Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman V.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 16.03.2008 15:31
Bydliště: ustecký kraj

Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od Roman V. »

Ahoj , koupil jsem si sklápěcí zrcátka po face na můj před face a sklápěcí zrcátka jsem tam neměl ,zrcátka zapojené jsou i vypínač na ně mám zapojeny , musí se nějak na kodovat ci něco , kabeláž je na to v autě připravena ,díky za info.

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od texo »

Přesné schéma elektriky k zrcátku neznám, ale vzhledem ke komplexnosti elektroniky na T1, je možné že to jde přes řídící jednotku. Pokud ano, tak to nepůjde rozjet, protože T1 předface a poface mají rozdílnou verzi CAN.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od tornado1 »

Ale jaký can je rozdílný, Hmmm? Pleteš jabka z hruskama
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od michal29 »

tornado: šlo by do t1 hodit budíky z touarega po faceliftu? s větším displejem.. bez výměny půl auta :) díky

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od breh »

Pokud mysliš ty s velikym širokym displejem tak jen vyměnou plug end play nešlo.
Musi se vyměnit komplet elektronika-všechny jednotky,kabelaž.
K zrcátkum
Tady dle mně problem nebude ani v kodovani,ani vezri can komunikace,ale bude to chtit proměřit měřákem jestli jde 12V do přepinače zrcátek a pak jestli jde šťáva z přepinače v poloze sklopení až na konektor zpětného.
A v else skontrolovat jestli jsou konektory stejně zapojené v před fc i po fc verzi.Protože třeba samotný přepinač zrcátek ma lehce rozdílné zapojení pinu.

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od texo »

tornado1 píše:Ale jaký can je rozdílný, Hmmm? Pleteš jabka z hruskama
Ha, tydýt Tornado. Se ti divím, že při svém vytížení ztrácíš čas psaním těchto informačně zcela nepřínosných komentářů. Měřit piň...a (rozuměno znalosti) si s tebou měřit nebudu, určitě ho máš většího.

Vyslovil jsem domněnku, pokud je chybná, stačí napsat argument, že tomu tak není.

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od Benik »

texo píše:
tornado1 píše:Ale jaký can je rozdílný, Hmmm? Pleteš jabka z hruskama
Ha, tydýt Tornado. Se ti divím, že při svém vytížení ztrácíš čas psaním těchto informačně zcela nepřínosných komentářů. Měřit piň...a (rozuměno znalosti) si s tebou měřit nebudu, určitě ho máš většího.

Vyslovil jsem domněnku, pokud je chybná, stačí napsat argument, že tomu tak není.
:-):-):-)

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od tornado1 »

breh píše:Pokud mysliš ty s velikym širokym displejem tak jen vyměnou plug end play nešlo.
Musi se vyměnit komplet elektronika-všechny jednotky,kabelaž.
K zrcátkum
Tady dle mně problem nebude ani v kodovani,ani vezri can komunikace,ale bude to chtit proměřit měřákem jestli jde 12V do přepinače zrcátek a pak jestli jde šťáva z přepinače v poloze sklopení až na konektor zpětného.
A v else skontrolovat jestli jsou konektory stejně zapojené v před fc i po fc verzi.Protože třeba samotný přepinač zrcátek ma lehce rozdílné zapojení pinu.

komplet elektrika a kabeláž bude dle mého pouze bsg a prepinovat, možná se i pletu.. jinak ovladač zrcátek je odporový
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od michal29 »

je mozne to nekde na 100% zjistit?

Uživatelský avatar
pospaaaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 13.11.2010 23:22
Bydliště: Kadaň

Re: Rada ke.zprovoznění ??sklápěcí zrcátka

Příspěvek od pospaaaa »

Nevim jestli pomuzu, ale u meho touarega 1 (mam sklapeni zrcatek) jsem mel dole celej tapecir dveri a mam tam ridici jednotku do ktere vedou draty od zrcatka.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“