PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Tady asi jinak postupovat nejde, leda se nachat v prostiměru trošku zatlačit.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od boboman7 »

Toto máš aj v manuáli k DSG, je tam jasne napísané, že najprv ručná, potom P, inak je problém s vyradením Pčka. Spraviť sa s tým zrejme dá len to čo píše swenak :)

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od crazyduke »

Bohužel manuál nemám.... jezdil jsem 4 rok z s novými mercedesy jako testovací řidič a nikdy se mi to nestalo, tak jsem se raději zeptal. Samo, že nejdřív dávám ruční brzdu, ale ....
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od swenak »

Osobně dávám nejdříve P, pak ručku a pak pustím nožku :-)
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od crazyduke »

Myslel jsem to tak... P potom ručka a poté pustím brzdovy pedál...
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Marty18106
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.10.2015 21:29

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Marty18106 »

zdravim nikdy jsem nebyl na žádném foru tak mě nezničte... koupil jsem passata b6 2.0 tdi CR DSG a mám problém... už se to tu řešilo na 7. stránce v roce 2011 ale ted je rok 2015 tak jsem se chtěl zeptat jestli se nco změnilo. Při nastartování studeného motoru se ozývá nepravidelné klepání, po zahřátí klepání zmizí, předpokládám že je dvouhmota KO je tak ? ale ještě jeden problémek na 5tku a 6tku jde lehce slyšet při 1500 až 2000 ot. takové vrnění nebo rachtání... nic necuká ale jen ten zvuk a stačí jen zapnout rádio a už to nejde slyšet. Vyřeší to vyměna dvouhmoty ?? Četl jsem že tady s tim nekdo měl velké problémy a nakonec stejn musel koupit novou převodovku tak jsem se chtěl zeptat jestli je ted o 4 roky později neco jinak jestli to zvládá už víc lidi ty opravy DSG převodovek. Děkuji moc

polopolo1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.12.2015 13:15

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od polopolo1 »

bmwm3 píše:Kamarád taky řešil cukání DSG.
Nakonec pomohla kalibrace skříně.
Dělali mi to v Praze tady http://www.autoindividual.cz/opravy-aut ... prevodovek" onclick="window.open(this.href);return false;


No - na DSG jsem slyšel zatím jen chválu, tak doufám, že jsem kámošovi neporadil špatně při koupi..

Máte hodně zkušeností s poruchami DSG?

Díky
V práci s automatickýma převodovkama děláme a porucha DSG bývá většinou drahá záležitost. Ve většině případů se dá dostat na cenu +/- 10 000,- Kč a já bych do toho asi sám nešel. Ale je to na každém.

Uživatelský avatar
Soerte
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 23.07.2008 22:41
Bydliště: Senica

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od Soerte »

Ahoj,poradi mi nekdo nekoho okolo Hodonina na diagnostiku DSG?
Thank you,come again :-)

- Bora, 1,9SDI r.v. 1999
- Passat CC, 2.0TDI r.v. 2009

kopcemm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 22.07.2015 18:24

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od kopcemm »

Ahoj vsem...
Mam dotaz, kdyz jsem vymenil setrvacnik na DSG je potreba delat zakladni nastaveni?
Dekuji za odpoved...
Touran 2.0TDi DSG, Bilstein B8 + Eibach Pro Kit - 30mm,

sseevveerriinn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.05.2016 09:24

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od sseevveerriinn »

@kopcemm - myslim ze som cital niekde ze je dobre pri vymene akehokolvek dielu robit zakladne nastavenia, ale asi by bolo dbre to potvrdit nejakym odobornikom. Ale nemyslim si ze by si nieco pokazil, predsa len ak bol chybny diel, a vymenis ho za novy je dobre urobit zakladne nastavenia aby fungovala prevodovka dobre.

Chcel som sa len spytat, mam Octaviu 2 RS combi TDI 2011 a 98 000km a nemam v podstate ziadny taky velky problem s DSG, len si niesom isty, ze to co mi robi je normalne. V podstate ide oto, ze citim preradovanie. Nemozem povedat ze by nejak cukala alebo tak ale z 1-2 ked sa pomalicky plynom rozbieham tak citim jak pri preradeni tak zhupne s autom dopredu dozadu ako keby ho niekto na stotinu sekundy pribrzdil alebo tak. Zaujimave je ze ked sa rozbieham rychlejsie tak to radi celkom plynule a z 2-3 skoro furt pekne a z 3-4 bezproblemov. Tiez neviem ci to ma stym suvis ale napriklad na 2 ked mam zaradene a idem konstantne napr 20km za hod. a pridam a potom pustim plyn tak sa to sprava ako na manuali, cize uplne sa auto tak pribrzdi, ziadne take ze plynuly prechod z plynu do bez plynu. Rovnako aj pri dobrzdovani do krizovatky je dost citit ako podradzuje. V podstate vacsinou radi ok, ale v tych nzisich rychlostiach je dost citliva a hlavne ked sa pomaly rozbieham.

Podotykam ze som skusal robit aj to ze som dal D a pustil som brzdu a plynulo sa auto rozbehlo a preradilo z 1 do 2 uplne bez povsimnutia - zevraj vtomto priapde by nemala byt zavada na mechatronike. Ale ked sa rozbieham s plynom, cize dam trosku plynu tak uz citit take zhupnutie pri preradeni.

Dakujem za ake kolvek rady.

Uživatelský avatar
milife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.10.2014 15:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od milife »

Zdar chlapi,
je potřeba před demontáži DSG převodovky z Tourana 1.9TDI sundat nápravnici,nebo to tam proleze?Budu měnit setvák.
Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od alesino »

není třeba ... jen povolit táhla k ovládání ... doporučuji vyměnit i těch šest šroubků co jej drží ...
VW Touran 1,9 TDI DSG 105 kW / 350 Nm chip by TDIfun

Uživatelský avatar
milife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.10.2014 15:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od milife »

Díky alesino.Už je venku a na foto je stav po ujetí 79000km!
Přílohy
setrvačník dsg.JPG
dsg setrvačník.JPG

Uživatelský avatar
boboman7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.12.2014 16:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od boboman7 »

čo to bola za značka? to už zrejme nebola pôvodná ....

Uživatelský avatar
milife
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 31.10.2014 15:08

Re: PŘEVODOVKA DSG - Cukání,problémy

Příspěvek od milife »

Ten šrot je originál díl VW z výroby a za km dám ruku do ohně!Na první fotce je trochu vidět číslo dílu + logo.

Odpovědět

Zpět na „Motor“