Passat B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Petrlabuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.07.2016 00:57

Passat B7

Příspěvek od Petrlabuk »

Dobr den pánové jsem tu nový tak vás všechny zdravím a chci se zeptat jestli nemá zkušenost s mým problémem?Mám Passata B7 2011 2.0tdi cr code motoru CFFB.Asi před týdnem se mi rozsvítila kontrolka motoru a psalo mi to chyba start-stop...Auto jelo normálně akorát svítila kontrolka motoru.Tu jsem si nechal smazat a mechanik mi ríkal že to psalo chybu na start-stopu a egr ventil.Když jsem od něj odjižděl bylo vše v pořádku.Druhý den se mi asi po 2km rozblikala kontrolka žhavení a auto spadlo do nouzáku.Rozhodl jsem se jet do aut.servisu kde mi po diagnostice řekli že mam špatný ventil zpětného vedení plynu.Když jsem od nich odjížděl domu(cca 30km)tak jsem musel 2 krát za jízdy vozidlo vypnout a zase nastartovat protože motor skákal do nouzáku.Když jsem přijel domu tak mi najednou místo kontolky žhavení začala blikat kontrolka motoru a auto jelo normálně.Auto jsem vypnul a asi po 20min jsem ho znovu nastartoval a nesvítilo už nic a vše bylo ok.Tento stav vydržel asi týden.Potom jsem jel asi 150km a vše bylo jak má být.Pak jsem nechal auto asi 3h stát když jsem ho znovu nastartoval tak asi po 15km se rozsvítila znovu kontolka žhavení a znovu nouzák(po vypnutí motoru znovu zhasla)Potom asi 130km nic...?Musím ješte podoknout že se mi rozsvítila vždy kontolka start-stopu že je vypnutáa já ji přitom nevypínal...Mam egr s chladičem a ten stojí cca 10tis kč tak to nechci koupit když nevím jestli to tím je...?Já to pořád spojuji se start-stopem...možná to má souvislost s egr ventilem ale to já nevím proto se obracím na vás jestli někdo neporadí.děkuji za případnou radu

Uživatelský avatar
MistrWajn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 10.09.2015 13:51
Bydliště: Žilina/Bratislava

Re: Passat B7

Příspěvek od MistrWajn »

To ako Teba hadze do nudzaku, ledva dojdes domov a aj tak ides na cestu 150km a potom este 130km? Si celkom odvazny. Treba znova pozriet co hovori diagnostika, ci znova porucha spatneho vedenia plynov, ak ano tak to bude asi tym. Start stop sa ti vypina podla mna automaticky len preto ze mas inu chybu na motore...
Passat B7 Variant | 2011 | 2.0TDI (CFFB) 103kW → 140HP

Moja B7 (by MW)link

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Passat B7

Příspěvek od denis.82 »

Je to egr.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B7

Příspěvek od KJirka »

ten start - stop se tam z nějakých nesmyslných příčin objevuje, aniž by to mělo souvislost. Toho bych si nevšímal. Ale až se ti to stane znovu, nevypínej motor a zajeď někam, kde to v tom stavu vyčtou. Vyfoť display VAGu a dej to sem.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat B7

Příspěvek od ricom »

je to EGR a jsi vcelku odvážnej že to neřešíš..

Petrlabuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.07.2016 00:57

Re: Passat B7

Příspěvek od Petrlabuk »

Děkuju všem za zájem o muj problém a chci se ještě zeptat k čemu by mohlo dojít pokud bych s touto závadou dále jezdil(teoreticky).Je to blbá závada,která se objevuje jen někdy.Ještě jednou děkuji.

michal.x
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 27.10.2013 20:30

Re: Passat B7

Příspěvek od michal.x »

můžeš ucpat filtr DPF protože bez EGR to asi nebude uplně ideálně jestli vůbec regenerovat ...

Petrlabuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.07.2016 00:57

Re: Passat B7

Příspěvek od Petrlabuk »

Děkuji za odpověd. Jen pro uplnost chyba vyčtená na diagnostice je P040300: Ventil zpětného vedení výfukových plynu chybná funkce.Typ závady 2:pasivní/sporadický. Sympton :4892.Stav:01100000.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B7

Příspěvek od KJirka »

jo, EGR.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat B7

Příspěvek od ricom »

co to meleš za hovna.. tohle je B7 vole nééé Passat B5.5 :fool: :fool:
michal.x píše:můžeš ucpat filtr DPF protože bez EGR to asi nebude uplně ideálně jestli vůbec regenerovat ...

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Passat B7

Příspěvek od hkr »

Zdendo, no právě. :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“