Syčení z motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
KoteXmaN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.09.2009 18:30
Bydliště: Dašice, Pardubice

Syčení z motoru

Příspěvek od KoteXmaN »

Ahoj,
dnes se mi objevil problém ve formě syčení od motoru. Když je auto v klidu nebo rychlost na neutrálu, tak to nic nedělá. Jakmile se rozjedu, tak při cca 1600 otáčkách to začne syčet. Už jsem prošel velké hadice od sání směrem k IC a žádnou prasklinu jsem neobjevil. Myslíte, že dalším menším a nenákladným krokem by mělo být koupě a následná výměna slabších opletených hadiček :?: Zatím se snažím přijít na chybu sám bez servisu. Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od Johnyhu »

Nastartuj motor, přidávej plyn(na studenym motoru) dokud neuslyšíš syčení, plyn v tý poloze zastav a stříkej vodu po hadicích nemusí to bejt prasklina může to bejt od egru, parohů, nebo sací ocelová trubka ze spod motoru je někde děravá(ještě jsem nic takovýho teda naživo neviděl). Chce to hledat.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od wacko »

KoteXmaN píše:Ahoj,
dnes se mi objevil problém ve formě syčení od motoru. Když je auto v klidu nebo rychlost na neutrálu, tak to nic nedělá. Jakmile se rozjedu, tak při cca 1600 otáčkách to začne syčet. Už jsem prošel velké hadice od sání směrem k IC a žádnou prasklinu jsem neobjevil. Myslíte, že dalším menším a nenákladným krokem by mělo být koupě a následná výměna slabších opletených hadiček :?: Zatím se snažím přijít na chybu sám bez servisu. Díky za odpovědi
Si myslím že to bude jedna z těch velkých, řešil jsem to samé v Březnu, kolega se stejným motorem opravuje zrovna nyní.
Většinou je to ta nejdelší hadice (na výstup turbodmychadla). Sám jsem to seshora nenašel, až pak mechanik ze spodu.
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Uživatelský avatar
haferar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.08.2011 20:38

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od haferar »

Měl jsem to same.Byla to ta první gumová hadice co vede od turba.na první pohled na ni nic není vidět. vřešil jsem to el izolepou a americkou stříbrnoulepicí páskou:) pul roku tak jezdím a v pohodě. nová hadice by stála asi 1400,-
B 5.5 1.9 TDI 96kw 4x4

Uživatelský avatar
KoteXmaN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.09.2009 18:30
Bydliště: Dašice, Pardubice

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od KoteXmaN »

Tak to byla opravdu hadice hned za turbem, takovej křivej hadivec to je. Byl jsem s tím v servise, kam občas jezdím a mechanik po tůrování motoru hned věděl kam sáhnout. Prasklina na místě, kde by to člověk nečekal. Stála 1200,-
Tahle mrcha to je http://img01.allegroimg.pl/photos/orygi ... 5299858265

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od Johnyhu »

To je právě ta nejčastější hadice co praská, taky mi prdla 2krát :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Syčení z motoru

Příspěvek od G3-lower »

Taky jsem jí teď měnil...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“