NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od pulec_h »

Díky moc za rychlou odp. Koukám tedy že se samotná destička asi sehnat nedá, když si zadám orig. číslo dílu ( 4) tak mi vyjede celé čerpadlo...
Jirka
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od M@rty74 »

Číslo je správně pouze na plovák - problém je ten, že vzhledem k ceně originálu někde kolem 2800,- si ho koupí málo kdo... A aftermarket ho k minimální poptávce nedodává...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od pulec_h »

pulec_h píše:Já mám zase problém, že mi pořád ukazuje plnou nádrž. Nevíte někdo jak je to s elektrickým odporem toho čidla? Kdy má max odpor a kdy min.? Chtěl bych si to nejdříve proměřit než to otevřu (už podruhé). Ještě bych potřeboval vědět jestli se dá sehnat jenom ta odporová destička popř. její číslo. Já blb když jsem to měl venku, tak jsem se na to číslo nepodíval.... :cry:
Díky Jirka

ještě jednou, nevíte někdo jak je to s tím elektrickým odporem čidla plováku? Díky Jirka
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Octavinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Králův Dvůr

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od Octavinek »

V pátek jsem natankoval plnou, dojel jsem k obchodu, kde bylo auto nakloněné, a nastartuji a místo dojezdu 900 km jsem měl 600 a budík ukazoval 3/4 nádrže... obešel jsem auto zda to někde neteče... nikde nic... po cestě začal dojezd přibývat a budík popojel do stavu skoro plné.... 🤦‍♂️

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od michall »

Čerpadlo i snímač paliva je v zadní části nádrže,takže když stojíš čumákem dolů, je palivo v přední části a snímač tak ukazuje méně. Dojezd je vypočítávaný údaj z množství paliva, spotřeby, ... takže i ten bude špatně. N rovině se to pak logicky srovná.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: NÁDRŽ, PALIVOMĚR: závada palivoměru, ukazuje špatně

Příspěvek od vilik »

Potvrzuji. Jen ještě dodám, že to "srovnámí" trvá docela dost dlouho. Já jednou stál čumákem z docela extrémního kopce dolu, přičemž jsem měl 3/4 nádrže. Po návratu vyvalené oči a vyděšený obličej, protože naskočila hláška, že mám doplnit palivo a ručička se choulila na 0. Po odjezdu "na rovinu" sice hláška zmizela, ale trvalo cca půl hodiny jízdy, než jsem zase měl 3/4 nádrže. :mrgreen:

Jo a kdyby tě vyplašily takové nepříjemné rány zezadu, tak to ti šplouchá v nádrži. :mrgreen:
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“