Antena-Satelity RNS510

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pumpy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 14.12.2008 23:04
Bydliště: Praha-Východ

Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Pumpy »

tak mam uz hotovou RNSku, ale mam problem, dodatecne jsem do ni dnes napojil antenu od GPS a natahl na to misto, kde byla driv, nalepil sem ji na tu starou lepenku co tam jeste zustala.(vpravo v palubce, nad kastlikem,a ted nevim jestli pod airbagem nebo vedle nej..) a kdyz jsem zapnul navi, tak se nepripojila k zadnemu satelitu, naslo jich treba 11, 12, i 13, ale k zadnemu nepripojila, ukazovalo to 0/11 a pod tim bylo ,, NO FIX´´ n tak nevim jestli se tam nema nekde neco nastavit.. a prijde mi , ze kdyz mi kompas ukazu svetovou stranu tak se to otaci ale spravne.. ale nenajde to moji polohu.. nevi nekdo co s tim? :sorry:
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting, Škoda Fabia 1.9 SDI , VW Lupo 1.7 SDI , VW Passat B6 2.0 TDI (BMP), BMW 320D 130kw

czGifcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.06.2014 13:21

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od czGifcz »

Tak mám stejný problém. Zatim nebyl čas řešit. Snad to bude jen Anténa. Zkoušel jsem jen odpojit baterku a teď už vidí 0/0 anténa connection. Před tím jak u tebe 0/11 satelitů. Jak bude čas zkusím vyměnit anténu. Kdybys to vyřešil písni co a jak.



Hoj Gif

Uživatelský avatar
Pumpy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 14.12.2008 23:04
Bydliště: Praha-Východ

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Pumpy »

tak zatim co jsem vyzjistil, tak to bude spatnou antenou, uz mam objednanou novou, tak ji zkusim.(jen nevim kdy budu mit cas se tam stavit,snad zitra) protoze ta moje stara antena je uz opravovana, tak je mozna chyba opravdu v ni. Ale vcera sem tu antenu vytahl ven, polozil ji na prave bocni okno, a neslo to, tak sem to dal na leve okno, tam uz to chytilo jeden satelit,tak sem to vystrcil na strechu,tak tam uz ot jelo uplne bez problemu, bylo tam treba 11/14 atd. tak pak sem vyndal budiky a soupnul to za ne, do palubky, orad to fungovalo, ale nejaky satelity se ztratily, akdyz sem tam vrazil zpet ty budiky a cele to zadelal, tka to opet nefungovalo. 0/9.. nekdy 0/7. takze fakt doufam ze je to tou antenou.
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting, Škoda Fabia 1.9 SDI , VW Lupo 1.7 SDI , VW Passat B6 2.0 TDI (BMP), BMW 320D 130kw

czGifcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.06.2014 13:21

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od czGifcz »

Taky doufám :-) že to bude anténou už po 3 co se vyměňuje. 2 v záruce. Ale to ještě brazdila germanii :-D.

Uživatelský avatar
Pumpy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 14.12.2008 23:04
Bydliště: Praha-Východ

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Pumpy »

:D a rovnou se teda zeptám, jaké je nejlepší umístění vnitřní GPS antěny?
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting, Škoda Fabia 1.9 SDI , VW Lupo 1.7 SDI , VW Passat B6 2.0 TDI (BMP), BMW 320D 130kw

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Archie »

Pumpy píše::D a rovnou se teda zeptám, jaké je nejlepší umístění vnitřní GPS antěny?
Origoška je v "žaločí ploutvičce" pokud se nemýlím. A jiná dodatečně přidaná - zcela logicky na místě odkud nejlépe "uvidí" na satelity - tzn. zcela ideálně zase na střeše :laugh: a když to nejde tak na místě odkud bude mít v rámci možností co nejlepší, co nejméně stíněný rozhled na nebe. Třeba lípnutá obostranolepkou na přední sklo v rohu, dole .... apod.

A už se to tu pitvalo - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=224&t=53116
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
Pumpy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 14.12.2008 23:04
Bydliště: Praha-Východ

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Pumpy »

Archie píše:
Pumpy píše::D a rovnou se teda zeptám, jaké je nejlepší umístění vnitřní GPS antěny?
Origoška je v "žaločí ploutvičce" pokud se nemýlím. A jiná dodatečně přidaná - zcela logicky na místě odkud nejlépe "uvidí" na satelity - tzn. zcela ideálně zase na střeše :laugh: a když to nejde tak na místě odkud bude mít v rámci možností co nejlepší, co nejméně stíněný rozhled na nebe. Třeba lípnutá obostranolepkou na přední sklo v rohu, dole .... apod.

A už se to tu pitvalo - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=224&t=53116
Tak samozrejme ze by to slo na strese, ale nechci to tak, proto zamerne pisu vnitrni. a kdyz uz ji mam mit uvnitr, tak tak, aby nebyla videt :D takze bud nekde v palubce(kde?) nebo ve sloupku(to nevim jestli je uplne dobry) ale diky, poctu si :lol:
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting, Škoda Fabia 1.9 SDI , VW Lupo 1.7 SDI , VW Passat B6 2.0 TDI (BMP), BMW 320D 130kw

czGifcz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.06.2014 13:21

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od czGifcz »

sorry jsem zapoměl napsat mám žraloka :). Servise mi řekli že tam bude oxidace . tak uvidim a dam vědět.

Uživatelský avatar
Pumpy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 262
Registrován: 14.12.2008 23:04
Bydliště: Praha-Východ

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Pumpy »

Tak, hotovo, koupil sem novou antenu GPS, strčil ji do palubky za budíky(nechci aby byla videt) a funguje suprově. Hned se připojí.. Ted uz jen doresit konektory k antene na radio.. :-(
Fiat Cinquecento 1.1 Sporting, Škoda Fabia 1.9 SDI , VW Lupo 1.7 SDI , VW Passat B6 2.0 TDI (BMP), BMW 320D 130kw

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od jirkaloz »

Možná to někomu pomůže s GPS Antenou.
Navi mám sice Nexuse, antenu strčenou za rádiem a signál no fox. jak kdy :D Je pravda že tuto navi nepoužívám díky kvalitě nap, ale nedávno jsem předělával kabely u rádia a překážela mi tam ta gps anténa s tím km propojovacím drátem. :D
Věřte nevěřte, fouknul jsem tu anténu pod tu mřížku na palubce u skla a kdykoli se na rádiu mrknu, jsem na signálu gps. :D
Nevěřil bych že ji stačí k zachycení signálu jen ty malé dirky.
Dnes jen tak pro pr..el, jsem nastavil do navi cestu z práce domů a fachala úplně bez problému.
Přílohy
gps.jpg

Uživatelský avatar
Harley1006
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Antena-Satelity RNS510

Příspěvek od Harley1006 »

Tak mám podobný problém, auto bylo delší dobu v servisu a mělo odpojeniu baterku mám T5 s origo anténou vepředu na střeše a dnes jsem si auto vzal a píše 0/11 a No fix :-( myslíte, že mohla anténa odejít ? V servis výpisu je antene connection - on

Díky

Odpovědět

Zpět na „Navigace“