Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od pig »

Měl jsi třmen dole a díval ses za pomoci někoho kdo šlápne na brzdu jestli pístek chodí?? mě se na starých třmenech vracel asi jenom o cca 1mm a teď mám jiné taky teda staré a vrací se skoro o to samé a co vylez takže teoreticky jsem si pomoh, ale kolo se na volno po zatočení rukou bůhví jak neotáčí, 3-5otáček (stejně jako "starý" třmen) podle toho jakou silou do toho drbnu, možná je to dost, nevím, nikdo z místních diskutérů se nevymáčkl jak se jim na praseti otáčí zadky na volno.
Mrkni na desky jestli je máš sjeté rovnoměrně nebo jsou nějak křivo.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

redyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.09.2011 13:02

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od redyss »

Měl jsem to dole a vše v pořádku. Desky se sjíždějí rovně hlavně jsou úplně nové. Je divné že to po výměně dělají obě strany. Nevěřím tomu že by odešly oba třmemny současně a po výměně destiček s kotouči. Hlavně nejsem jediný komu se to stalo po výměně.

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od pig »

zatoč tím kolem :baseball: :laugh:
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

dobrmik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 16.10.2011 22:19
Bydliště: Rychnov

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od dobrmik »

Tak hlavně to do výměny asi nikdo neřeší jestli to brzdí nebo ne.vcetne mě.po výměně to je hned když to kontrolujes.a mě se teď otáčí bez odporu jak jsem už psal
Znovu 3c 125kw highline

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od pig »

Přesně jak píšeš, proto to každýmu dělá jakože po výměně, ale ten problém je už podle všeho stará věc jenom se na ni prostě dojde. Navíc určitě si toho míň všimnou lidi s liťákama kde možná proudí víc vzduch tzn chladí se než mi socky s plechama a poklicí navrch...
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

redyss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 29.09.2011 13:02

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od redyss »

Určitě vím že před výměnou se mi zadní kotouče nehřály. Najdu přes rok víc jak 60tisic a takové věci si docela často kontroluju.

michal.englicky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.04.2015 21:00

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od michal.englicky »

Ahoj hoši, pročetl jsem celý téma, ale nevyčet jsem teda nějakej uplnej závěr. Já desky ještě neměnil, stalo se mi to z ničeho nic. Pravý zadní kolo horký, tak jsem sundal kolo, a kotouč se točil, takže to nebylo kouslý, ale desky na něm seděly. Tak jsem trochu svorkou roztáhl destičky, abych dojel domu a když jsem cestou používal jen nožní, tak se to extra víc nehřálo. Včera to bylo na zvedáku a při odbrždění ručkou se ten jeden pístek fakt vsune o něco míň. Žádnou chybu to nehlasí. Může tohle způsobovat motůrek, nebo mám jít spíš po novým třmenu, protože zůstává viset? Díky!

Uživatelský avatar
pig
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 07.03.2012 07:40
Bydliště: jižní morava

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od pig »

jo teoreticky novej třmen.
blbý je, že jsem vyměnil za zánovní novější 41mm a dělá to furt (pravda že o dost míň).
stále se tu něvyjádřil nikdo kdo tvrdí že ten problém nemá, jak se mu otáčí kola na volno.
byl jsem i na druhé technické schválně na válcu a technici opět tvrdí že kolo odpor nemá a vše je oukej.
Pásoš Vároš károš 07 BLÚMOUŠN :-) 1.9TDI
/100kW/320Nm/

koprisalov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 06.07.2014 17:35
Bydliště: Litvínov / Severní Čechy

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od koprisalov »

Dneska jsem měl auto na zvedáku a točil jsem zadnímy koly otáčely se bez nějakého zřetelného přibržďování.

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od caravelle »

Ja som mal rovnaky problem na GVI variant rv 2012. Zacalo to presne po vymene brzdovych platniciek. Robilo to zadne prave koleso - presne ako bolo popisovane hrialo sa to po pouziti rucnej brzdy (gvi ma mechanicku). Mne pomohlo silnejsie zabrzdenie a potom to prestalo. Auto bolo dvakrat v servise na "reklamacii", ale ti odbornici to nejako neriesili resp. asi aj vyriesili, ale neviem ako ... Lebo casom to prestalo robit - kedze islo o firemne auto - tak ma to extremne nezaujmalo ...

Ja len aby ste vedeli ze to neni len passat problem. Inak momentalne mam b7 variant 2013 tak dufam, ze to nebude robit ;-)


Odoslané z môjho iPadu pomocou Tapatalk 2
Audi S4 Dolphin grey

Nota26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.04.2016 15:18

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od Nota26 »

Tak dnes som vymenil nové strmene a urobil som na tom cca 200km a žiaden rozdiel brzdy stále hreju už fakt neviem čo to môže byt....

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2723
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od Nwkt »

Nejezdíš třeba s nohou na brzdě? :-D Ne, ucpaná hadička není?

Nota26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.04.2016 15:18

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od Nota26 »

Aj hadičky aj strmene platničky kotúče komplet brzdy a stále sa to hreje... uz asi len hlavný brzdový valec možno ?

Nota26
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 10.04.2016 15:18

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od Nota26 »

Nemôže to byt tým že su zle odvzdušnené zadné brzdy.... čítal som že by sa to malo odvzdušnovat kompresorom plus hodiť na vag aby to bolo synchronizovane z ABS ??? Aký máte na to názor ??

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Prehrievanie zadných bŕzd po výmene

Příspěvek od bobyka_cz »

me se po vymene brzdove kapaliny prestaly zadni brzdy prehrivat
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“