Resetovani DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Sumisu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.11.2015 12:38

Resetovani DPF

Příspěvek od Sumisu »

Zdravím, potřeboval bych poradit jak vymazat údaje s RJ, mám nové DPF a potřeboval bych ho vyresetovat jenže nejsem schopnej to ve Vagu najít, nebo někdo kdo by to v Brně udělal? Díky

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Stefan777 »

RF auto,kluci šikovní

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

vasasasapopleta
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 09.02.2015 23:46

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od vasasasapopleta »

[quote="Sumisu"]Zdravím, potřeboval bych poradit jak vymazat údaje s RJ, mám nové DPF a potřeboval bych ho vyresetovat jenže nejsem schopnej to ve Vagu najít, nebo někdo kdo by to v Brně udělal? Díky

Můžeš říct kolik jsi dal za nové dpf a na jaký motor?
B6 2006 2.0 tdi 103 kW 4 motion
Tiguan 2012 103kw 4motion dsg

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od doktor013 »

vasasasapopleta píše:
Sumisu píše:Zdravím, potřeboval bych poradit jak vymazat údaje s RJ, mám nové DPF a potřeboval bych ho vyresetovat jenže nejsem schopnej to ve Vagu najít, nebo někdo kdo by to v Brně udělal? Díky

Můžeš říct kolik jsi dal za nové dpf a na jaký motor?
to by me taky zajimalo, protoze u me je to aktualni problem, mam 60% karbonu, takze asi brzy bude K.O. a to mi nesviti kontrolka, nic... nebo resp. za 21 tis. km co auto mam se rozvitila jen jednou, cca pred tydnem, problem s pricpanym DPF zacina kontrolkou zhaveni /jednou ve meste a jednou na dalnici/, motor spadne do nouzaku, po vypnuti motoru jakoby se nic nestalo, zadna ztrata vykonu apod, ve VAGu pak jen cosi o poklesu tlaku, nic zasadniho...po restartu hned nabehne sama regenerace, ted naposledy jsem to rozbehal poradne a zhaslo to, ale nato ze jsem po ceste do Recka /dalnice 1900 km tam a zpet + 500km tam/ tak jsem myslel ze se to poradne propali a to byly laufy snad uplne do ruda, rozvitila se DPF po prijezdu, takze asi tak, ta zivotnost tam proste je a s tim nic neudelame, maximalne pak zkouset ty ruzny metody no.... je to otazka casu, mam 229 tis....nejlepsi je asi ze to oblibene DPF muze naredit olej naftou, takze celkove nic moc situace, uz koukam na netu a je neuveritelny kolik firem se na tyhle blbou euro ekologii zivi..mam BMR, ale nevim jestli jsem videl neco okolo 16 tis. stejne je to za kus vejfuku dost, samozrejme byvalo hur...
125 kw, BMR, Highline 2008

Sumisu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.11.2015 12:38

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Sumisu »

Nikdo nic neporadil, ale vyřešeno u známého pres KTSku .. jinak k otázkám .. motor bmr 125kw chip od nějakých 5tis. Km od firmy ABT a měl najezdeno 262tis.Km .. příznaky jak popisujete častější čištění (150až 200km) občas padalo do nouzaku a hláška z diag je signál plniciho tlaku nedosazeno .. prostě už turbo není schopné profouknout spaliny přes dpf a aby to nedělalo paseku na turbu tak to spadne do nouz. Režimu ... kontrola sniamce tlaku před a za filtrem samozřejmost ... jinak k sehnání je na spoustě obchodech, ja risknul variantu z "prima výfuky"

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Qido »

Takže DPF filtr polská mrdka.

A ad auto. Jedno bmr s chipem od ABT, dokonce se zápisem v techničáku si pamatuji, že bylo i tady na prodej. Černé, nebo Mocca hnědá,...

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od doktor013 »

Takže DPF filtr polská mrdka.

****************
hlavne na tech jejich strankach je nalestena fotka BMR filtru, ale muze to byt neco prekopanyho...uni reseni....jestli je to obecne nejaka druhovyroba certvi co to vydrzi a jak dlouho, cim dal tim vic aut je ale bude potrebovat, ono i ty CR se dostanou do najezdu kdy to budou resit a maji DPF cpat nove i do benzinu, potes koste...

kazdopadne tezka volba, dat desitku za nejakou alchymii sejdirum, nebo za neco zdanlive noveho, babo rad
125 kw, BMR, Highline 2008

Sumisu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.11.2015 12:38

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Sumisu »

Qido píše:Takže DPF filtr polská mrdka.

A ad auto. Jedno bmr s chipem od ABT, dokonce se zápisem v techničáku si pamatuji, že bylo i tady na prodej. Černé, nebo Mocca hnědá,...
Černé .. tohle je ono


Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Jirka. »

Sumisu píše:hláška z diag je signál plniciho tlaku nedosazeno .. prostě už turbo není schopné profouknout spaliny přes dpf a aby to nedělalo paseku na turbu tak to spadne do nouz. Režimu ...
Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
To může být přicpaný vzduchový filtr, už mě to jednou na BMR vyškolilo :D
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Sumisu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 01.11.2015 12:38

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Sumisu »

Vzhledem k tomu že dělám komplet servis: olej 5w30ll olej. Filtr,vzduch,palivac vše po 15tis. Km tak tím to nebylo

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od napster »

Mam najeto 400tkm a puvodni DPF. Ale je fakt,ze co nadrz a pul,tak dela regeneraci. Olej mi to nezere, dpf nesvítí. Ale ciste teoreticky mi to muze delat i turbo. Ma najeto taky 400tkm (nepiska) tak treba lehce prospusti olej a i tim se muze dpf zanest. Mam teda 2.0tdi 125kw ale CR.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Nemo »

To iste, uz cez 404000 turbo povodne a podla vagu 9g popola ale 270 ml oleja a regeneruje cca okolo 800 km.

Odoslané z Lenovo X2-CU pomocou Tapatalku
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od pasátek »

Ty polské DPF nevydrží to co originál. Vím to, protože to montovali v jednom servisu jako levnější alternativu a prostě to odcházelo. Na výdrž 250tkm. může každý zapomenout s polským DPF.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od ppfox »

někdo tu psal, že tak asi 50-60tis.
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Resetovani DPF

Příspěvek od Benik »

hlavně pozor na filtry JMJ

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“