Zadní pružiny na kombíka

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od ffighter »

Zdravím Vás.Mohl bych se zeptat,jestli mi dokážete říct,jaký je rozdíl mezi těmito pružinami?Opravdu se rozlišují podle motorizace?Z jakého důvodu?
http://tatechnix.cz/38598-zadni-pruzina ... 61798.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tatechnix.cz/38622-zadni-pruzina ... 61873.html" onclick="window.open(this.href);return false;
díky za odpověď
Vašek
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od M@ty »

Je to jiné OEM číslo. Rozlišuje se to dle hmotn. třídy tj. jak vysoko bude zadek auta s danými pružinami. Záleží především na kastli (sedan vs. Variant). Takže pokud nevíš tak zjisti co máš na autě teď, zda je to originál popř. podle štítku zjistit původní hmotn. třídy.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
ffighter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.05.2009 19:20
Bydliště: Nesuchyně

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od ffighter »

Mám kombika a tyto pružiny jsou obě na kombika a pochybuju,že ty kombajnový kastle jsou vzadu každá jiná jen kvůli motoru,který je vepředu.Ok mrknu na to,ale asi nakonec koupím úplně jiný.Zesílený.Vzhledem k tomu,že mám pořád kufr plnej vercajku.Ale díky za postřeh a názor.
VW PASSAT 1.9TDi 66kW Variant - první pašík
VW PASSAT 1.9TDi 85kW Variant - prase ženy
VW PASSAT 1.9TDi 96kW Variant - moje prase

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od matess »

Čau,jaký jsi koupil nakonec ty pružiny na ten zadek?Taham zadek po zemi a chci tam dát taky nějaký zesílený?Vpředu mám z 2,5 a je to znát na 1,9TDi,že je to výš
Díky

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od majkl1 »

M@ty píše:Je to jiné OEM číslo. Rozlišuje se to dle hmotn. třídy tj. jak vysoko bude zadek auta s danými pružinami. Záleží především na kastli (sedan vs. Variant). Takže pokud nevíš tak zjisti co máš na autě teď, zda je to originál popř. podle štítku zjistit původní hmotn. třídy.
M@ty - mám čerstvé věrohodné informace od mého schopného mechoše, co už jich dost povyměňoval. Informace, které mění pohled na hmotnostní třídy pružin. On tvrdí, že změnou hmotnostní třídy se nezmění výška auta (pokud tedy pochopitelně předchozí pružiny nebyly unavené), ale změní se jejich propružení (zhoupnutí) auta na nerovnostech. Vyšší třída se nezhoupne tolik (při stejné váze), jako nižší třída. Respektive se vyšší třída zhoupne na téže nerovnosti stejně při odpovídající změně hmotnosti jako auto s pružinami nižší hmotnostní třídy. Prázdná auta s pružinami o různých hm. skupin jsou stejně vysoko, ale po naložení se pokles mění právě s konkrétní použitou hm. třídou.
Nebavím se nyní o záměnách pružin mezi různými motorizacemi. Proto např. W8 má při továrním podvozku stejnou výšku jako třeba 1,6 benál.

Osobně to ale nemám ověřené, ale zní mi to logicky.
To jen taková malá kulturní vsuvka :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od M@ty »

No já to mám odzkoušené takto, no. U Golfa a jeho derivátům se stejným podvozkem je to ještě komplikovanější poněvadž v Etce jednoduše jakékoliv třídy chybí. :lol: Ale na předku ta teorie u stejné motorizace (1.9) sedí s tím že čím vyšší třída tím jde výška auta nahoru. Hlavně i drát pružiny zvětšuje průměr. Konkrétně jsem měl čest s 13, 13,5 a 14mm průměrem drátu brk co jsem cpal do Vepře a s výškou to dělalo dost. Na zadku by to ale mohlo znamenat jen větší prosednutí při zatížení. No a pak aby v tom byl ještě větší bordel tak jsou brka sport. podvozku. :laugh: Jako tolikrát prohazovaný pružiny a nikde nic pořádně nezjistíš. Ale příští výměna bude už jedině za kvalitní stavítko nebo za měchy z Allroada... :hul:

Ještě mám ve svých zásobách nějaké brka. Tuším jedno na zadek (druhé prasklo) a pár zánovních na předek 1.9 a pro výšku k lemu 69,5cm... :wink:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
matess
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okolí Plzně

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od matess »

No já právě dal na předek s větším průměrem drátu pružiny a pěkne se to zvedlo.Původní průměr byl 13,5 a dal jsem 14mm.Ale teď dřepí zadek dole,tak nevím jestli dát nové pružiny nebo dát podložky.

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od Rouballik »

ffighter píše:Zdravím Vás.Mohl bych se zeptat,jestli mi dokážete říct,jaký je rozdíl mezi těmito pružinami?Opravdu se rozlišují podle motorizace?Z jakého důvodu?
http://tatechnix.cz/38598-zadni-pruzina ... 61798.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tatechnix.cz/38622-zadni-pruzina ... 61873.html" onclick="window.open(this.href);return false;
díky za odpověď
Vašek

No jasně že se liší. Je to složitější, ale jak bylo popsáno výše. Jsou různé hmotnostní třídy a pro různé motory mohou být využity různé hmotnostní třídy.

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od Jeka »

Ahojte,
mám retro Passata 2,5 V6 110kW a každý den vozím v kufru cca 100kg. A už tak rok pozoruji že by to chtělo asi vyměnit pružiny. Jelikož i když není auto naloženo, tak zadek dost sedí :-( V předu mezi kolem a podběhem je dost místa ,ale vzadu nic moc :-(

Nyní jsou tam určitě originály. Jaké mám koupit nové nebo jaké by jste poradili prosím?


Děkuji
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od M@ty »

Buď se podívej zda jsou původní brka originální s barevnými pruhy a napiš jakými nebo změř výšku k přednímu lemu (v nejvyšším bodě) a napiš na jakých to bylo pneu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od xerxes »

já jsem měl na svým komplet podvozek z 2.5 132kw byl to dovoz a byl to nějaký model pro špatné cesty podvozek byl tak tvrdý že při naložení nebylo skoro poznat že něco vezu :roll:

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od Ivan.M »

Zkusím sem přidat dotaz, 1,9 AVF předokolka, 6qalt Variant. WVWZZZ3BZ2E159203. Vzdálenost lemu 67 cm +- cm normální kola 15 zimáky standart rozměr. Přední pružiny bílá/hnědá/hnědá/hnědá. Potřebuju zvýšit, tam kde jezdím dost často škrtnu. Jaké pružiny dát abych měl alespoň těch 70 cm. Tlumiče měním za klasiku jestli to mám správně Bilstein přední BNE-993, zadní BNE-2944. prachovky sady aurofren. Jak zvednout? dopředu silnější pružiny a dozadu podložky? Nebo podložky všude a pružiny nechat? nebo všechny pružiny za silnější? hlavně za jaké? nemám zkušenosti a možnost ETKY vyčíst ty barevné pásky. Zítra můžu přesně změřit a dohledat ty barvy i vzadu. Kdysi jsem tu četl forum typu- napiš auto, co tam máš o kolik a kam to chceš, já ti napíšu co si máš koupit. :-D To už ale nemůžu najít

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od Jeka »

Jeka píše:Ahojte,
mám retro Passata 2,5 V6 110kW a každý den vozím v kufru cca 100kg. A už tak rok pozoruji že by to chtělo asi vyměnit pružiny. Jelikož i když není auto naloženo, tak zadek dost sedí :-( V předu mezi kolem a podběhem je dost místa ,ale vzadu nic moc :-(

Nyní jsou tam určitě originály. Jaké mám koupit nové nebo jaké by jste poradili prosím?


Děkuji
Zakoupeny pružiny Kayaba (KYB) a horní uložení zadních pružin originál.
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od xerxes »

kdysi jsem dával tlumiče od Kayaby a zpočátku dost tvrdé ale česem si sedly

Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní pružiny na kombíka

Příspěvek od Jeka »

xerxes píše:kdysi jsem dával tlumiče od Kayaby a zpočátku dost tvrdé ale česem si sedly
Tvrdé asi jsou, ale denně vozím v kufru nářadí.. tak 80-100kg, takže je to v pohodě.

Navíc asi 3 měsíce mám nové tlumiče SACHS, se starými originál zadek děsně uskakoval při nerovnostech..
Nyní po výměna pohoda.
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“