dodělání vyfuku?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od KJirka »

no, Ondra je chodící příklad
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od šianzek »

až tak? :D dpf tři krát hurá
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od KJirka »

no to je normální průvodní jev při regeneraci DPF. Proto musí probíhat za jízdy, aby docházelo k přirozenýmu odvětrání tepla. Jenže Ondrovi to v servisu nuceně vyvolali na dílně.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od šianzek »

Tak to je radost .. Zaplatili mu aspoň tu škodu ? :O
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od KJirka »

hele já už si to nepamatuju, asi jo. Jde o to, že takovou věc by měli v servisech vědět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Ondra4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 22.04.2010 17:03
Bydliště: Plzeň-Klatovy

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od Ondra4x4 »

Dostal jsem vše nové na učet servisu nebo spíš toho mechanika. :mrgreen:
Passat 3AA variant 2.0TDI DSG CFFB
Passat 3C 1.9TDI BXE

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od šianzek »

Dobre ponaučení :D
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od KJirka »

no to je vynikající zkušenost pro kohokoliv, kdo by chtěl nucenou regeneraci vyvolat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ROTL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 05.10.2015 20:31

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od ROTL »

Ja som robil a v pohode. Asi som mal šťastie[WINKING FACE]

Odoslané z MI 4W pomocou Tapatalku
PASSAT Variant B7 2012 2.0TDI 103KW DSG

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od pasátek »

Ten výfuk lze dodělat i na dvoukolku, ale počítej s cenou kolem 10tis. Kč, aby to bylo tak nějak originálně udělané. Zásah to do vozidla je docela značný, ale reálné to je. Každopádně by jsi potřeboval originál výfuk z 4motion DSG 125kW, zadní difuzor, plechy na obě strany-dvoukolka má jiný než čtyřkolka, držák výfuku na druhou stranu - nemusí se nic vrtat závity tam na něj jsou a potom hlavně vanu rezervního kola, která je plastová a dá se odstranit, potom dát novou vanu, dát plechy, namontovat držák výfuku. Výfuk 4motion uříznout po spojení, uříznout značný kus z toho původního a potom je spojit dohromady. Jiným způsobem bych do toho nešel, protože originál je originál a takhle by se ten originál zachoval. Díky té vaně tam jde dát ten z 4motion a nebude tedy docházet k tomu, že by s ním někde někdo škrtal. Osobně o tom taky uvažuji, spíše už jsem rozhodnutý, výfuk duplex už mám doma. Dělal to jeden člověk na vw-clubu.sk a našel jsem to taky na ruských stránkách, ale tam nedal ten originál výfuk.
https://www.drive2.ru/l/6428068" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
upadugad.jpg
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Filap
Profík
Profík
Příspěvky: 1025
Registrován: 19.01.2010 11:54
Bydliště: Kousek od Štatlu

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od Filap »

Samozřejmě že to jde dodělat i tímto způsobem, ale jak píšeš je to větší zásah do auta. Hlavně to vyřezání vany, do toho bych teda já osobně nešel.
Passat 3C

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od pasátek »

To je samozřejmě na každém majiteli, jestli to je ochoten podstoupit. Každá taková práce nese určité riziko, ale po nehodě, když je prasklá vana, tak to odtamtud taky musí dostat a dát tam novou, takže bych to zase tak tragicky neviděl. Koneckonců v ELSE postup na to je, takže se s tím počítá. Jen jsem zapomněl na jeden detail. S novou vanou nepřijde datový štítek(už mám zjištěné), takže je zase potřeba nechat udělat nový, aby to bylo v původním stavu. Stará vana to rozhodně nepřežije. Vůbec nemá smysl se o to snažit, aby se potom zbytečně někde něco poškrábalo.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od sharik4x4 »

Nějak stále nechápu smysl celé této ůpravy? Pokud je to z důvodů kosmetických, je asi jednodušší tam dát nějaké atrapy,něž si kurvit auto takovýma rourama a ještě riskovat,že tam něco blafne.Na nový B8 jsou taky atrapy v nárazníku a jak jsou z toho všichni posraný.
Já myslel,že ta doba okapových rour vzadu už skončila a jak vydím tak ne.To byla erá fáček a filcek.
Já osobně se tomu směju,protože stejně každý ví, že pod kapotou je těžko nějaká V6 či V8.Takže ve finále jsou to "Jizbice".
Na to je dobré pořekadlo: Někdy míň,znamená více :yahoo:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od pasátek »

Je to asi hlavně věc názoru. Já bych si zase nedal nikdy na auto atrapy, prostě to je nefunkční a to prostě okecat nejde. To co je na B8 a dalších se mi absolutně nelíbí a nechápu, že autu, které může v klidu stát i 1,3 mil. Kč nedají výfuk na obě strany auta. Právě je potřeba to udělat tak, aby to bylo bezpečný a to jde jenom tím způsobem, že se vymění vana za tu z 4motion. Obalovat to dodatečně plechy mi nepřijde moc dobrý nápad. Kdoví, jak dlouho by to tam vydrželo. Ty roury jsou v podstatě originál. Podle mě je to fakt pěkně vyřešené. Na první pohled není vůbec nic znát. 8)
Přílohy
uzyze8ub.jpg
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: dodělání vyfuku?

Příspěvek od sharik4x4 »

To je právě kámen ůrazu,jestliže nechápeš,proč nedávaj na nové auta dva výfuky.Jednoduše řečeno:protože to už není in.Prostě to už nefrčí,narušuje to design celýho auta,atd,atd.Dnes se výfuk schovává a ne vystavuje.Já na tom osobně také nespatřuji nic hezkého/černá roura z kamen/.
Jinak nevím v čem je estetický rozdíl mezi funkční a nefunkční atrapou výfuku.Protože toto řešení na fotce je pro mě "funkční atrapa",která má navodit iluzi silného motoru pod kapotou.
Takže za mě:pokud se někomu líbí styl "čim víc trubek tim víc dadidas", tak si tam dám atrapu výfuku za pár kaček a je to.
A to že to nekouří? Správnej diesel by neměl hulit v tom spatřuji eleganci či čistotu/ekologii/.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“