Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od buress »

Tak včera se mi stala divná věc. Po najetí cca 5200km se mi vynuloval čítač dlouhodobé spotřeby, kilometrů a času jízdy. Bohužel jsem si nevšiml zda to nemá souvislost třeba s časem za volantem.. Jak jste na tom ostatní?
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Pantani
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 27.10.2009 22:32

Re: samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od Pantani »

Přečetls manuál? Nevím jak u G7 ale u G6 se nuluje buďto po 9999 km nebo 9:59:59.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW DSG Highline / Golf 7.5 GTI Performance DSG by @Motorpower 215 kW/450 Nm.

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od buress »

Díky za radu - do manuálu kouknu :) Myslím, že to bylo po stu hodinách za volantem…
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od MazyFM »

buress píše:Tak včera se mi stala divná věc. Po najetí cca 5200km se mi vynuloval čítač dlouhodobé spotřeby, kilometrů a času jízdy. Bohužel jsem si nevšiml zda to nemá souvislost třeba s časem za volantem.. Jak jste na tom ostatní?
Mně se to stalo taky. Km +/- stejné.
Pak jsem zkoušel a vymazat dlouhodobé data jde i manuálně. Když jsem dlouze podržel tlačítko OK (na multifunkčním volantu) v menu dlouhodobé spotřeby.
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od xlisak »

Zajimave, ja mam podobnou zkusenost. Podeziral jsem brachu, ze mi to omylem vynuloval. Taky neco kolem 5000 km. V manualu je snad neco kolem 20t km

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od mechy »

Pánové je to normální. Nulování probíhá po cca 100 hodinách - máte to v manuálu.
Jinak stačí hledat http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... &start=135" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od bennyx »

Chlapi, nejde ta blbost s automatickým nulováním dat po 99,9 hodin jízdy zrušit? Mi to teda dost vadí... :evil:
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od MistrWajn »

A ako by to malo byt? Ze zacne pocitat zas od nuly iba hodiny a potom budu vsetky udaje skreslene? Budes mat 5000km a 1 hodinu jazdy? Proste tak to je a je to spravne, mna by skor zaujimalo dovod preco to niekomu vadi. :-)
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

James.Sniper
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 26.04.2016 09:05

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od James.Sniper »

MistrWajn: A nějaký důvod, proč by měl nulovat hodiny? Není rok 1981, kdy 640kB paměti musí stačit všem... :D Já bych očekával pod názvem "Dlouhodobá" spotřeba, že mi ji bude ukazovat dlouhodobě a né že po 5 tankováních se vynuluje. K tomu mám přece volbu "Od načerpání". Osobně mi to nevadí, používám spritmonitor.de.
Golf VII 1.4TSI

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Samovolné vynulování dlouhodobých dat

Příspěvek od bennyx »

MistrWajn: vadí mi to proto, protože mám auto 8 měsíců a už se mi to nulovalo 3x... Vždy po uplynutí naježděných hodin. Takže to fakt není údaj o dlouhodobé spotřebě... Buď to mají nechat na volbě každého soudruha, co mu vyhovuje, nebo to tam nedávat vůbec, když je to na...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“