Vada laku na VW GOLF VII Variant

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

Ahojte, potřebuji poradit. Koupil jsem si 9 měsíců starý VW Golf Variant a na laku jsem našel vadu. Je na zadním blatníku u zadních dveří, při zavření dveří nejde skoro vidět. Auto lakované není, lak je původní. Zatím jsem byl jen v místní lakovně, kde mi lakýrník řekl, že se jedná o drobnou vadu laku, že se nebude dál rozšiřovat. Moc klidný i tak nejsem. Máte někdo zkušenosti s něčím podobným? Fotky v příloze.
Přílohy
IMG_2910.JPG
IMG_2911.JPG
IMG_2912.JPG

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od x-t.y.n.a »

koupíš "ojetinu" a divíš se, že tam jsou drobné škrábance :fool: , řešila bych to pouze v případě, že bych měla funglovku a takhle by mi jí předali. U ojetiny prostě musíš počítat, že to není nové a drobné kosmetické vady určitě ještě nějaké najdeš. Měj se fajn a užívej si auta a neřeš drobotiny :D
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

No ono to oděrka není, je to jako by něco pod lakem. Nových aut jsem měl už několik (vše jen Škodovky - Roomster, Fabia, Octavia, Fabia, Octavia a zase Fabia), ale vzhledem k tomu, že jsem golfa kupoval pro manželku a měnil ho za 3 roky starou octávku, která začala po malé nehodě a následné opravě autorizovaného servisu korodovat mně tato vadu laku nenechává klidným. Moje chyba, auto jsem nedostatečně prohlídl. Nevím jestli to má smysl nechat opravovat a šahat do laku, nebo to raději tak nechat.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od ablorhm »

Přesně tak,
u ojetého auta nemůžeš nikdy vědět, jak se k němu dotyčný choval. Takový Daswelt a jiné jsou plné ročních vozů apod., které pocházejí třeba i z operativních leasingů, ale samozřejmě může jít i o předváděcí vozy salonů apod. I když je však na vůz prodl. záruka, vůž už může mít za sebou nějakou tu drobnou nehodu z nedobrzdění, různé škrábance či dolíky apod. Můžeš to však zkusit reklamovat a uvidíš, ale na tohle se běžná záruka vztahovat nebude (opotřebení, poničení apod.). Na druhou stranu, pokud parkuješ ve větším městě či na parkovišti s větším pohybem lidí, takovým drobným šrámům se neubráníš ani do budoucna. Lidé jsou v dnešní době strašně neohleduplní, přijedou jak páni, rozrazí dveře a je to hned :cry:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

Jak píšu, lak je nepoškozen mechanicky. Není to oděrka : -) Ty neřeším, naši psi se postarají...
Myslíte, že je možné, že by docházelo ke korozi? Co s tím?

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od ablorhm »

Podle fotky na 24" monitoru to vidím jako poškrábání, ale tak pokud píšeš že ne... nedáš nic za to když si zajedeš tam kde jsi to koupil a zeptáš se. Měli by s tím mít nějaké zkušenosti a tak se ti k tomu nějak vyjádří. Navíc je na lak 3 roky záruka a na prorezavění karoserie 12 let, takže kdyby se cokoliv v budoucnu zhoršilo, máš čas tam zajít znovu. :wink:
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

poucher
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 23.07.2010 09:10

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od poucher »

jecmen81 píše:No ono to oděrka není, je to jako by něco pod lakem. Nových aut jsem měl už několik (vše jen Škodovky - Roomster, Fabia, Octavia, Fabia, Octavia a zase Fabia), ale vzhledem k tomu, že jsem golfa kupoval pro manželku a měnil ho za 3 roky starou octávku, která začala po malé nehodě a následné opravě autorizovaného servisu korodovat mně tato vadu laku nenechává klidným. Moje chyba, auto jsem nedostatečně prohlídl. Nevím jestli to má smysl nechat opravovat a šahat do laku, nebo to raději tak nechat.

zdravím, doporučuju origo tužku od VW na opravu laku..je k dostání u každého dealera VW, nebo se dá u nich i objednat..já tak řeším všechny drobné škrábance, které můžeš chytit dnes a denně;-)

užívej si golfa:-)

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od x-t.y.n.a »

jecmen81: takhle zcela upřímně ti napíšu můj příběh ala lakování svého 7mičkového golfa. Taky jsem řešila každý drobý škrábanec a vše řešila přes pojištovnu s tím že vyžaduji lakování poškozeného dílu. No dodnes toho lituji, strašná chyba, měla jsem to auto nechat jen rozleštit leštičkou a nikdo by nic nepoznal. Teď mají lakované díly úplně jiné odstíny než celé auto, řešila jsem to fakt hodně a dávala najevo svou nespokojenost, až se to dostalo na import VW, kde mě poslali do zadní části těla. Takže tak, nehledě na to, že tvé auto bude mít ve své "kartotéce" zapsanou poznámku lakováno a budoucího kupce by toto mohlo odradit :wink: . Uvidíš, co ti na to řeknou v servisu, ale já si myslím, že neuspěješ, ale origo lak je origo lak :good:
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od Trminek »

Já být tebou to neřeším a max. to sleduju. Vypadá to jako by se jim při lakování dostal pod to nějaký bordel, prach? Sledoval bych to, udělal bych si tam nepatrné značky na okraji a když se to třeba do roka ani nehne tak je to prostě zalakovaná nečistota. Pokud se to bude šířit tak to může být koroze, ono to tak nyní i vypadá.
A podomácku bych s tím nic nedělal, z mých zkušeností je to vždy horší než původní stav :D
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
Olaf87
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2387
Registrován: 21.06.2014 14:38
Bydliště: Plzeň

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od Olaf87 »

to jecmen81:
Neřeš to, kámo. Jak říkají, je to ojetina a nové auto. Tohle bych řešil tak u nového vozu, pokud bych si to všiml při předání v salonu. A dneska už ani tam ne.
G7 má hodně nekvalitní lak. Teď v době srazů myju každý víkend a při sušení najdu POKAŽDÉ nový osek od kamínku :!: Už mám na střeše, na A sloupku a teď i nově na zadních vratech. Vše je až na plnič. Takže po každé očistě auta přichází na řadu špičatá špejle, černá barva a následné zaťupkávání :roll: O předním nárazníku a kapotě ani nemluvím. Přes zimu budu nechávat lakovat asi tak 25% auta, protože ta kvalita laku je katastrofa :negative:
Takže dokud tam máš jen takový drobný nedostatek, tak si to užívej a neremcej :wink:
VW is my lifestyle✌️ Porsche was my dream 🫶
Porsche 911 Carrera 2 (996.1) - Camper 🏎️ ⛺️
Volkswagen Polo 6KV Variant - Daily Bitch ☀️❄️

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

Zajedu s tím do autorizovaného servisu a uvidím. Bohužel mám všechny dost daleko, resp. jeden mám v místě, ale ten mi zmršil lak na Octavce tak dokonale, že po roce (od opravy po malé nehodě) chytla korozi a šla pryč z domu. 3 roky staré auto s 30tis km!! Tak dlouho jsem hledal nástupce prodané Octávky, že jsem dovezl VW G7 a po třech dnech jsem došel na tuto vadu laku. Hold smůla. Jen doufám, že to není rez, ale zkoumal jsem to lupou a nezdá se to jako rez, ale odborník nejsu. Dá se nějak amatérsky zjistit zda to může být začátek rezivění? Kamarád má měřák laku, ale ten ukazuje na celém autě stejné hodnoty laku.

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

Tak jsem s tím byl v autorizovaném servise. Dívali se na to dva technici a oba se shodli na tom, že se jedná o lakýrnickou vadu, která vznikla při lakování pod vrchní metalickou barvou. Mám to sledovat, ale mělo by to být v pořádku. Opravu nedoporučují, lak by po opravě nebyl už originální a nevýhod pro opravu je víc. Opticky mně to nevadí. Popravdě jsem zklamán, netušil jsem, že něco takového je u německého vozu možné. Tak snad to těch pět let vydrží :-) Děkuji i tak za vaše názory a rady.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od Bofors »

Korozivdornost dělá hlavně pozink karoserie a nástřik dutin.
VW Golf VII 1,4 TSI

jiras_
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 28.08.2016 14:12

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jiras_ »

Přidám i svojí trošku do mlýna. To, co je na fotce, je podle mě moc barvy, která stekla. Dělá se to rádo na hranách, kolem kufru jsem našel 3 podobné případy, ale v nepohledových částech, takže to ani neřeším. Ono pokud je to bez vzduchové bubliny, tak to nevadí.

Já jsem ale při mytí našel bod, kdy se pod lak dostal nějaký černý bordel. Těžko říct, v jaké je to vrstvě, jestli "jen" v laku, barvě nebo až primeru. Jako moc se mi nechce, aby to lakovali celé, to už to tam radši nechám, ale pokud se to třeba jen přebrousí pastou... Neměl někdo tohle? Auto mám 3 měsíce.
Přílohy
20161203_121540.jpg
Golf VII Variant, 1.4 tsi 92kW

jecmen81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 29.08.2016 08:43

Re: Vada laku na VW GOLF VII Variant

Příspěvek od jecmen81 »

Uff. Není to všechno. Narazil jsem na toto:
Je to na obou stranách blatníků nahoře. Buď je to zinek, nebo počínající koroze. Nevím.
IMG_0223_JPG.jpg
Přílohy
IMG_0222_JPG.jpg

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“