu číst? Kabel by snad stačil, je to sice jen K-L line ane komunikace jela jen protokol byl mimo,...
Dík
PP
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od kubenec »

EDC 16 pres K-line nejde. Musis mit HEX. Win 7 a VAG 304 jde. 7 umi i RS232, ale jen pres primej 9-pin, prevodniky na tento kabel nefungujou. Leda si koupit kabel s USB - KKL.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: DIAGNOSTIKA: mohu pouzit tento diagnostický kabel?

Příspěvek od hiero »

na win 7 mam prevodnik z usb na com port a bez problemov prevodnik ma cip ftd 231....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“