Servisní knížka

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
pavelmacoszek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2016 19:27

Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od pavelmacoszek »

Zdravím klubáci!

To co se mi včera stalo v autorizovaném servise VW v Brně, to snad ani nikdo neuvěří. Mám nového Golfíka VII 1.4TSI Maraton Edition, od 12.5.2016, k dnešnímu dni najeto 9.000 km. Včera jsem zavezl auto na "svolávací akci" - kontrola dětských pojistek v zadních dveří a aktualizace rádia... při předání vozu jsem předal servisku a klíče, vůz byl odfocen a odvezen dozadu na plochu... po 2 hodinách mi volali ze servisu, že je vše hotovo, akorát prý ztratili servisní knížku...

To snad ani není možné... prostě novou servisní knížku prý omylem ztratili - zkusí ji najít a případně mi do týdne vystaví novou... ovšem bez původní nálepky na přední straně s VIN atd... už se Vám toto někdy stalo? Případně jak mi radíte toto řešit?

Jedná se o mého prvního fungláče - nového Golfíka, předtím jsem měl vždy jetinu...a prostě při první návštěvě autorizáku mě takhle podělají... příjde mi to, jak kdyby to někdo vyloženě ukradl (mechanici na dílně... )

Co Vy na to?

PM
VW Golf VII 1.4TSI 92kW (doma VW Golf VI 1.6 8v 75kW, dříve VW Golf IV 1.6 16v 77kW)

bennyx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 207
Registrován: 17.09.2015 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od bennyx »

No to je síla, jak se může "ztratit"?? Jak píšeš, asi se někomu hodila nová originál... No v každém případě bych po nich chtěl, aby mi dali originál i se štítkem, ať si to pořeší, kde chtějí...

Jinak svolávačka byla hlášena kdy? Nic o tom nevím...
VW Golf VII Variant Highline 2.0 TDI Pacific Blue

pavelmacoszek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2016 19:27

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od pavelmacoszek »

No jasný, to taky udělám. A jestli mi nevyhoví, tak si nechám zavolat nadřízeného daného příjímacího technika. Ať si to pořeší, jak chtějí. Nevím, jak dál to pak řešit?

Svolávací akce dopisem na adresu mého bydliště... zavolal jsem, hned to viděli elektronicky... pár dní zpět mi rádio jednou seklo - fotnul jsem a chtěl jsem udělat s bezp.pojistkama a dokonce i rádio již bylo u mého kousku v systému jako svolávací akce... výsledek takový, že pojistky jsou v pohodě a na rádiu udělali "flash"... takže jsem zvědav...

Dnes jsem volal do autorizáku v Ostravě a technik mi sdělil, že serviska se občas může ztratit (stejně důležitější je prý ta elektronická), ... ale je to přímo v odpovědnosti daného servisu a že není problém vystavit novou - já v ní do teď nic neměl, ale sere mě to i tak. Prostě za káru dám v hotovosti 440 a oni mi při prvním triviálním servise ztratí servisku...
VW Golf VII 1.4TSI 92kW (doma VW Golf VI 1.6 8v 75kW, dříve VW Golf IV 1.6 16v 77kW)

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od denis.82 »

Hosi co se tomu tak divite?! :roll:
No tak se ztratila a dostanes novou...jen s tim stitkem je u VW bohuzel problem ho objednat (u Skodovky to jde v pohode), asi ho nevyrabi.
Racionalni duvod proc by se nekomu ''hodila'' me opravdu nenapada....nova stoji cca 300kc a navíc ta tvoje byla se stitem tvého auta. :wink:
RS6 Performance 445kw

Radek_STI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.09.2018 14:19

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od Radek_STI »

Mám takovej dotaz ohledně servisní knížky, tak to napíšu sem do toho vlákna, ať nezakládám nový. Koupil jsem Golfa zhruba před měsícem a prodejce mi řek, že žádná servisní knížka se už nedělá, že se všechno už se zapisuje elektronicky do databáze VW. To se mi zdá jako docela svinstvo, protože to člověka nutí (pokud nějaký záznamy chce mít), jezdit jen do autorizáku a navíc nemá vůbec kontrolu nad tím, co tam zapíšou. A další věc, jak se budu po letech prokazovat případnýmu kupci servisní knížkou?
Golf VII FL ME 2018 1.4TSI 110kW

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od srotty »

To jsi kupoval ojetého golfa že ? Častá výmluva. Pokud já vím,tak tištěné servisky se pořád dávají. Takže bud ji ztratil nebo něco skrývá.

Liapor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13.08.2014 18:07

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od Liapor »

No mě se stalo,že mi štítek do servisky prodejce vůbec nenalepil...já tohle nekontroloval... přišel jsem na při reklamaci v jiném servisu. Nicméně problém to vůbec nebyl pač existuje právě vše v elektronické podobě.
Štítek se nenašel,tak mi prodejce vytiskl jakýsi papírek s údaji a nalepil do servisky...vypadá to hrozně nicméně hlavu jsme si s tím nedělal. Neměl jsme s tím nikdy problém a to bylo auto na reklamaci několikrát v různých servisech (i zahraničních)

Radek_STI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 05.09.2018 14:19

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od Radek_STI »

srotty píše:To jsi kupoval ojetého golfa že ? Častá výmluva. Pokud já vím,tak tištěné servisky se pořád dávají. Takže bud ji ztratil nebo něco skrývá.
Ne, funglovku u Šmuclera v Plzni.
Golf VII FL ME 2018 1.4TSI 110kW

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od casesik »

Taky jsem před čtrnácti dny kupoval golfa u Šmuclera předváděcí a bez servisní knížky.
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Uživatelský avatar
Drummer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od Drummer »

Taky potvrzuji funglovka koupená před 3 týdny a serviska jen v elektronické podobě 8O .

caddy I
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 234
Registrován: 01.01.2009 06:30

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od caddy I »

Mně vylepili datový štítek, jak to dnes nazývají, na první stranu Návodu k obsluze a na dotaz co se týče servisní knížky v její papírové podobě mi bylo sděleno, že při první garančce za 2roky/30tkm bude o této proveden záznam do databáze (elektronická servisní kniha) a zároveň mi prý i technik při té příležitosti papírovou servisku dá a provede v ní záznam...
Nemám důvod tomu nevěřit protože toto místo navštěvuji už řadu let - no a i kdyby se do té doby něco změnilo, tak si zkrátka do desek založím kopii toho co dělají elektronicky a je to.
Samozřejmě doma notýsek, kde budou i "neautorizované" servisy,výměny oleje dle vlastního intervalu,výměny sezonních kol, apod... to ale doma nemusí nikdo vědět :)

moco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.03.2018 19:52
Bydliště: Olomouc

Re: Servisní knížka - autorizovaný servis

Příspěvek od moco »

Po každém zásahu do servisní knížky nebo servisním úkonu, co se zapisuje do SK, vám při předání vozidla dají i výpis z el. servisní knížky.
Před prodejem vozu si zajděte do jakéhokoliv autorizaku a zadarmo vám vytisknou výpis.

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Servisní knížka

Příspěvek od ribac »

Ahoj,
byl by někdo ochotný mi vyfotit stránku ze servisní knížky(klidně prázdnou)?
Mám golfa z německa ,tudíž i servisku a němčina není moje silná stránka.Tak ať nemusím pracně překládat.
Díky
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Servisní knížka

Příspěvek od Ipanema »

Stačí?
Přílohy
100016-PIC-MAINTBOOK-1024x768-1024x768.jpg
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

ribac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 26.08.2018 17:46

Re: Servisní knížka

Příspěvek od ribac »

Děkuji moc
VW Golf VII Variant 1.6 TDI,81kW, 09/2014

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“