několik elektrozávad

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je, vytáhnout kliku, odmontovat šroubek co drží ten protikus ve dveřích, vytáhnout ho a pohodlně to nasadit venku. Pak dokonce i pochopíš jak to tam patří a jak to funguje :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

zdar,si představ,že jsem to "dokonce"pochopil jak to patří.problém je v tom,že při dotahovaní tisicihranu vždycky ta spona vypadne ven.2krát jsem to zkoušel a pořád to samé potom už jsem neměl nervy.když jsem měl ten třmen kliky venku tak jsem ho normalně dotáhl a všechno o.k.asi jsou ty drážky na tom pouzdře už jeté.dá se koupit to pouzdro(bez té opravárenske sady)čistě jenom pouzdro?v zámeč.mi říkal,že je už přestaly vyrabět.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Problém je většinou ve správnym usazení a správné míře vymontování toho šroubu, pak ta spona nevypadává. Taky sem se s tím kdysi dávno trápil a ta spona mě vypadávala. Tím, že si to vyzkoušíš, když máš vytaženou kliku a diváš se dobře na to kam ta spona zajíždí, tak pak uvidíš, že je tam jakoby druhy místo, ve kterym ta spona má tendenci vyskočit z té drážky. Když se na to místo dostaneš při vyšroubovávání tím šroubem, tak ho samozřejmě nevidíš a nepoznáš to. Pak při zatlačování vložky se ta spona o vložku smekne a při zašroubovávání to vyjede z drážky. Je to hrozná blbost, ale to je právě to co je potřeba "pochopit", protože venku když to nemáš v té pozici jak ve dveřích nikdy nevidíš, že by ta spona měla tendenci vyjíždět.

Já mám ten postup vyšroubovávání takovej, že šroubuju dokud to de a někdy se to samo zarazí, někdy cítím, že už by šroubek vypadl ze závitu, tak kousek vrátím, aby se chytl zase závit. U tohodle postupu už se mě nikdy nestalo, že by ta spona vyjela a spadla do dveří. Dokud to není uplně na koncu, tak za vložku vůbec nechytám, protože právě v tom určitym místě to může způsobit, že spona vyjede z té drážky.
Samozřejmě nevím jestli u tebe není nějakej jinej problém, protože sem to neviděl, ale nemyslím si, že by byl. Těch zámku a klik už se složil opravdu hodně a problém sem viděl jenom jednou u auta, ktery bylo vykradeny a vložka byla násilně vypáčená takovým divným způsobem, že vzadu ta klika praskla a polámalo se to tam.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

jinak do sroubku jsem musel udělat zářez- nesehnal jsem.neviš něco o tom pouzdře jestly se dá někde sehnat.drážka je už vyhoblovaná.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Prodává se to aji novy, ale nejlepší bude sehnat někde z vraku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

dnes jsem se znovu podival na ten zámek,předtím jsem měl všechno dobře,ale já hlava jsem na tom třmenu kliky nedal to (černe perovaní do leva)takže tam pořád byla fuga asi 1cm,a pulměsic nemohl zafixovat vložku zámku.no,ale stejně dveře od řidiče na dálku nereaguje.čudl skáče,ale nezamyká.asi je to o tom ,že dveře ze středovým sloupkem nelícují cca 1-2mm.díky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

A klíčem zamknout jde normálně ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

kličem zamknu i na SAFE,ale když chci otevřít musím fest zatlačit na dveře a jde slišet takové docvaknutí potom se otevřou.ale takhle to nebylo vždycky někdy šli ted zase nejdou :?:asi na to nemá vliv-na třmenu kliky je jeden zobáček urvaný.
IMG_20160724_110118.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od majrek001 »

spíš máš prasklou některou část na vložce - zkus ji vyndat jestli se vrací do středového polohy nebo jestli s ní někam pohneš když je ve středové poloze
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od Goauld »

Zobáček na třmenu nevadí, ten akorát zajišťuje aby klika při montáži držela na místě, ten jeden stačí. Podle mě je to spíš v mechanické části zámku, protože vložka nemá vliv na zamykání centrálem. Ale zase nechápu, že klíčem to de relativně normálně, to moc nedává smysl. Klíč, respektive vložka ovládá zámek stejným způsobem přes mechaniku jako motorek a při funkčním centrálu ovládáš zámek stejně jenom elektronicky přes spínače v zámku. Jedině když klíčem dorazíš až do krajní polohy, pak zabereš fyzicky za mechaniku zámku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od majrek001 »

jsem tu myšlenku s tlačením na dveře špatně pochopil myslel, že tlačí na klíč


nemáš náhodou napnuté lanko venkovní kliky (cely jsem to nepročítal), ale těžko soudit z těch popisů závady?

"ale stejně dveře od řidiče na dálku nereaguje.čudl skáče,ale nezamyká" - když teda zamkneš dálkou tak se čudl pohne ale nezamkne? pokud ano začal bych tím, že vytáhnu vožku a odpojím lanko od venkovní kliky a zkusil bych zamknout a odemknout - přijde mi to jakoby bylo moc našponované lanko a to už tahalo za otvírací mechanizmus
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

zdar,v přispěvku mi jde hlavně o to aby mi šel centrál,proto jsem si ho nains.včera jsem otevřel i dálkou(a to je asi tak vše)všechny dveře jdou jenom řidiče musim přes klíč.lanko jsem zkoušel xxx...xxx jako by tam byla uplně nějaká mikropoloha,abych otevřel a zavřel přes klíč.jinak ta vložka je už jetá,musím zobáček lepit sekundákem chvily vydrží.a ten čudl při zmáčknutí té dálky se hne tak o 1mm jenom povyskočí.pořád je ve stejné poloze.jinak přece zajede vyjede cca 0.5cm.diky.

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: několik elektrozávad

Příspěvek od gars7 »

čest,už jsem na ten zámek neměl nervy tak jsem to dal elektrikáři.ten vyměnil zámek a je to,jenom mi je divné,že se pojebal po roce a pul.jenom při zamikání nebliknou zadní světla. :sorry:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“