Nepříjemné bouchání v zádu auta

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Zrovna dnes jsem to četl a jsou to přesně ty zvuky. Tak snad hurá, že se ví, kde je zakopaný pes!

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

Mne sa tie zvuky zdaju trochu ine.Hlavne u mna su podstatne slabsie nie tak vyrazne.
Dalsou vecou je, ze tam pisu o podvozku s DCC cize s nastavitelnymi tlmicmi,
co mi asi v tejto diskusii nikdo nemame a tiez neviem ake hydraulicke luzka by mali byt na obycajnom podvozku bez DCC...
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Otázka, které konkrétní lůžka jsou v článku o Superbu myšlena. Pokud se jedná o lůžka uložení ramen, mohly by býti i ty samé na podvozku bez DCC, jelikož pokud jsem pochopil správně fungování adaptivního tlumení, tak se jedná jen o elektrický ventil v tlumiči, co reguluje průtok oleje a tím vlastnosti tlumiče. Možná se ale pletu a může být vše jinak. Souhlasím také, že zvuky jsou o něco tišší, ale to se takto z videa špatně porovnává.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

ako hovoria servisy po kontrole, to nie je chyba ale vlastnost podvozku s multilinkom,
takze sme si dobrovolne vsetci kupili tuto vlastnost, dobrovolne sme chceli aby nam to dunelo klepalo od zadu :-)
mne to pride presne rovnaky zvuk ako popisuju uzivatelia na nemeckych diskusiach,
len tam sa uvadza multilink a tu mame v diskusii aj 1,4TGI a 1,2TSI motorizacie,
ktore ho nemaju takze som zvedavy co to bude a kdo to prvy vyriesi
Přílohy
Screen shot 2016-04-18 at 10.03.51 AM.png
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Johny R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.11.2015 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Johny R »

Kolega klepání řešil před čtvtrokem na novém golfíku, s normálními tlumiči. Taky ubíral v kufru až do prázdna. Dospěl až k reklamaci, kdy mu auto po čtrnácti dnech vrátili po výměně tlumičů. Ale výsledek (klepe, neklepe) neznám.

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Myslíte, že by bylo možno od kolegy zjistit? Díky

Johny R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.11.2015 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Johny R »

Určitě, zítra zjistím :-).

Johny R
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 22.11.2015 13:26

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Johny R »

Tak oprava na houby, dali prý snad akorát tužší tlumiče, že se ještě k tomu zhoršil komfort a Golfík tluče dál. Říkal kolega že to bude zase reklamovat :roll: .

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

mam to tedy chapat tak, ze je problem v nejakem hydroluzku a to kdyz se vymeni tak bude klid? co stoji takove hydroluzko?

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od marcello2 »

ahojte
mate niekdo vysledok, vymenu tlmicov alebo nieco co pomohlo?
Ja som medzitim mal dole prave aj lave zadne koleso, podblatnik a skusal vsetko mozne, ale nic tam nie je volne nic co by sposobovalo tento zvuk.
Tiez piate dvere komplet rozobrate plasty a nic.
Pozrite toto nemecke forum.
http://www.motor-talk.de/forum/golf-7-p ... l?page=136" onclick="window.open(this.href);return false;
Precital som priebezne dost vela z toho a vysledok je asi taky, ze niektorym po vymene tlmicov zvuk zmizol, niektorym na cas iba. Su tam ludia co im menili tlmice aj 3-4 krat a bud hned alebo postupne sa tie zvuky vratili. Dokonca u niektorych este vyraznejsie. Neviem ale asi okrem vymeny tlmicov nie je zatial ziadne ine riesenie, aj ked ani toto nezabera u vsetkych. Takze idem buduci tyzden definitivne do servisu a budem ziadat vymenu tlmicov. Pre mna je iba neuveritelne, ze sa tento problem objavuje uz 2-3 roky a stale nema VW jasne a definitivne riesenie. Tu je cislo akcie na vymenu tlmicov vzadu TPI2034188/7.
Na mojom aute chcem dat aj vytlmit dvere a kufor s vymenou reproduktorou, ale kvoli zaruke cakam na vyriesenie tohoto problemu. Trosku som si myslel ze po vytlmeni kufra sa zmensi rezonancia a ozvucnica a zvuky sa zlepsia, ale na tom nemeckom fore je rovnaky pripad ked si clovek dal kvoli zvuku vytlmit dvere kufor podblatniky z vnutra vzadu a auto stichlo zvuk od audia super ale klepave zvuky od zadu nezmizli vobec ani nezoslabli.....
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Zdravím po delší době. Chtěl bych se zeptat, zdali nemá někdo nějaké pozitivní řešení tohoto problému. Já jsem zatím v kontaktu se servisem, ale první informace je, že se s tím už setkali a pravděpodobně se s tím nedá nic dělat. Navíc táta si teď koupil nového Rapida a při prvním svezení po stejné silnici je rozdíl patrný už po pár stovkách metrů - v Rapidu ticho a v Golfu jak když vezu kufr plný petlahví do kontejneru...

xlisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 15.04.2016 20:22

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od xlisak »

Ještě jsem udělal takový experiment a auto zvedl na hever tak aby kolo bylo ve vzduchu. Při poklepání v jednom místě se začaly ozývat divné zvuky. Dělá to na obou stranách. Více na videu

https://youtu.be/ElbtiwfxnaI" onclick="window.open(this.href);return false;

Ze servisu zatím žádná pozitivní reakce :-(

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od srotty »

Tak v posledním čísle Auto tipu byla sedmička v sekci Bazar. A v odstavci časté závady byly psány i zadní tlumič s tím,že výrobce je mění (viz foto článku)
Neví někdo o tom něco bližšího ?
Přílohy
P1030932.JPG

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od Olaf87 »

Aha.. Takže proto zřejmě měnili předchozímu majiteli zadní tlumič v rámci záruky. Pokud se to teda týká i vozů bez sport. podvozku. Mimo garančních prohlídek to byla jediná práce na mém autě provedená ve VW.
No, stejně jsem si pro sichr vyměnil všechny tlumiče :laugh:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Nepříjemné bouchání v zádu auta

Příspěvek od slezacekm »

a po vymene vsech tlumicu je klid? nerad bych uplne experimentoval s vymenou pokud by nemela pomoci. resp. stacila vymena zadnich?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“