HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
brc.majkl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.07.2009 22:19

HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od brc.majkl »

Ahoj, jel jsem v neděli v té ohromné průtrži mračen, schoval jsem auto do garáže a když jsem ho další den vytáhl, začalo hučet něco na podvozku. Do té doby to nedělalo, nechce se mi věřit, že by to mělo mít nějakou souvislost. Zvuk je slyšet jen ze strany spolujezdce, přítelkyně tvrdí, že od PP kola. Seděla vzadu a tam to prý slyšet není, když to už začalo být slyšet..

zvuk se objevuje nad 50 - 55km/h, přirovnal bych to nájezdu na plnou čáru na silnici.. víc je slyšet když sundám nohu z plynu, ale hučí i tak (buď to dělá míň při zátahu, nebo to prostě přeřve motor v záběru). Když zatáčím doprava, je to slyšet více a když doleva, trochu to sutane, ale ne uplně.

Stav auta:
Kola - všechny mají trochu pilku, ale to je daný stářím (na autě od 2011) ale pilku mají všechny kola, takže to bych asi vyloučil
Ložisko kola? ale proč je to více slyšet, když sundám nohu z plynu, že by to přeřval ten motor?
Přední/ zadní diferenciál? Před měsícem se měnili kapaliny, osobně jsem u toho byl a dával se tam pouze originál z etky, to samé do rozvodovky
kardan a ložisko by mělo být nové, když s ním zacvičím, kardan se v uložení ani nehne.

osobně bych to tipoval na nějaké ložisko - v diffu, nebo kola?
V rozvodovce a diferenciálech byl olej sice černý, ale čistý bez poškození..


Začalo to hučet prostě z ničeho nic.. nebo třeba nějaká boule na pneu, ale to by nebyl konstantní zvuk nad těch cca 50 - 55km/h.

má prosím někdo nějakou zkušenost? Nechce se mi to dávat do servisu zatím, bez nějakého nasměrování. Jsou schopni vyměnit všechny ložika na autě.


VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=T21D7L6 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Můj postup: asi bych těch přezul kola na zimní a zkusím projet, jestli to náhodou není pneuškami. Kdyby ne, vyloučím alespoň jednu věc.. Co pak? Ještě jsem chtěl dnes zkontrolovat stav náplní v diffech.. mám i v rozvodovce kouknout? A ještě zkusím zacvičit s tím kardanem a kouknout na nějaké větší vůle, aleauto nevibruje, jen hučí nad tu rychlost.

DannyT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 25.07.2016 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od DannyT »

Zkus za jízdy sklopit zrcátka...
VW Passat 2014 2.0 tdi BlueTdi

brc.majkl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.07.2009 22:19

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od brc.majkl »

zrcátkama to není, nedělalo to. Dnes jsme se na to dívali s mechanikem, je možně, že by to vydával měch? moc se mi to nezdá. Pak taky doporucil vymenit ty kola a pal se uvidi. Kazdopadne to pry diff ani lozisko na kole neni, ze to nehuci jak lozisko, zelezo.

DannyT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 25.07.2016 20:54
Bydliště: Plzeň

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od DannyT »

Byl to jen napad, mel jsem presne tenhle zvuk, takove jakoby bzuceni z Pp strany a bylo to Pp zrcatko. A nemohl jsem na to prijit, az kdyz jsem nahodou zkusil sklopit zrcatka za jizdy.
VW Passat 2014 2.0 tdi BlueTdi

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od bauer »

A z venku, to taky tak slysis? Popr. na miste kdyz pridas plyn, taky to dela? Nebo jen za jizdy?
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

brc.majkl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.07.2009 22:19

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od brc.majkl »

Ahoj, nee nedelá to na míste, ani když přidám plyn.. Z venku to je prý slyšet, říkala přítellyně, když to poslouchala s otevřeným okýnkem. Já to nemohu jistě potvrdit.. máš nejaký tip? je to zvuk jako kdybych najel na plnou čáru, nebo kdyby se třeba nejaký kabel třel o pneumatiku..

Uživatelský avatar
Fotodioda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 19.04.2015 20:18
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od Fotodioda »

Zkusil bych zkontrolovat jestli někde něco nevisí nebo neodstává, někde kde proudí velké množství vzduchu za jízdy. Nebo jestli ten vzduch neroztáčí některý z kabinových ventilátorů nebo motoru. Celkem hučivý zvuk mi vydávaly nosiče na střeše, když byly rozestoupené od sebe pro převoz materiálu.

brc.majkl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 11.07.2009 22:19

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od brc.majkl »

nosiče mám demontované, ale asi jsem to kluci odhalil. Takovej pazvuk dela pneumatika.. prohodil jsem zadni a predni a zmena. Driv to slo slyset i pres radio a s vypnuty zvukem to bylo k neprehlednuti, ted jsem to u vypnuteho zvuku hledal, zaslechl jsem tento zvuk, ale v miniaturni mire. Pres radio neni slyset vubec.. jeste tomu dam par jizd a uvidim, snad jsem tu potvoru odhalil :)

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: HLUK POVOZKU + VIDEO - PŘIVÁDÍ MĚ K ŠÍLENSTVÍ

Příspěvek od bauer »

Tip jsem nemel zadny, jenom vyloucit co to nebude...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

Odpovědět

Zpět na „Touareg“