KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Tom74
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 30.12.2009 12:33

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Tom74 »

tak jsem cinknul Charouzovi do karosárny a technik mi na 100% potvrdil, že Galaxy II od r.v. 2000 je pozink. Na G-I jsem se neptal.........

Jožoun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.03.2013 20:54

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Jožoun »

Ahoj,tady Pepa z Břeclavi.Spekuluju nad koupí SAG.shodou okolností tu v Bv.máme 2 kusy,ale já jakožto absolutní amatér,který sice přečetl skoro všechny članky na tomto foru,nic nepoznám!!chtěl jsem vás proto požádat-jetli někdo nezná někoho z okolí,kdo by mi s tou koupí poradil.Než to koupím a zjistím,že je to stará vylétaná vrána kterou mám dát do šrotu!!(ono to teda stará vrána je,ale aby ještě něco vydržela-je to Galaxi 1,9TDI,r.v.99)Pkoud možno,děkuji za odpovědi.

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od kubajz2016 »

Ahoj mam zajem o koupi alhambry.sharanu,galaxy prvni řady 1996-2000 s motorem 81 kw.Chtel bych se zeptat na co se zaměřit pri koupi?Místa kde.to hnije?Kilometry vůči stavu?Pozoruji ze skoro.všechny mají prohle prahy,ukazuje to na vyssi nájezd a hnilobu kovu nebo to je od heveru?Děkuji moc

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od BigBang »

Pomačkaný lemy prahů jsou vizitka blbců v servisu... Hnijou nosníky za předníma kolama, to je notorická nemoc, je to tam blbě řešený. Jestli tam je bufík a jestli maká. Jinak asi nic speciálního. Myslím, že všechno podstatné a unikátní už zde v tématu bylo zmíněno ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
kewin357
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 23.06.2011 13:49
Bydliště: SR

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od kewin357 »

Ono to je uz predsa stare a jazdene auto,takzde "zanovne" s par tis. Km uz asi nezozenies.trebe pocitat s tym,ze este do toho nejaku korunu urcite vrazis ak si to budes chciet nehat dlhsie.Tazko povedat comu sa vyvarovat,klima,bufik,predne priecne nosniky zhnite,privelka vola v poloosach,tecenie oleja do manzet z riadenia,zotrvacnik..to su take vatsie investicie ale nove auto nekupujes tak stym sa aj tak nejak pocita
SHARAN 1.9TDI 96kW a niečo naviac , 4/2004 sport campervan edition

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od kubajz2016 »

Díky.S investicemi se počítá.Na auto jsem se ještě žádný dívat nebyl ale ty nosníky uvidím když si pod auto vlezu zda jsou zhnily?
Jinak je tohle reálný s km a prodejny? https://auto.bazos.cz/inzerat/62385686/ ... tronic.php" onclick="window.open(this.href);return false;

cobra84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.06.2016 21:11

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od cobra84 »

Chlapi,
delší dobu pokukuji po benzínovém SAG,celkem nedaleko se ocitl tento inzerát:
http://www.sbazar.cz/autopeta111/detail ... dobry-stav" onclick="window.open(this.href);return false;

Cena si myslím,že je dobrá,ale když jsem dal na cebia vin,tak to neukázalo žádné záznamy o stk,a navíc mi na tom autě něco nesedí.
Šly by jste do takového auta?

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od BigBang »

Nesedí tam zadní vrata, protože jsou z Alhy :) Jako že tam nejsou žádný záznamy o technickejch, ale jinak data registrace atd. to našlo? pokud to je dotažený „odněkud“, tak ty záznamy nemusí bejt. Pokud tam chybí jakýkoliv data, VIN máš, šel bych do VW jestli to auto vůbec „existuje“. Nicméně podle těch fotek nevypadá špatně. A jestli to máš za kopcem, jeď se podívat.
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od fabia04 »

kdyz se podivas, co vsechno prodejce nabizi,tak je to typickej smelinar.Nekde levne koupit,poladit na vonafku a s ziskem strelit.Za mne nebrat,radeji nejaky dovoz,jeste bez cisel,nebo od ceskeho majitele,co auto vlastnil nekolik let.

cobra84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.06.2016 21:11

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od cobra84 »

BigBang píše:Nesedí tam zadní vrata, protože jsou z Alhy :) Jako že tam nejsou žádný záznamy o technickejch, ale jinak data registrace atd. to našlo? pokud to je dotažený „odněkud“, tak ty záznamy nemusí bejt. Pokud tam chybí jakýkoliv data, VIN máš, šel bych do VW jestli to auto vůbec „existuje“. Nicméně podle těch fotek nevypadá špatně. A jestli to máš za kopcem, jeď se podívat.
Máš recht,a já si říkal,že ty kufrové dveře jsou mi podobné..jasné,alhambra :D

cobra84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.06.2016 21:11

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od cobra84 »

fabia04 píše:kdyz se podivas, co vsechno prodejce nabizi,tak je to typickej smelinar.Nekde levne koupit,poladit na vonafku a s ziskem strelit.Za mne nebrat,radeji nejaky dovoz,jeste bez cisel,nebo od ceskeho majitele,co auto vlastnil nekolik let.

Musím s tebou souhlasit,nejprve jsem byl nadšený,podle fotek pěkné auto za ty peníze...dokonce zlevnil z 39000 na 35000.
Ale když ještě vidím,co nabízí,tak to asi nebude kup století.

kubajz2016
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 08.03.2016 15:30

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od kubajz2016 »

Byl jsem mrknout http://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;
Dle tacha nájezd necelých 210 tkm.volant,pedály,pytel kolem radicky vše zachovalé. těsnění mezi dveřmi a kastli dosti rozpraskane.zadni vrata zvenku naky puchyre ma ale uvnitř v jednom rohu je díra.nosníky-jeden vyvarovany druhý na vyvareni.lak na střeše oloupany.spojka a tlumiče původní,motor se zdal ok.majitel auto vlastnil 8 let...na kolika tisic km zacnou hnit nosniky a zadní vrata?co si o tom myslíte.dík

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od BigBang »

Vykvetlý nosníky a vrata nejsou až tak závislý na nájezdu jako na stáří. Stačí se podívat do tématu REZ... a tam uvidíš jak dokážou vykvést auta 10 let starý ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Losky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 04.04.2008 20:25

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Losky »

Zdravím pánové, zvažuji nákup nějakého druhého povozu do rodiny a hodně mě láká SAG. Něco jsem už četl a vím, že je dobré zkontrolovat funkci klimy, funkci bufíku, rez za předními koly a možná ty poloosy (myslím, že když jsou k.o., tak při plném rejdu lupají) a tak nějak prostě to omrknout, přeci jen to jsou už starší auta.
Co se týče motoru, ideál by byla asi ASZ 96kw a určitě slušnější výbava (výhřev okna a sedaček, climatronic, tempomat, xenony, sunset a možná i automat). Čtyřkolku nepotřebuji a asi další věc, co by se mohla podělat.
Případně bych neodmítl ani VR6 s LPG, ale o tom motoru nic nevím a zda není už na předek auta dost těžký atd.
Můžete kdyžtak poradit ohledně toho motoru? Nejvíc jich je 85kw verzí a kdyžtak, který z těch tří značek je výbavou na tom nejlépe?
Jinak ASZ jsem měl v O1 a ideálně bych nechal udělat kvalitní chip, to auto jede mnohem lépe.

Hezký den

Uživatelský avatar
Ynhoj1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 17.08.2016 14:31

Re: KOUPĚ SHARANA: info, jak vybírat, na co dát pozor

Příspěvek od Ynhoj1 »

Zdravím koncerňáci , vybíráme větší bestii a protože Subaru tuto kategorii víceméně nedělá tak jsme dospěli do stádia, kdy buď Sharan nebo Alhambra. jedeme se v pátek podívat an tento kousek, který se jeví jako normální koupě s reálným stavem věcí, čistě náhodou neznáte to auto???
https://auto.bazos.cz/inzerat/62362344/ ... -85-KW.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Jde nám o to, aby to vydrželo nějaký rok, nějaký neduhy Sharanů jsou mi celkem známý - klima, držák rezervy, přední náprava a někdy koroze spodku u prahů... Inu, není auto bez neduhů...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“