Bugy

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy

Příspěvek od sirdo »

tak x-father sa asi drzi toho stareho osvedceneho "ked zlyha vsetko, pouzi navod", len od sa k tejto casti este nedopracoval :laugh: ...

Biggles1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.11.2015 16:16

Re: Bugy

Příspěvek od Biggles1 »

Návody obecně nečteme asi nikdo, ale v případě auta už je to asi víc než vhodné, nechceme-li se vydat cestou pokus-omyl.
Golf VII, 2.0 TDi Highline + ergoActive, Bi-xenon / prodáno
Golf VII, 1.4 TSI 110 kW, Highline + ergoActive, LED DLA

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bugy

Příspěvek od x-father »

Nemá paměť. On prostě podrží tlak v brzdovém systému a podrží tam logicky takový tlak, jaký tam je.

Netuším, jaký vliv má čtení manuálu na ty chyby co jsem popsal. Tak mě najděte v manuálu, kde tam píšou o tom, že systém zatáhne ručku po rozjezdu chytrolíni. A rovnou mě tam najděte i ty ostatní chyby.

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Bugy

Příspěvek od JohnMetsn »

Take bych se zastal, momentalne jezdim 4mi Golfy vcetne toho meho a u nekterych proste Autohold cuka. Ale zcela nejhorsi je u CCka, kde je prakticky nepouzitelny. Asi jim to nekdy vyjde a nekdy ne.

Na druhou stranu musim zaklepat, muj Golf oslavi brzy 3 roky, najeto cca 80k km a vse bez ztraty kyticky :mrgreen:

Takze si to x-tatko sepis a hod jim to v servisu na hlavu.
G7 1.4 DSG

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bugy

Příspěvek od x-father »

x-father píše: - občas bez zjevného důvodu oznámí, že je motor třeba nastartovat ručně po té, co ho chcípne na semaforech

- jev výše uvedený je vtipný v situaci, kdy přijíždíte pomalu k semaforu a jakmile klesne rychlost pod 6km/h, tak motor zhasne - vy máte ještě zbytkovou rychlost třeba 4km/h a naskočí zelená - zmáčknete spojku, zařadíte a pustíte spojku, ale nevšimnete si, že systém nenahodil motor a vy si tím chcípnutým motorem nečekaně zabrzdíte - do toho systém cinkne a oznámí na dotu, že je třeba nastartovat ručně
A tady je video.

Motor to zhaslo při dojíždění k semaforu, ale protože se to mezitím rozjelo, tak sem znovu šlápl na spojku a zařadil a s plynem začal pouštět. Jenž motor to nenahodilo, takže jsem si puštěním spojky o stojící motor zastavil auto a rozjel se, až když motor naskočil.


Skandy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 28.08.2016 22:52

Re: Bugy

Příspěvek od Skandy »

Tiez nerozumiem jednej veci. Mam DSG. Dojdem domov zastavim zaradim "P" dam si dole pás otvorím dvere lebo idem otvoriť bránu a motor zhasne aj keď start/stop system bol vypnutý. Následne mi zahlási že auto treba naštartovať ručne. Čo to akože má byť? nejaká poistka proti ukradnutia auta? v Polohe "N" zase auto pípa že mám zaradť "P".
VW Golf VII variant, 1,2 TSI, 77kW Slovakia Comfortline DSG

Uživatelský avatar
MazyFM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 19.11.2013 21:03

Re: Bugy

Příspěvek od MazyFM »

Skandy: Ahoj, tohle skutečně vypadá na bug. Start/Stop vypínám. Já s DSG zastavím, odepnu pás, aktivuje se elektronická parkovací brzda, dám P, vystoupím a motor běží. Nevím jestli máš zapnutý Auto-Hold a jestli jsi zkoušel jestli to má na to vliv?
VW Golf VII Variant 1,6 TDI 7DSG Highline

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

To co popisuje Skandy se mi u manuálu stane, když zastavím, start/stop vypne motor a já otevřu dveře. Palubák začne děsivě pípat a je pak třeba znovu nastartovat. Je to tedy vlastnost, žádná vada. Takže při takovémto "vyskakování" vypnout start/stop.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Jsem to tady trošku pročetl a start/stop, když na něj člověk zapomene je fakt nebezpečnej.. Kamarád (neznalý startstopu) řídil a když jsme zastavili u čerpačky, tak se ptá, kdo mu vypnul motor (nevěnovali jsme tomu pozornost, protože mu ho nikdo nevypl, že?), pak jsme všichni začali vystupovat. Bohužel i on.. Klasicky dal za jedna a pustil spojku a vystoupil. Auto se ale rozjelo, když byl napůl venku a mně to přejelo nohu (naštěstí tam uvízla pod kolem jen špička žabky).. No nechci ani domyslet, co se mohlo stát, kdyby tam neskočil a nezastavil.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2677
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: Bugy

Příspěvek od ablorhm »

Nevím, co ten tvůj kamarád dělal, ale při vypnutí start/stop a otevření řidičových dveří poměrně zběsile pípá počítač a píše k tomu nějakou hlášku na displeji. Navíc kdyby měl aktivní auto hold, by to mělo po otevření dveří s vypnutým start/stop zabrzdit na "červenou" ručku a auto by mělo zůstat stát. Dokonce myslím, že když už otevřeš dveře, tak pak uz musíš manuálně znovu nastartovat.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

x-father
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 28.10.2015 19:22

Re: Bugy

Příspěvek od x-father »

Jenže ono občas dochází k nelogickým vyjímkám. Někdy když vystoupím s aktivním SS a pak zas nastoupím, tak se sice píše, že musím nastartovat ručně, ale po vyšlápnutí spojky a zařazení motor naskočí.
Nevím čím to je. Možná pokud dojde k odepnutí/otevření dveří v nějakém sledu a pak zas zavření, tak to pak naskočí, ačkoliv by nemělo.

Já třeba už asi vypátral, proč se mě někdy neodemkne auto, když zastavím se zapnutým zapalováním. Tipicky když stavím u popelnice vyhodit tříděnej kus od baráku, tak se mě někdy stávalo, že jsem došel ke kufru a zamčeno. Musel jsem zpátky k řidiči otevřít/zavřít dveře, by se odemkl zbytek. Asi se to stává, pokud se dveře otevřou dřív, než se zastaví kola. Třeba to má nějaký rozhodovací efekt i u SS.

Jinak to co popisuje se mě stalo taky. Psal jsem to někde úplně nahoře. Zastavil jsem, motor zhasl. Pak jsme čekali v autě, vystupoval jsem, nastupoval a dávno jsem zapomněl, že je klíček v zapalování. Při odchodu z auta jsem tam vrazil rychlost a motor naskočil a auto poskočilo - naštěstí jsem stál na brzdě, takže to chcíplo, protože před autem mě pochodovalo dítě a byl tam sráz.
Autohold by tohle asi nezachránil, protože by se imho odbrzdil.

A ujet takhle auto někomu na rovince, tak mlžete jen doufat, že nenabere dost velkou rychlost, aby se ještě zamknulo :D

Zrivna tuhle jsem sem dával video, jak motor zhasl za jízdy a nenaskočil ani po zařazení, Jindy zas naskočí, ačkoliv by měl zůstat vypnutý. Jsou tam bugy a divím se, že to ještě někoho nezranilo, pokud tohle dělají všechny kusy.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Bugy

Příspěvek od ladaf »

Proč tam dáváte 1 a proč používáte start/stop?
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bugy

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

ablorhm píše:Nevím, co ten tvůj kamarád dělal, ale při vypnutí start/stop a otevření řidičových dveří poměrně zběsile pípá počítač a píše k tomu nějakou hlášku na displeji. Navíc kdyby měl aktivní auto hold, by to mělo po otevření dveří s vypnutým start/stop zabrzdit na "červenou" ručku a auto by mělo zůstat stát. Dokonce myslím, že když už otevřeš dveře, tak pak uz musíš manuálně znovu nastartovat.
Ty si tam zdá se byl, že víš, že se to nestalo.. Tohle miluju, chytráky, co Ti řeknou, že neni možný, aby se stalo, co se stalo.. A evidentně nejen mně.. :roll:
Ladaf: Když nejsi zvyklej na SS, tak ho nevypneš automaticky. Jednička se dává, aby auto neujelo ;-) Ručka neni uplně 100% řešení..

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Bugy

Příspěvek od Peťas »

ladaf píše:Proč tam dáváte 1......
Ty necháváš stát auto jenom tak bez rychlosti?
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Bugy

Příspěvek od ladaf »

Jo, mam manual tak na neutral a samozrejme autohold zabrzdi ruckou :-)
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“