Golf IV Budiky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
cyberspb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.03.2014 17:50

Golf IV Budiky

Příspěvek od cyberspb »

Zdar borci mam takyto problem.
Isiel som dnes z autom a zrazu smrad a dym z palubovky.Rozobral som celu palubovku a zistil som ze mi zhorely budiky teda plosak v prilohe prikladam aj foto.
Vie niekdo poradit kde moze byt problem?

Problem nastal ked som vymenil pojistku 10amperovu pretoze mi neukazovalo tachometer a aj Nadrz na pohonne hmoty mi ukazovalo ze nemam natankovane ale mal som.

Dik za odpoved

PS: zohnal som inu palubovku z vraku a ale bojim sa ci to neodpoali znova preto potrebujem poradit.
13835815_10207154548084373_361919441_o.jpg

Dom996
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 26.01.2015 17:03
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od Dom996 »

to vypadá spíš jako by hořelo něco za budíkama než přímo ten plošňák a nebo šel do křemíkového nebe ten kondík co tam je a vyhořel ale nafouknutě nevypadá aspoň ne na fotce

cyberspb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.03.2014 17:50

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od cyberspb »

Dom996 píše:to vypadá spíš jako by hořelo něco za budíkama než přímo ten plošňák a nebo šel do křemíkového nebe ten kondík co tam je a vyhořel ale nafouknutě nevypadá aspoň ne na fotce
Za tim nehorelo nic tam este chyba obal ten som dal dole aby sa to dalo vidiet. Neruzomiem preco sa to znicoho nic spalilo.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od delong »

Umy to celé poriadne Isopropylom a potom daj sem fotku. Takto zničenú dosku som ešte nevidel. Možno sa niečo odtrhlo a spadlo to niekde poblíž toho zhoreného a spravilo to tvrdí skrat .Predtým si nemal nejakú poistku vyrazenú?

cyberspb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.03.2014 17:50

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od cyberspb »

delong píše:Umy to celé poriadne Isopropylom a potom daj sem fotku. Takto zničenú dosku som ešte nevidel. Možno sa niečo odtrhlo a spadlo to niekde poblíž toho zhoreného a spravilo to tvrdí skrat .Predtým si nemal nejakú poistku vyrazenú?
Vyhadzovalo mi pojistku 10amperovu myslim cislo 7 to jest snimac rychlosti.
Robilo to to ako som popisoval nesiel tachometer, ukazovatel paliva zacal blbnut atd..
potom zacala blikat kontrolka tlaku oleja a vtedy prisiel dym.
To je asi vsetko co viem povedat.

Dom996
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 26.01.2015 17:03
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od Dom996 »

na tom plošňáku to vypadá ale uplně v pohodě ty součastky jen očouzené ale ne že by hořela přimo deska

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od Goauld »

Mě to připadá, že začla hořet ta malá smd dioda, která se nejspíš prorazila a tím narostl proud, proto to vyhazovalo tu pojistku a po výměně to pojistka vydržela, ale na diodě se zvýšil odpor tak, že evidentně chytla plamenem.
Jak říká delong, očisti desku isopropylem, nebo lihem a pak bude líp vidět kde to vzniklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

cyberspb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.03.2014 17:50

Re: Golf IV Budiky

Příspěvek od cyberspb »

Goauld píše:Mě to připadá, že začla hořet ta malá smd dioda, která se nejspíš prorazila a tím narostl proud, proto to vyhazovalo tu pojistku a po výměně to pojistka vydržela, ale na diodě se zvýšil odpor tak, že evidentně chytla plamenem.
Jak říká delong, očisti desku isopropylem, nebo lihem a pak bude líp vidět kde to vzniklo.

uz je to passe :D vymenil som za druhu dosku prekodovane sparovane vsetko ide akurat nejde palubny pocitac ktory sa ovlada bocnym tlacidlom na packe stieraca.
ak vie niekto poradit budem rad.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“