Tempomat na Golf 1.4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Vojtishek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Vojtishek »

Takto mi to bylo vysvetlovano, nakonec jsem ale montaz sveril Vasovi.

(J220 je řj

T80 je svorkovnice na řj a to lomeno a ty čísla jsou pozice v té svorkovnici
Ta T80/38 tě nezajímá
Podívej se na obsazenost 24 , 25 , 39 , 50 pokud jsou prázdné musíš je natáhnout konektory schánět nemusíš stačí to tam nacvaknout a zajistit. Ná káblu od páčky bys měl mít 6 drátů z toho dva jdou do jednoho takže jich je 5 konektorů 4 dáš do řj a ten pátej to je ta dvojka na obrázku tak ten je napájecí a dává se na brzdové čidlo na ten kabel kde je 12 V (vstupní).Já to řešil že jsem si sehnal kabely vykuchané z nějakého passata a natáhl jsem si kable od řj do svorkovnice z toho a do svorkovnice pak už jdou ty origo od tempomatu.Pak už jen na VAGu to aktivovat a jedem.)

viloaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.08.2009 17:22

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od viloaj »

Vojtishek píše:Vaso, je to stejny typ motoru, jako jsi mi delal na Leonu (1.4 16V, BCA, rv.03) podle tohoto schematka.
tempomat.jpg
pocuj a ako to napojim na GIV 1,4 16V kod motora AXP a rk vyroby 2001 tiez nemam tam tie kable z toho cierneho konektora pod stieracmi T10/a do RJ, mam tam len 2 kable a to cierno cerveny a bielo zlty

Uživatelský avatar
Vasa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Vasa »

Zapojení by mělo být stejné jak schéma na předešlé straně

Uživatelský avatar
busak007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.07.2014 18:57

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od busak007 »

Vojtishek píše:Takto mi to bylo vysvetlovano, nakonec jsem ale montaz sveril Vasovi.

(J220 je řj

T80 je svorkovnice na řj a to lomeno a ty čísla jsou pozice v té svorkovnici
Ta T80/38 tě nezajímá
Podívej se na obsazenost 24 , 25 , 39 , 50 pokud jsou prázdné musíš je natáhnout konektory schánět nemusíš stačí to tam nacvaknout a zajistit. Ná káblu od páčky bys měl mít 6 drátů z toho dva jdou do jednoho takže jich je 5 konektorů 4 dáš do řj a ten pátej to je ta dvojka na obrázku tak ten je napájecí a dává se na brzdové čidlo na ten kabel kde je 12 V (vstupní).Já to řešil že jsem si sehnal kabely vykuchané z nějakého passata a natáhl jsem si kable od řj do svorkovnice z toho a do svorkovnice pak už jdou ty origo od tempomatu.Pak už jen na VAGu to aktivovat a jedem.)

prosím mohl by mě někdo popsat přesně jak se zapojují dráty do toho konektoru u ECU? celé jsme to orzdělal otevřel i koenktor ale vidím tam jen asi bílé záslepky v místech kam mám dát drát. Jak ho tam tedy ale dát? :(

Uživatelský avatar
busak007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.07.2014 18:57

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od busak007 »

aha tak už nic :) , už jsme na to přišel. pro někoho kdo by nevěděl tak návod takový zjednodušený.
konektor vysunout pak odjistit 2 bílé jezdce a zvonkovým drátem nebo tenkým šroubovákem vysunout gumovou západku (která je uvnitř jednotlivých lůžek pinů) a to NA STRANU KABELŮ což znamená tlačit ze směru ECU.
Tu gumu co vytlačíte tak něčím ostrým propíchnout a protáhnout lanko-kabel.
celý takto připravený vodič zasunout do konektoru a přebytečný lankokabel zastřihnout zároveň s hranou konektoru (směr k ECU)
takhle vyměnit všechny potřebné konektory a je to celé.
Pak zase zasunout bílé jezdce a strčit konektor zpět do ECU půjde to o něco hůže ale je to daň za jistý elektrický dotyk ;)

PS.: dávejte si pozor aby se vám tam nezatoulal někde kovový vlas z toho lanko-kabelu a nevyzkratovali jste mezi sebou jednotlivé piny.

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Fessy »

Zdravím,

nechci zakládat nové téma kvůli jednoduchému dotazu. Půjde tempomat nainstalovat i do GIV 1.6 SR AKL ? Pedál je tuším lankový.
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od srotty »

Všechno jde,ale bude tě to stát hodně peněz. Nebude stačit jen přehodit páčku za tempomatovou a natáhnout drátky. Bude potřeba i jiná škrtící klapka a mám dojem,že i ŘJ. Prostě moc peněz.

Uživatelský avatar
Fessy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.08.2016 08:27

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Fessy »

Aha, tak to pak nemá cenu :) Bylo by to super a když jsem četl, že stačí koupit jenom nějaké kábly a páčku, tak jsem se chtěl aspoň zeptat zda by to tak jednoduše šlo i u mne. Bohužel, ale díky za odpověď :)
VW Golf 1.6 74 kW AKL, 2000

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Banány »

Zdravím,
poradíte mi jestli jde dodatečně instalovat tempomat do 1.6 16V - ATN? Rok 3/2000.
Případně prosím i o radu, kde ho koupit.
Díííky
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od majrek001 »

ano na všechny 1.6 16v lze jelikož mají el.pedal - páčku koupit originál ve škodovce (repliky nejsou žádná hitparáda) a kabeláž net ebay, levnealarmy atd


kabeláž net
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... oledo.html" onclick="window.open(this.href);return false;


pačka net
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... oledo.html" onclick="window.open(this.href);return false;


jelikož u benzínu tak nějak s tempomatem nepočítali, tak není příprava v mezistěně a musí se natáhnout kabeláž ještě z motorovky do mezistěny kde pak navazuje kabeláž z odkazu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Banány »

majrek001 píše:ano na všechny 1.6 16v lze jelikož mají el.pedal - páčku koupit originál ve škodovce (repliky nejsou žádná hitparáda) a kabeláž net ebay, levnealarmy atd


kabeláž net
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... oledo.html" onclick="window.open(this.href);return false;


pačka net
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... oledo.html" onclick="window.open(this.href);return false;


jelikož u benzínu tak nějak s tempomatem nepočítali, tak není příprava v mezistěně a musí se natáhnout kabeláž ještě z motorovky do mezistěny kde pak navazuje kabeláž z odkazu

Díky moc, šéfe!
Ad1 - Povolení v ŘJ dokáže "každý" kdo má např VAG?
Ad2 - To protáhnutí znamená, že kabel ke konektoru, který přijde do slotu, který je pod lištou stěračů, je krátký a je nutno hro prodloužit? Kudy projdu, když nemám díru v kastli? Díky
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od majrek001 »

ad1 - ano jen se zadá login vagem 11463

ad2 - správný postup - tato kabeláž se napinuje do konektoru (černý 10-pinový konektor) ze strany interieru a do protikusu se natáhne kabeláž od řídící jednotky motoru a napinuje se do konektoru - projdeš origo průchodkou s kabeláží kde budeš dávat ten konektor to je pod stěrači pod torpédem je krabice s konektory kde se to napinuje
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Banány
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 19.03.2018 16:23

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od Banány »

majrek001 píše:ad1 - ano jen se zadá login vagem 11463

ad2 - správný postup - tato kabeláž se napinuje do konektoru (černý 10-pinový konektor) ze strany interieru a do protikusu se natáhne kabeláž od řídící jednotky motoru a napinuje se do konektoru - projdeš origo průchodkou s kabeláží kde budeš dávat ten konektor to je pod stěrači pod torpédem je krabice s konektory kde se to napinuje
díkes, sice si nejsem uplně jistej co je myšleno tím "napinuje" ale brácha je vyuč. autoelektrikář tak ten to snad zvládne. Poslední věc -
Ad3 - funguje vám při zapnutí tempomatu kontrolka na přístroj. desce? Na tyoutube jsem koukal asi na 3 videa, tempomat jim fungoval ale kontrolka nesvítila, což já bych docela chtěl.
VW Golf mk4 Variant 1.6 16V ATN

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od 11mAjA11 »

Montoval sem origo packu i cinskou na cinske kabelaze a funguje oboje a kontrolka na budiku taky sviti. Golf IV modelovy rok 2001 (vyroba 2000), 1.6 16V.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat na Golf 1.4

Příspěvek od majrek001 »

na drátech máš piny který se podjištění pojistky na konektoru zasunou na správné pozice dle schématu

já jsem montoval jednou tempomat do sharana páčka ACI a nemakala - jinak dávám origo páčky jelikož si je seženu levněji jak druhošku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“