KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Příspěvek od djrix »

Chlapi máte někdo zapojení těch konektorů co jsou na A sloupku u řidičových noh pod plastem u páčky kapoty ?
Dnes mi přestala fungovat dálka :( u práce jsem normálně odemčel, dojel domů a u baráku už to na dálku nereagovalo. Měl jsem podezření na navlhlou komfortku, box jsem teda nerozdělával, ale pod kobercem bylo sucho a kabely vypadají OK tak jsem to dál nedráždil :D Mám tam ale něco dobastlenýho a připojenýho z pod palubky, tam jsem dnes už nekoukal ale vedou tam nějaký dráty připojený paralelně na dráty co vedou na ty konektory, dost by mi bodlo jejich zapojení.

Díky
Naposledy upravil(a) djrix dne 11.08.2016 07:07, celkem upraveno 1 x.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: KONEKTORY na A sloupku

Příspěvek od Graun »

U GIV to dělalo taky a příčinou byl vadný mikrospínač v zámku řidiče. Po výměně a propájení desky to zase chodí jak má. Ale třeba to je u pašíka jiné. Asi to chce mrknout do logu závad.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-830F pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: KONEKTORY na A sloupku

Příspěvek od majrek001 »

jako první bych vyměnil baterku v dálkáci a pak řešil zbytek nebo případně zkusil druhý dálkáč
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: KONEKTORY na A sloupku

Příspěvek od djrix »

Dalkace jsem zkousel oba, nauceny jsem mel ale asi jen ten jeden, protoze jsem mel auto v servisu kde odpojili baterku a asi naparovali jen ten jeden klic.
Zkousel jsem ve VAGu klice naparovat, ale nepodarilo se, i kdyz zadam jen jeden klic, jako by to nevidelo vubec signal z klicku.

Je pravda, ze tu chybu s mikrospinacama tam sporadicky u ridice mam, ale to uz delsi dobu, mesic je to treba dobry a pak se neodemcou dvere u ridice, myslim ze tim to nebude....

Da se nekde ve VAGu podivat, ze RF cast v konfortce prijima signal z klicku ? Myslim ze pravdepodobnost, ze by mi zdechly oba klicky je miziva.... Vsechno ostatni v aute normalne funguje, jen ta dalka zdechla :(

BTW, pri odemceni klickem mi zablikaji blinkry stejne jako kdyz jsem odemykal dalkacem, je to normalni ? Pri zamceni klickem blikry nebliknou....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Příspěvek od majrek001 »

při zamčení nebliknou blinkry jelikož máž KO zámky takže nezaSAfují.. ten zámek oprav/vyměň co nejdrřív než se sekne na SAFE a bude se muset ztrhávat tapec na zavřených dveřích jelikož to nepůjde otevřít ani zevnitř..

pokud by byl seklí venkovní mikrospínač zámku v poloze otevřeno může to zabránit zamčení přes DO


ano na diag jdou vyzkoušet klíče..
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 11.08.2016 23:50, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Příspěvek od djrix »

No jenže mně normálně SAFE dioda bliká pozamčení :( Mrknu ještě na to, ale jak říkám, ono to ani neodemyká, ani nezamyká :(

Kde se dá zkontrolovat že klíček vysílá ?

Díky

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Příspěvek od djrix »

Tak opravuji, blinkry blikají jak při zamčení tak odemčení, buď to včera nefungovalo nebo jsem to už přehlídl.

Každopádně - Dnes jsem zkusil naučení klíčků manuální metodou a oba se naučily a už to zase funguje, tak nevím co se to včera stalo 8O

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: KONEKTORY na A sloupku, nefunguje Dalka

Příspěvek od djrix »

Ještě se vrátím k původnímu dotazu, máte někdo k dispozici schéma nebo alespoň popis těch konektorů na A sloupku ? Evidentně je tam něco dobastlené, asi alarm, přesto že auto má i oroginál alarm (při učení DO šlo podle mě houknutí od zadního kola a přitom mám sirénu i pod torpédem) a rád bych věděl co je to a hlavně kam připojeno...

Díky moc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“