Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
kubaVWPB7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.08.2016 13:51

Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

Příspěvek od kubaVWPB7 »

Ahoj, zkoušel jsem hledat, ale zdá se, že nikdo podobnou věc neřešil. Na B7, rv. 2011, 2.0TSI DSG se při jízdě přesně mezi 1800 a 2000 otáčkami ozývá poměrně výrazné bzučení ze zadní části auta, jakoby od pravé zadní nápravy. Myslel jsem nejdřív, že jde o něco od pneu, ale je to závislé na otáčkách, pod 1800 je úplné ticho, od 1800 to rychle nastupuje a nad 2000 otáček pozvolna ustupuje, 2500 už je zase ticho. Bez ohledu na rychlost.

Zvuk je podobný, jako jemný kompresor od ledničky, nebo spíš malá elektrická vrtačka (já vím, ale blbě se to popisuje). Občas když v autě sedím ještě chvíli po vypnutí motoru, ozve se tenhle zvuk taky, třeba na deset vteřin a pak utichne.

Byl jsem s tím v servisu, ale jako na potvoru to auto asi poznalo a přestalo to na chvíli dělat (vyjedu ze servisu a po pár km je to samozřejmě zpět). Mechanicky je v autě vše v pořádku, bylo i na zvedáku a nic tam není. Zevnitř auta to nevychází, když stáhnu okénka, je to slyšet mnohem víc. Děje se to i při vytočení na 1800 na neutrálu.

Co mě mate:
- závada je podle zvuku určitě od nějaké elektro věci (napadlo mě čerpadlo), ale je přitom závislá na otáčkách motoru (mění se něco v čerpadle podle otáček?)
- občas se objeví i po zaparkování a vypnutí zapalování
- není to závislé na rychlosti jízdy, jen na těch otáčkách
- někdy se projeví, někdy ne, někdy lehce a jindy fakt silně, nemá na to vliv zahřátí, okolní počasí, nevypozoroval jsem žádnou souvislost
- zdá se, že jsem jediný, kdo má tenhle problém :)

Budu rád za tipy. Díky a ať to jezdí!
Ať to jezdí!

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

Příspěvek od Nwkt »

Vpravo vzadu je podávací čerpadlo v nádrži

Uživatelský avatar
kubaVWPB7
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.08.2016 13:51

Re: Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

Příspěvek od kubaVWPB7 »

A mají na jeho funkci vliv otáčky motoru? Když při stejné rychlosti podřadím až do 1800, začne to hned bzučet. O stupeň výš je ticho... Nebzučelo by čerpadlo celou dobu?
Ať to jezdí!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

Příspěvek od KJirka »

ono tam ale asi nic jinýho, co by to mohlo dělat, není. Já mám poslední dobou dojem, že odtud slyším takový opravdu velmi slabý hvízdání nebo kvílení.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
PeterZM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.10.2015 20:24

Re: Bzučení v pravé zadní části vozu (B7, 2011)

Příspěvek od PeterZM »

Na 99% to bude podavacie cerpadlo ja ho pocujem tiez. Da sa to pocut aj pri vypnutom motore len to cerpadlo musis spustit cez diagnostiku.
VW Passat B7 2.0TDi 125kw DSG BMT

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“