Elektronická parkovací brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
legaly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.08.2016 20:44

Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od legaly »

Ahoj, stala se mi taková věc, že se mi zaseklo celé levé zadní kolo a začalo to hlásit závadu na parkovací brzdě. Opravář zkoušel elektronicky odblokovat tu brzdu, ale nenechalo ho to a bylo slyšet, že servomotor běží na prázdno. Dnes mi volal, že ho uvolnil mechanicky a že je potřeba vyměnit komplet celou tuhle parkovací brzdu. Prý stojí výměna 30 tis. Kč v ofiko servisu VW, replika za 15 tis. Kč a že by to byl schopný sehnat díl po dílu za nějakých 6-7 tis. Kč + půl dne práce.

Rád nechal poradit od zkušenějších. Na netu jsem našel od TRW tohle - http://www.autodily-cardo.cz/nove/brzdo ... w-bhn961e/" onclick="window.open(this.href);return false; , ale nemám představu, jestliže to je vše nebo jestli tam ještě něco chybí.

Máte tu někdo zkušenost s touto výměnou? Je to reálná cena?

VW Passat 2008

Předem díky za reakce.
Naposledy upravil(a) legaly dne 02.08.2016 22:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

U mě komplet nový origo motorek s protikusem za 2500kč. Případně i s prací komplet 3500kč
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

legaly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.08.2016 20:44

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od legaly »

No to už je rozumnější cena. Ještě jsem si vyžádal seznam všech dílů, které jsou podle něho na výměnu, abych netvrdil, že se jedná pouze o tuto brzdu a nakonec to bylo ještě dalších 10 věcí.

Každopádně pokud jsi z Prahy, jak je uvedeno u tvého profilu, tak mi dej prosím na sebe kontakt -email/tel. číslo a domluvíme se. Jezdím víceméně denně do Prahy a celý den stojí auto v garáži, takže bych měl mít dost času na výměnu.

Díky!

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

774988595
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

milangaspar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.01.2012 21:30
Bydliště: Praha 4

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od milangaspar »

Ahoj.. chtěl bych se zeptat, zda děláš i diagnostiku a přehrání software. Mně hlásí chybu parkovací brzdy, dnes jsme koupil nové parkovací tlačítko, vyměnil jsme ho a nic.. pořád hlásí chybu a motorky vůbec nereagují. Ani jeden. Někde jsme četl , že rok 2005 a 2006 se musí přepsat software.. máte s tím zkušenost?
Dík za reakci..

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od Jirka. »

Přijed s tím, uděláme diagnostiku a navrhneme další postup. V sw bych chybu neviděl, spíš nefungují čínská tlačítka z kelly nebo budou KO oba motorky. Popřípadě někdo nedodržel 30s interval při diagnostice a tím odpálil jednotku, případně někdy se stává že jsou motorky v krajní poloze a a snaží se cuknout zrovna na tu blbou stranu kam už dál nemůžou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od bobyka_cz »

zdravim vas,
mozna budu mit blby dotaz, mozna to uz tady bylo zodpovezeno, ale nenasel jsem...
na Passat B7 (mozna to maji i drivejsi verze) pri odbrzdeni elektronicke parkovaci brzdy musim vzdy seslapnout brzdovy pedal...neslo by to nejak prekodovat, aby se tohle nemuselo delat? Napriklad jak se lide rozjedou pres rucku? :D
Nebo tohle proste nejde a je to vlastnost, ktera se neda obejit?
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od petryk1 »

Ak mas rucku zatazenu a zaradis rychlost a slapnes do plynu, tak sa odbrzdi sama. Vubec neni potreba pouzivat tlacitko EPB, kdyz se pouziva autohold. :) Sama sa taky zatahne, pokud se splni urcite podminky.

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od bobyka_cz »

a pokud nepouzivam autohold? tak se taky odbrzdi sama kdyz se pokusim rozjet? (nezkousel jsem)
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Elektronická parkovací brzda

Příspěvek od jarmil7 »

Áno funguje

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“