Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Příspěvek od coberk »

Dnes rano - venku 22stupnu nastavim klimu na 18climatronic a je to pomalu na svetr jsem z toho blazen ,otevru kapotu hadice u chladice ledova orosena to sami ta tlusta hadice co vede do kabiny a ta uzka tepla a vcera odpoledne hadice u chladice horka az varici u kabiny tlusta teplota okoli a uzka varici muze me.nekdo vysvetlit proc 15stupnu venku dela takove rozdily ze rano chladi jak blazen a odpoledne to interier nevychladi spis nechladi uz si nevim rady

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

Tak se na VAGu musíš podívat, co ukazujou snímače teploty, možná že některej ukazuje nesmyslny hodnoty, buď extra málo, nebo extra moc a klima si myslí, že není možny chladit, protože je venku třeba -45°C.
Může to taky dělat vadnej tlakovej spínač, kterej říká jednotce, že tlak přesáhl, nebo naopak nedosáhl hodnotu pro sepnutí kompresoru. Nebo vadná jednotka dochlazování. Cokoliv může záviset na měnící se teplotě, když je to vadny.
Naposledy upravil(a) Goauld dne 22.07.2016 23:00, celkem upraveno 1 x.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Příspěvek od coberk »

Ted sem to mel napichnuty a chyba 00792 - tlakovy spinac klimatizace (f129) takze aspon neco uz mam ale to muze hlasit i ze je to prazdny ale to by snad nespinalo ne? Kde tenhle tlakovej spina najdu ? A co vy vsechno mohlo byt pod touhle chybou?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

Tlakovej spínač je na trubce klimatizace u plnících ventilů, kulatej váleček s připojeným konektorem. F129 měly starší systémy a má 4 pinovej čtveratej konektor. Novější systém má snímač tlaku G65 s 3 pinovým půlkulatým konektorem. Pokud máš rok 2001 měl bys mít G65. Tlakovej spínač se dá změřit multimetrem v jakym stavu se nachází spínací kontakty, ale G65 změřit nejde, ten jedině vyzkoušet výměnou za jinej.
Obě varianty mají pod sebou ventil, takže se dají odšroubovat bez vypuštění systému. Chladiva bys měl mít dost, pokud to nikde neuniká, protožes doplňoval.
Ta chyba se objevuje pokud je spínač/snímač vadnej, vadná kabeláž, nebo je jenom málo chladiva, ale může být i vadná řj. climatroniku, nebo jednotka dochlazování.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od gars7 »

zdar,dotaz ohledně té klimy,F129 jsem vyměnil ukazuje něco kolem 0.88V,ale ukazuje chyby G17 teplotni čidlo vnejši teploty 29-00- zkrat na kostru.a ještě 01039-snimač pro ukazatel chladící kapaliny G2.30-10-přerušen n.zkrat na plus-sporadicky.v tom připadku mi nemužou jet vrtule ani klima.někdy se na budiku teplota ukáže,ale většinou ne.nikdy se mi při dojezdu nesepnuly vrtule.dival jsem se na zapojení té G17 a to tam vubec nebylo,ani to učko na uchycení toho čidla,už se tam někdo hrabal.tak jsem koupil napojil,ale žádná změna.nechce se mi plnit klima,když je tam tolik chyb.diky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

Pokud máš vadny čidlo chladící kapaliny, tak klima fungovat nebude.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od gars7 »

asi je to na bani od chlad.kapaliny?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

Jestli myslíš expanzní nádobku, tak tam je jenom snímač hladiny. Čidlo teploty vody je buď v bloku, nebo v hadici, podle toho co máš za motor.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od gars7 »

AHF 1.9tdi 81kw.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

Tam je čidlo na straně převodovky zezadu motoru nahoře v hlavě, zajištěny zásuvnou sponou. Když se mění, tak buď hodně rychle, nebo počítat s tím že vyteče kus vody, takže případně chytat do nádoby pod autem. Ale většinou to teče různě po motoru takže toho moc nechytíš, pokud nemáš širokej lavor.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

coberk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 27.11.2011 13:28
Bydliště: Ústi nad Orlicí

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od coberk »

Goauld - Tlakovej spínač je na trubce klimatizace u plnících ventilů, kulatej váleček s připojeným konektorem. F129 měly starší systémy a má 4 pinovej čtveratej konektor. Novější systém má snímač tlaku G65 s 3 pinovým půlkulatým konektorem. Pokud máš rok 2001 měl bys mít G65. Tlakovej spínač se dá změřit multimetrem v jakym stavu se nachází spínací kontakty, ale G65 změřit nejde, ten jedině vyzkoušet výměnou za jinej.
Obě varianty mají pod sebou ventil, takže se dají odšroubovat bez vypuštění systému. Chladiva bys měl mít dost, pokud to nikde neuniká, protožes doplňoval.
Ta chyba se objevuje pokud je spínač/snímač vadnej, vadná kabeláž, nebo je jenom málo chladiva, ale může být i vadná řj. climatroniku, nebo jednotka dochlazování.




čau tak jsem nechal vymenit tlakovy spinac byl 3pinovy a pro jistotu expanzni ventil,chladivo neunika,je to o neco lepsi dle mechanika to stoji za h***o prej by mu to vadilo kdyby to takhle chladilo takze sem vyplazl skoro trojku za h***o :-D s malinky zlepsenim ale spis ne rikal ze podle budiku na masine tam kolisa nizkej tlak ze mozna bude naclej kompresor nebo ze by to nekde bylo ucpany tak nevim jestli se na to vysrat nebo jeste patrat

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od delong »

Sa nediv ten kompresor má už niečo za sebou :wink: . Na klíme po toľkých rokoch prevádzky odíde najskorej kompresor . Zasratej nebude teda ak sa dodržali predpisy pre údržbu a prevádzku klimatizácie .
Ak vymeníš kompresor tak rovno vymeň aj vysúšač .
Ak si druhý alebo tretí majiteľ tak nikto nepozná históriu klimatizácie a búhví jak bolo s ňou zachádzané :roll: .

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od Goauld »

coberk píše:tak nevim jestli se na to vysrat nebo jeste patrat
Mě by to taky sralo, kompresor to klidně být taky může, ale to by podle mě nemělo takovy skoky, že funguje a pak nefunguje.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od gars7 »

gars7 píše:zdar,dotaz ohledně té klimy,F129 jsem vyměnil ukazuje něco kolem 0.88V,ale ukazuje chyby G17 teplotni čidlo vnejši teploty 29-00- zkrat na kostru.a ještě 01039-snimač pro ukazatel chladící kapaliny G2.30-10-přerušen n.zkrat na plus-sporadicky.v tom připadku mi nemužou jet vrtule ani klima.někdy se na budiku teplota ukáže,ale většinou ne.nikdy se mi při dojezdu nesepnuly vrtule.dival jsem se na zapojení té G17 a to tam vubec nebylo,ani to učko na uchycení toho čidla,už se tam někdo hrabal.tak jsem koupil napojil,ale žádná změna.nechce se mi plnit klima,když je tam tolik chyb.diky.
dnes jsem byl pod autem a na konektoru u vrtule byl přerušeny jeden drát.tak zatím aspon ukazuje teplotu,ale to čidlo bude třeba.

djtonka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.08.2016 10:36

Nefunkční klima - kompresor točí, vrtule taky, ale nechladí, mrkněte!Díky

Příspěvek od djtonka »

Zdravím, mám podobný problém s nefunkcí klimatizací. Vrtule sepnou a točí. Spojka na kompresoru (mám pocit) že sepne. Loni doplněna a přeměřena a vše Ok.
Na VAGu mám dvě chyby.
01013 - Kompresor klimatizace: signal zatizeni
31-00 - preruseni n. zkrat na kostru

00516 - Volnobezny snímac (F60)
30-10 přerušní n. zkrat na plus - Sporadicky
(nevím jestli má chyba 00516 vliv.)

Uplně nevím co s tím dál. Jestli není někde nějaký vadný konektor? Nevím někdo něco podle této chyby?
Jaké by mělo být napětí na svorce ke spojce? Ještě z jara jsem měl pocit, že někdy fungovala a někdy ne... takové občas výpadky. Deď už nic..
Octavia 1999 1.6 74kW (manuální klima)

Předem Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“