Mokro v autě

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

KaCzaba píše:je zbytecny se tu tak dlouze vyptavat. Poznas to jen a pouze, ale za to ihned, kdyz odehnes koberec. Lista je jen nacvakla.
A kterým směrem mám za tu lištu tahat ? směrem dovnitř a nebo nahoru ? Snažil jsem se jí vyndat ale asi se toho moc bojím zabrat. Oddělal jsem si tu první část u palubovky a pak dál mi to právě nejde a nerad bych něco ulomil aby tam pak nedržela.

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Zdravím pánové, mám stále problém s tím, že po velkém slejváku mám vždycky trochu mokrý koberec někde na úrovni pod spojkovým pedálem. Nemohu zaboha přijít na to kude se tam voda bere. Forum jsme pročetl už několikrát a udělal (zkontroloval) vše co jsem se tady dozvěděl.

1. odtoky pod baterkou vyčištěné
2. odtoky u šíbru vyčištěné
3. přětěsněné dveře
4. přetěsněný box kabinového filtru
5. přětěsněný box řídící jednotky + vyčištěný všechno v okolí
6. měnil jsme i torpédo páč bylo prasklé a dělalo to tam neplechu

Jedinné co mě napadá je ta průchodka ještě na lanko kapoty ale v okolí kde to lanko vede v autě jsem nevíctil nikde žádnou vodu ale preventivně ho vymněním jen se chci zeptat jestli to jde lehko oddělat lanko z toho zámku na kapotě případně za nějaký návod bych byl rád.

Nenapadá ještě někoho kde by mohla být zrada ? Řeším to už dlouho a chci mít vše OK než příjde zima protože nemám auto v garáži a pak by mohl být trochu problém.

Budu velmi rád za každou radu. Díky

bartama
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 08.06.2016 16:47
Bydliště: Liberec

Re: Mokro v autě

Příspěvek od bartama »

Hodně štěstí, já dopadl tak jak je na obrázku (kompletně rozebraný a několikrát sušený...). Všecko přetěsněný a stále chčije a chčije... :D

Nedávno jsem se docela nasr** a vyvrtal díry do gumiček pod nohama aby to alespoň odtékalo (na zimu ale ne úplně šťastné řešení).

Obrázek

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Tak to je taky slušný, mě už vážně jen napadá to těsnění na lanko a nebo už jen špatně nalepené okno. Nejvíc e toho bojím v zimě a tak furt bádám kudy tam můž téct.

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mokro v autě

Příspěvek od jokes »

Okno může být odrezle teda lepidlo od kastle a jeste máš odtok u posilovače.Když nalejes vodu do sibru vytéká tam kde má? Začalo teci teď nebo ?
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

No v místě kde je baterka jem čistil jeden přímo pod baterkou a druhý na druhou stranu což by asi ěmlo být to co myslíš. Odtoky od šíbru jsem čistil.Jak to mám zkusit nechat šíbr nějak otevřený a polývat ho vodou nebo jak ? Když je zavřený tak by to mělo utěsnit tesnění kolem okna ne ? Kdy tam začalo téct to fakt nevím. Auto jsem koupil a poté jsem zjistil že tam teče všude kudy to snad jenom jde tak jsem potupně podle tady fora všechno zadělal.

Kolik může tak stát přelepení okna ?
Naposledy upravil(a) Mikusacek dne 12.08.2016 12:57, celkem upraveno 1 x.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od d.d.t33 »

a mas volne pruchozi ty odtoky ve dverich dole? Ja vcera resil mokro pod spolujezdcem a prislo mi to divne protoze jsem pretesnoval stahovacku vloni a spodky uplne zalepene od bahna a dralo se to ven okolo sroubu a kdyz jsem to prostouchnul tak mi vytekla pomalu sklenicka vody jak to nemelo kam jit :good:

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Ano odtoky ve všech dveřích jsou čisté. Kdyby teklo přes dvěře(tapec) tak by byl alespon mokry koberec z toho směru ale tam u půlně sucho a jedné mokro které jsem dokázal nahmatat je pouze pod spojkovým pedálem přímo kolmo dolů. Sthovačky jsem přetěsnil všechny a kontroluju to těsnění ve dvěřích - kdysž se trocu odchlípne tak tam je prach a z toho by bylo bahýnko kdyby tam teklo ale všude je tam sucho.

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od d.d.t33 »

jestli to mas u ridice v predu tak uz jedine bowden na kapotu me napada jinudy uz to snad ani nejde pak uz jen ciste hypoteticky zaslepkou v podlaze kdyz bys jel a byla vyhnila ci vypadla 8O i kdyz ono dokud nevyndas koberec tak ani poradne nevis,vem hadici a sedni do auta a lej na nej a sleduj protoze ta podlaha je tak trochu vyspadovana

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

To už jsem dělal , auto jsem prolejval a nic. Pouze když příjde dlouhá průtrž že chčije hodinu a strašně moc tak tam pak je mokro. Jinak jsem jsem auto polejval asi 20min i s mytím tak prostě nic. Koberec jsem měl zvednutej co to šlo a nikde nic vidět není právě. Průchodku jsem už koupil ale bojím se jí měnit tak to nechám na borce at to uděla při výměně ramen a když to nepomůže tak nechám ještě sundat to okno a přetěsnit ho no. Když už tohle nepomůže tak zajedu někam do lomu a pošlu to ze skály.

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Ještě jeden dotaz !?
Kde přesně by měla vytéct voda když naleju trochu do těch dvou odtoků na stranách pod střešním oknem ??????????????? Já jsem si furt myslel že to vyteče ve dveřích tou spláclou průchodkou ale když jsem tam zkusil trochu přes flašku s hadičkou nalejt tak mi to vyteklo dole pod autem. U řidiče to teklo kolem nějakých průchodek a na druhé straně jsem nenašel přesně kudy. Může se do těch odtoků vůbec dostat tolik vody když je to okno zavřené ? Díky za pomoc

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Melys »

Tak dnes opet mokro v aute. Uz mi to nedalo tak jsem demontoval kastlik a zjisteno ze mam kompletne mokro u nohou spolujezdce a celou stenu pod oknem. Je tam takovej molitan za ventilatorem a ten byl uplne nacucanej vodou.Takze pretesneni kolem kabinoveho filtru. Nehoraznej humus a to tesneni uplne v cudu. To tam mohl vymyslet a dat jen nejakej teplej nemec. Kazdopdne jsem tesneni vyndal uplne se mi rozpadalo v ruce narval jsem tam stresni tmel ten cernej cca 3cm kolem dokola. Kazdopadne pri montazi se mi pekne vymacknul tmel takze snad bude klid. Jinak odtokovy kanalky ciste , stahovacky -ok, ze spoda auta pres ty pruchodky nastrikane bodýčko nijak sem snim nesetril .A u lanka na otvirani kapoty ta gumova pruchodka taky pretesnena sice neteklo ale kdyz uz tak vsechno.Tak snad bude klid. Uz snad jen tu hadicku co vykapava klimatizace na tu kaslu na ni se nedostanu. Snad je ok uvidime v lete. Posilam fotku toho tesneni jak tady nekdo psal . houbicka.:-)
Přílohy
20170222_172231.jpg
20170222_172126.jpg

Uživatelský avatar
sickboy4000
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2011 13:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Mokro v autě

Příspěvek od sickboy4000 »

KaCzaba píše:me se ted zacla delat louzicka na gumovym koberecku...
u spolujezdce...na miste kde je predni roh dveri...

kdyz by teklo stahovackou nenasal by to hlavne podlahovy koberec uz u prahu?
nebo kdyz to je kabinovym filtrem,kape to nekde z prostoru kasliku?
Presne to mam taky, ale po desti, kdyz nastartuju, otevru na chvilku dvere spolujezdce a voda vytece ven a neni na koberecku louzicka. Jinak to protece dovnitr do kabiny, kdyz jsou dvere spolujezdce zavrene (po desti)
VW Passat Variant 1,9 TDI

NOVON
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 18.04.2013 19:13
Bydliště: Kopr

Re: Mokro v autě

Příspěvek od NOVON »

Mno taky tedkom susim auto.Pod torpedem vsechno pretesnene,vycistene,tam to je v poho.Nateklo mi az dozadu za sofera pres predni stahovacku a stopy vody byly i od bocniho zrcatka..
U sofera byl na koberci jen flek cca 10 cm a vzadu bazen :-( Komfortka je nastesti o.k
Teklo to hned z tesneni dveri pod plastovy kryt prahu,tak ze to ani nebylo poznat az kdyz to vzadu "plavalo"..
VW Passat Variant B5, 1.9 TDI 81 kW AFN

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Mokro v autě

Příspěvek od Mikusacek »

Zdravíčko pánove,
tak mám v autě opět mokro. Jak už jsem psal tak mám přetěsněné vše kromě podlahy kterou jsem teď študoval. Zespod auta jsou gumové ucpávky podlahy a v předu viz. foto č.1 mi dokonce dvě chybí (1 na každé straně) - myslím si že když jedu tak to tam natříská vodu do dutin a pak nějak až dovnitř. Foto číslo dvě je vzadu kde bylo pěkně mokro a když natekla voda na průchodku tak hned začala zespod na autě prokapávat voda. Moje otázka zní: K čemu tam tyhle píčov.... vlastně jsou? Myslíte, že je možné, že se mi tam přes tyto průchodky dostává voda ? V té zadní části to asi dřív bylo nějak zatmelené ale jak je vidět na fotce tak se ta vrchní část z průcodky odlupuje.
Ublížím tomu nějak když koupím tyto průchodky nové, vše očistím a přemážnu to nějakým gumoasfaltem nebo já nevím čím co na tom zatvrdne a nebude pouštět vodu ?
Ještě bych sechtěl zeptat jestli někdo nemáte ETKU ve které by všechny ty průchodky a rozmístění byly vidět ? Našel jsem něco jen na golfa.

Moc děkuji za rady.
Přílohy
Chybějící průchodka vpředu.
Chybějící průchodka vpředu.
Průchodna zevnitř.
Průchodna zevnitř.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“