MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

Tímto neduhem už motory PD netrpěly.

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od rusta »

Cau, jen tak pro zajimavost jsem zkontroloval nastaveni rozvodu (motor 1.9 tdi, 96 kW). Vysledek viz foto. V soucasnosti spotreba na volnobeh pri zahratem motoru (zaply xenony, bez klimy) 0.6-0.7. Dlouhodoba spotreba 5,6-5,9. 90% cesty podalnici pri rychlosti 120 km/h. Mam je zkusit prenastavit na 0 nebo ne? Motor startuje bez problemu, akorat mi prijde ze pri zrychleni od cca 1600 do 2000 otacek motor vydava divny zvuk, kdyby byl hodne pretizeny nebo ja nevim. JInak kdyz porovnam zrychleni s audinou co jsem mel (stejny motor, ale 5q) tak alhambra je o dost linejsi :..:(
Ostatni hodnoty nevim jestli jsou dobre, ani nevim skoro co znamenaji :D
Přílohy
13551077_1320277867986570_406848690_n.jpg
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

fabia04
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 05.07.2010 08:50

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od fabia04 »

Srovnavat jine auto se SAGem nejde,petikvalt a sestikval jine zprevodovani a SAG vazi prazdny nejakych 1700 kg,ma tu samou vahu audina????

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od hiero »

kedy boli robene rozvody? je to dost v pluse budes musiet experimentovat skus to dat na 2 a uvidis popripade aj menej...

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od rusta »

To je mi jasny, ze audi je lehci, ale zas asi o tolik ne... Ty rozvody se nastavuje na studenem nebo zahratem motoru? Nikde jsem se k tomu nedopatral...
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od hiero »

na teplom aj na teplom merias synchronizaciu...motor zohrej potom povol tie tri skrutky na remenici len si nepamatam kde sa toci vacka ale ako sa mi mari tak aby si hodnotu zmansil tak v smere otacania motora ale nie som si isty vsak vyskusaj a otacat o desatinky dotiahnut a otestovat....inak ako viem tak pri tychto motoroch a pouziti dobrych pripravkov by mala byt synchronizacia 0 az -0.5...

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od rusta »

Ted jsem to udelal. Podarilo se mi to nastavit hned na podruhe. Soucasne ukazuje -0,6 nebo 0. Motor nebyl zahraty na provozni teplotu, stal asi 2 hodiny. No uvidime... Koukal jsem na aktualni spotrebu a ukazoval 0,8-0,9. Uvidim kolik bude ukazovat na zahratem... :-)
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od rusta »

A jeste se mi zda, že motor pracuje jinak. Vydává takové jakoby pravidelně cvakani. Ale asi to začlo dělat jeste driv než jsem nastavoval rozvody. Totiž kdyz jsem hledal ten blok s téma hodnotama tak jsem dál blok 04 basic něco a tam kdyz jsem přepínal hodnoty a dostal jsem se na "řádku 4" tak se mi divně zvedly otáčky a přišlo mi ze motor šel nepravidelně. A pak se objevilo to cvakani. Úplně stejne fungoval motor, kdyz bylo v háji čidlo snímání otáček váčky, ale ted žádnou chybu nevykazuje.... Je to proste dívny. Snad jsem v tom bloku základní hodnoty nemohl nic zkazit?
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od hiero »

zajazdi a porovnaj popripade daj trochu do plusu na 1 az 2 uvidis.....no neviem ci v kanali 4 sa da robit zakl. nastavenie....

rusta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 31.10.2011 21:54
Bydliště: Pribram

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od rusta »

Dneska jel s autem jezdil a postreba na volnobeh ukazuje 0,8 (bez klimy) coz je narust o 0,2 l. TO cvakani zmizelo, a prijde mi ze auto lip reaguje na plyn. No zatim to necham tak a potom co zacnu zase jezdit do prace uvidim o kolik se zvetsila spotreba.
Alhambra 1.9 tdi 96 kW, 2004 r.v

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od hiero »

to sa dalo cakat ze to pojde lepsie. ..kazdy preferuje nieco ine takze preto som pisal ze skus dat do plusu na 1 az 2 a spotrebe pojde dolu avsak sa trochu zhorsi pruznost motora daj tak ako ti vyhovuje. robil som bratovi passata 2004 sal na -0.5 spotreba mu isla hore bolo to zive a frflal tak sme to nastavili na 2 a bol spokojny aj so spotrebou a pruznostou...

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TDI PD 85kw,potkalo se

Příspěvek od paranek »

indi666 píše:
Tomik-VW píše:Problém,a nevím proč se to stalo,přijel mi na výměnu rozvodů Sharan 2005 TDI 85 kw,vyměnil jsem rozvody,i pro sichr dle autodat,vše překontrolovámo,dal jsem celou novou sadu od INA,včetně vodní pumpy...motor jsem nastavil na aretační přípravky,napínací kladku na šipku tlumiče vybrací,vše prostě dobře nastaveno,jak vačka s třema šroubama m8,tak klika na nule,dotaženo správně.Protočil jsem několikrát motor po nastavení a OK,pak nastartoval,a jel pomalu projet.Vše jsem tam nastrojil zpět.Zákazník si auto odvez v pořádku,a zhruba po 2km se auto potkalo.4 sací ventyly visej,a rozvoďák byl přeskočenej o asi 11zubů,a přesto napínací kladka byla pořád správně na šipce...nejde mi to do hlavy :roll: nic do rozvodů nevlítlo,a nic jsem snad nezanedbal,halvně jsem tyhle rozvody nedělal poprvý....teď je to jasný,hlava ven,a buď repas ventilů a vodítek,nebo jinou celou hlavu.Máte někdo zkušenost proč se tohle stalo???Jsem stoho fakt hotovej

Bohužel jsi napnul kladku naopak.
To jde napnout kladku naopak? :(
Můj dětský sen: "GII mTDI Wintercar a GII 16V G60 limited Rally jako leštěnka" ;)
Asistence při nákupu ojetého vozidla - více než 15let zkušeností http://www.auta-pocitace.cz/

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Marek77 »

Když s ní točíš v opačném směru.........

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: MOTOR, ROZVODY: výměny, ceny, zkušenosti

Příspěvek od Munez »

zdravim.menil jsem rozvody podle pripravku na svem TDi 2.0 BRT,takze EDC 16 a na vagu me to ukazuje -2.9 stupnu.ma to tak byt.spotreba na volnobeh se pohybuje podle teploty oleje od 0.8 do 0.6 coz si myslim,ze neni tak spatne,ale prijde me,ze to pri zrychlovani zacina dost zrat,ale mozna je to jenom muj pocit.kombinovana je kolem 6.5 - 7 l.kolik mate vy stupnu?nekde jsem cetl,ze by to melo byt -2,tak bych se kdyztak jeste pohral,ale zalezi co napisete
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Sharan 81/96kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.11.2016 17:11

Nastavení rozvodů VW Sharan 1.9TDI 81kw

Příspěvek od Sharan 81/96kw »

Zdarec chlapi, budu si dělat rozvody na svém sharanovi 81kw nemáte tady někdo pěkně rozepsané schéma jak to vyměnit. Vim že natom nic neni,ale pro jistotu bych to chtěl vidět na obrázku. :good: Díky



modedit: dodržuj prosím pravidla sekce

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“