TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Za prve, ze se bere celokova hmotnost a tu ma Sharan tech 2470kg a za druhe, ze 400+1700=2100 a povolena je hmotnost do 2t.

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Curamrda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2012 15:56

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Curamrda »

no takže prostě potřebuju B+E.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od michall »

Úvaha - zajímavá je okamžitá hmotnost přívěsu, pokud teda potřebuju táhnout auto, teoreticky bych mohl auto odlehčit tím, co půjde - prázdná banda, vyndat sedačky, baterku, výbavu, ... Nevím jak jinde, ale třeba jedna sesle do SAGU nějakých 30kg mít bude, 70 litrů nafty taky nějaký kilčo váží, ... Ale pak je potřeba to zvážit, pohledem stanovit váhu podvalu a auta asi nepůjde :-).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Curamrda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2012 15:56

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Curamrda »

jeste jedna otazka... kdyz budu mit za autem podval o vaze 550kg. a neprekrocim 3,5t celkem tak to muzu ridit jen s B ?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kubenec »

Ano. Nesmis, ale prekrocit okamzitou hmotnost soupravy 3,5t. Jinak uz B+rozsireni na B96(do max hmotnosti soupravy 4250kg) nebo plne B+E (vozidlo do 3,5t s vlekem bez omezeni do max povolene hmotnosti v TP).

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Curamrda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2012 15:56

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od Curamrda »

jasny. takze kdyz pojedu s Ford Transit Jumbo a privesem co ma 550kg, tak se do 3,5t v poho vejdu. kdyz bude dodavka prazdna ne?

marekpb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.06.2008 14:59
Bydliště: Příbramsko

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od marekpb »

Zdravím všechny, prošel jsem celé vlákno, ale odpověď jsem nenašel, proto se obracím s žádostí o pomoc. Proběhla výměna 7 pin zásuvky za 13 pin. Elektroinstalace není originál VW, je dodělávaná UNI. Ostatní zapojení je jasné, ale jedná se mi o spínané napájení kontaktu č. 10. K zásuvce mám natažený kabel přímo od baterky, vedle pojistkového panelu mám vložené relé. Otázka zní kam jednoduše, na jakou pojistku - dostupnou pokud možno bez demontáže pojistkového panelu (nebo někam jinam) napojit ovládací proud relé, aby spínalo pouze při zapnutém zapalování (běžícím motoru). Jedná se o Sharana 2007 2.0 TDI. Předem díky za polopatickou odpověd.

PavelDuc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 14.12.2018 12:58

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od PavelDuc »

Ahoj vsem.
Prosim o radu. Mam sharana rok 2008 4x4 a rad bych dal tažné. Jake tam muzu dat? Samozrejme jdu po nejlevejsim,nesundavacim. Co elektro? Musi se davat nejaka kabelaz s modulem nebo co to je,nebo stačí ze svetel rozdvojit draty? Couvaci senzory mam,ale jstli mi pipnou v pripade couvani s vozikem je mi fuk. Tazne potrebuju tak 2x do roka tak do toho nechci rvat prasule zbytecne. Dekuji za rady,Pavel

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od tornado1 »

elektrika přímo na světla, v BSG nakodovat kontrolu žárovek na vleku
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kos »

Zdar pánové, sháním novou (jinou) vyndavací kouli (za ztracenou) k tažnému u sharana II 2005. Výrobce sportjacht jí už není schopný dodat. Dopátral jsem se, že by měla být tvarem totožná koule od profsvar, u které bych musel upravit západku zajištění (místo zatahovací západky má půlměsíček). ta se montovala do jedničkovejch octávek a narozdíl od zlaté sportjacht je černá.
Jsem z ČB
přidám sem fotky, které jsem dohledal na netu:

foto koule profsvar:
Obrázek

fb_lů
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2020 17:08

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od fb_lů »

Ahoj hledal jsem všude, ale marně. Mám Alhambru 2006 a má originál tažné s elektroinstalací westfalia, když zapojí vozík tak se mi na autě rozsvitej mlhovky a přestanou fungovat blinkry. Došel jsem k tomu že 13 pin nepotřebuju, tak jsem vystrihal originál vedení k zásuvce a chtěl namontovat 7pin elektriku, avšak v tom nastal problém, jak jsem odpojil tu původní elektriku přestaly na autě blikat zadní blinkry, nesetkal se s tím někdo, poradíte jak to odpojit a zapojit tam tu 7čku? Předem všem velice děkuji

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kos »

Sveril bych to odbornikum. Ale za me pekna blbost zbavit se 13ti pinu. Dneska kazda nova kara ma 13tipin

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od hiero »

no to si posral su nato origo redukcie..ak si pamatas zapoj spat 13 pin a zozen si redukciu
https://m.alza.sk/auto/zasuvka-redukcia ... 921778.htm

fb_lů
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2020 17:08

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od fb_lů »

Redukci jsem zkoušel, ale dělalo to bordel, co jsem psal, v dotazu

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

TAŽNÁ ZAŘÍZENÍ A PŘÍVĚSY: vše kolem přívěsů a tažných zař.

Příspěvek od kos »

Kdyz mi dela redukce problemy, beru sroubovak a roztahuju piny na redukci, aby byl lepsi kontakt. Jestli by ti to pomohlo uz asi nezjistis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“