Vůle na servočerpadle

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Vůle na servočerpadle

Příspěvek od Johnyhu »

Ahoj, lidi tak u mýho pašíka došlo na těsnění pod hlavou, hydroštely, vodítka, rozvoďák klíňák a přední doraz motoru, gufero na klice a při kontrole kladek jsem našel podélnou vůli asi cca. 3mm na čerpadle serva je to normální nebo znamená že se blíží konec? Už jednou mě servo z ničeho nic vypadlo prostě přestalo fungovat tak jsem nalil originál olej a zase začalo fungovat ale jde tíž než před tím na ATFku, může za to ta vůle že to vezme jenom hustší olej nebo je to prostě normální? Každopádně řemen majitel tvrdil když jsem pašíka kupoval tak že je tam 10 tisíc tak jsem na něm najel dalších 10 a když jsem dělal hlavu tak jsem se na něj mrknul a nezdál se mi tak jsem koupil pro klid duše sadu a našel jsem čouhající dráty z řemene ještě pár stovek km a ozvala by se rana a konec.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vůle na servočerpadle

Příspěvek od majkl1 »

Nejsem si 100%, ale ta vůle by vadit neměla. Tlak ovlivňuje hrana lopatek, které se odstředivou silou vysouvají a tím zajišťují těsnost. Pokud nepropouští olej a pokud naopak nepřisává vzduch (olej by se barvil do černa a v nádobce by to dost vířilo), tak by to problém být neměl.
Každopádně s různými oleji, se servo chová odlišně. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vůle na servočerpadle

Příspěvek od Johnyhu »

Nepropouští ani nevíří ale olej je trochu tmavší ale už je tam rok tak asi bude na výměnu a přidání aditiva, to servo už taky něco pamatuje je pořád původní shnilý jak chleba v ošatce ale pořád jede. :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
noxik600
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 29.01.2016 07:07

Re: Vůle na servočerpadle

Příspěvek od noxik600 »

Vůli tam mám taky a servo je z roku 99. Ale olej by měl být světlý, průhledný, ne černý.
Já ho budu měnit na podzim, tenhle tam je 5 let a vypadá celkem dobře, ale půjde
VOLKSWAGEN GOLF VI Variant 1.6 75KW BSE, r.v. 2009.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vůle na servočerpadle

Příspěvek od Johnyhu »

Moje servo je rok 96 a jestli nikdo přede mnou olej neměnil tak i po mojí výměně je tam pořád bordel tak ho vyměním a přidám trochu aditiva .
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“