deštový senzor - chování

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

deštový senzor - chování

Příspěvek od majkl1 »

Začínám být rozmrzelý z dešťového senzoru, zlatý cyklovač! :evil: I při nastavené nejmenší citlivosti jsou první dva až tři cykly v pohodě, ale pak se cykly rychle zkracují až po cca 8-10 cyklech jedou stěrače nonstop a to i když na sklo spadne pár (doslova) kapek. Je to normál chování? :budo: (o tom, že senzor funguje jen za dobrého světla, kterého je v dešti nedostatek ani nemluvě)

A další věc - koupil jsem aerotwiny od bosch. Strašně křoupou (neskáčou) v obou krajních polohách. Po pár minutách mám chuť vyskočit z auta ven. :evil: Stírají bezchybně (taky aby za ty prachy ne), ale předchozí od valea byly tiché, jako lví pšouk. Jde s tím něco udělat? :blush:

Taky samostmívací zrcátko není zrovna hitparáda. Občas se mu do stmívání moc nechce a není to příjemné :velo:

Vše původní, originál. Jen čelní sklo tuším ne.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majrek001 »

blbě nalepený dešťák nebo nebo někdo nedal nový gel když měnil čelní sklo.. mě to na obou autech (GIV dodělávaný a B5.5 z výroby+zatmavený zadní okna z výroby) funguje parádně oba jsem přelepoval aby nebyla žádna bublina zrcátka na obou autech taky se stmívají jak mají jen bych bral ještě venkovní automaticky stmívací kdyby to nestalo tolik
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majkl1 »

Našel jsem na senzoru dvě bublinky, takže příčina je asi jasná. Sehnal jsem si gel i nálepku (nevím, co tam patří). Takže otázka - jaký je postup přelepení? Především demontáž, nikdy jsem zrcátko nesundával :blush:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majrek001 »

gel má nálepku z každé strany.. zrcátko - sundáš kryty nohy a stahneš dolu (je nasunutý v drážkách - já ještě raději přidržuji prsty ten držák když proti němu tlačím zrcátko dolu na nasezení si trošku máznu vazelínou) drží to na konektoru jakmile to sjede z držáku tak jde konektor vyklopit a rozpojit

a pak ti tam zůstane průchodka z dráty tu vytvakneš z držáku zrcátka jsou tam čtyři packy a jsem na dešštáku ten je porod odlepit musíš ho různě opatrně podepírat hlavně si neprasknout sklo..

až se ti podaří odlepit očistíš z něj veškerý starý gel a taky z otvoru v držáku - pak já to na finále očistím čističem na lcd obrazovky nalepíš gel na dešťák jde z toho strašně blbě sundat ta folie a okénko na skle si namočím destilovanou vodou pořádně a přilepím bublinky vody se odpaří pokud by tam zůstali, ale většinou když se namočí přilepí se dobře
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majkl1 »

Mezitím jsem na to přišel. Ale měl jsem to bez nálepky, takže s gelem. Bohužel mechoš mi dal načatou tubu a v míchačce byl starý. Musel jsem tu dvojsložku vytlačit na kus plexi a promíchat. Jenže jsem nečekal, že je to tak řidký, takže se i to po tom plexi rozlilo a steklo dolů (samozřejmě po řadičce a okolí :budo: . Musím sehnat novou tubu i s míchačkou. Ještě tu mám nálepku, ale nevím, zda je to použitelný na moje čidlo. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majrek001 »

to bych tam ani nedával to je k ničemu - myslel jsem že máš origo gel pro tyto dešťáky 1J0 955 609 (hlavně namoč sklo destilkou než to tam přitiskneš)


Obrázek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majkl1 »

Stejnou nálepku mám, ale za boha se mi nedaří jí nalepit na senzor bez bublin. Na sklo jo, to je hladké, ale senzor má na ploše kulatou drážku a v té se mi dělají bubliny, které nejdou vyhnat k okraji. :(
Ten gel v tubě se mi jevil lepší, zatekl naprosto dokonale všude, bublinky vyplavaly na hladinu. Jen bez aplikátoru se to prostě nedalo. Taky ta cena je pravda někde jinde.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: deštový senzor - chování

Příspěvek od majrek001 »

tak to trošku na moč na dešťák jsem nikdy neměl problém to nalepit bez bublin, ale horší na sklo.. (když v té kulaté drážce bude bublina tak to až tak strašně nevadí pokud nezasauje do malého a velkého kolečka)

tady s tím origo gelem to funguje spolehlivě lepil jsem to na čtyřech autech - na 3 dodělávaný senzor a všechny makají jak mají (ale na svým GIV jsem taky několikrát vytrestal tam jsem to přelepoval třikrát a až na potřetí s opět novým gelem to chodí jak má)

u toho gelu záleží jestli má stejný vlastnosti odrazu světla jak ten origo k tomu určený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“