Voda na prahu pod dveřma...

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

Nesetkal se někdo s problémem, že se mu drží voda na prahu pod dveřma? Ne na plastovém vnitřním, ale na plechu. Vždy když zaprší a potom dveře otevřu je práh mokrej, dokonce při větsím lijáku se na mě vylije celkem dost vody. Drží se to mezi těsněním dveří a těsněním na kastli. Už jsem kontroloval odtokový kanálky ve dveřích, v těsnění a pořád to tam je :roll: . Děláji to jenom jedny dveře a to zadní za řidičem. Celkem mě to štve, protože jak se tam pořád drží vlhko, tak to tam bude brzo hnit :baseball:
Passat 3C

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od GOLFÁK »

Mam to taky tak, taky jsem neprisel na to kde je problem.

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od h3rd4 »

Stejný problem, voda resp. vlhkost se drží na tom plechu na kastli. Proste tam nekudy zatěká, zaboha nemuzu prijit na to kudy.
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Uživatelský avatar
milife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.10.2014 15:08

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od milife »

Málo zmáčknuté těsnění dveří.Stačí přitáhnout zámek a je sucho.

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

Diky za radu, to zni logicky. Jenom se blbe zeptam. Pritahnout zamek? Jako vystelovat ten hacek co je na kastli (posunout ho dal od zamku), nebo se da ladit primo zamek?
Passat 3C

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od lukasko144 »

V zime tam primrzne sneh a lad, dvere odtlaci a potom tadial moze natiect.
Přílohy
Primrznute lave zadne dvere (1) EDIT.jpg
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od denis.82 »

Mam to same (voda na prahu) u Audiny...mechos rikal ze je to klasicky problem - pry pretesnit stahovacku. Ale jeste jsem nemel cas to resit.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od KJirka »

Dane, Lukáši, skoro se za vás stydím, že nevíte proč to je a jak to pořešit. Tak starý a zkušený chlapi, twl. !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od lukasko144 »

Ale ja tam tu vodu nemam .. :)
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od coolkich »

filap: ano na karoserii, se zámkem nenašteluješ nic, ten je na pevno.
Denis 82: přetěsněním stahovačky vyřešíš to že ti nepoteče dovnitř, ale jádro problému je že teče do samotnejch dveří což není dobrý a je potřeba zjistit odkud se tam voda bere. Sundat tapec sednout dovnitř a hadicí polejt..často se to bejvá okení lišta.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Jirka. »

coolkich píše:filap: ano na karoserii, se zámkem nenašteluješ nic, ten je na pevno.
Denis 82: přetěsněním stahovačky vyřešíš to že ti nepoteče dovnitř, ale jádro problému je že teče do samotnejch dveří což není dobrý a je potřeba zjistit odkud se tam voda bere. Sundat tapec sednout dovnitř a hadicí polejt..často se to bejvá okení lišta.
Dveře jsou dělaný tak že do nich běžně chčije, proto jsou vespod ty odtokový otvory. Lišty na okně rozhodně nejsou vodotěsný. V tom bych problém neviděl, blbý je když pak netěsní stahovačka a teče to okolo ní dovnitř do auta.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

coolkich
Člen klubu
Příspěvky: 41
Registrován: 04.04.2016 18:51

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od coolkich »

Jirka. píše:
coolkich píše:filap: ano na karoserii, se zámkem nenašteluješ nic, ten je na pevno.
Denis 82: přetěsněním stahovačky vyřešíš to že ti nepoteče dovnitř, ale jádro problému je že teče do samotnejch dveří což není dobrý a je potřeba zjistit odkud se tam voda bere. Sundat tapec sednout dovnitř a hadicí polejt..často se to bejvá okení lišta.
Dveře jsou dělaný tak že do nich běžně chčije, proto jsou vespod ty odtokový otvory. Lišty na okně rozhodně nejsou vodotěsný. V tom bych problém neviděl, blbý je když pak netěsní stahovačka a teče to okolo ní dovnitř do auta.

tak to si mě dostal, myslel jsem že tam ty kanálky jsou od toho když tam občas kápne (otevřeny okno, vysrážená voda) ale že do nich uplně běžně teče je zajimavý..je tam zámek, mechanismus stahovačky tak jak to mohli takle odfláknout? :roll: a dokud nebyl problém s lištama tak jsem nikde nenarazil na známky stékajcí vody, no zkrátka se to zdálo vždy 100% suchý :?

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Jirka. »

Ono to není tak že by tam vyloženě steklo všechno z okna, ale prostě něco málo tam nateče, ty listy opravnu nejsou vodotěsný a to co tam nateče zase vyteče spodem. Neznám žádné auto které by to mělo jinak. Zámek má těsnění, takže je vodotěsný, konektor na zámku je taky vodotěsný, stahovačka tam sice je, ale „pár kapek vody“ ještě žádný sudetský dítě nezabilo. Neznám všechny auta, ale už moje š 1000MB má z výroby pod polstrungama nalepený igelit právě z toho důvodu aby voda nestékala na polstr a po něm do auta.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od jirkaloz »

A nemůže to být těma výtokama ve dveřích?
Kdysi moje dcera měla plné dveře vody cca 10cm, sice to byl Fiat ale princip je stejný.
Vyřešilo se to propíchnutí slabším šroubovákem právě ty výtoky ve dveřích /, byly to pouze dirky v plechu/ /byly zalepeny prachem a měla sucho.
Ty výtoky si myslím že ale nebudou zrovna mezi těsněním dveří a těsněním rámu.

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: Voda na prahu pod dveřma...

Příspěvek od Filap »

Odtoky ve dverich jsou celkem velky, takze ty ucpany nejsou. To jsem je jeste nedavno cistil.
Stahovackou to urcite netece, protoze jak bylo psano, voda neni v interieru.
Nejpravdepodobnejsi bude ze to tesneni nekde nesedi uplne a tece tudy voda. Takze jedina varianta je dotahnout zamek. Nebo koupit novy tesneni :D
Passat 3C

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“