ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kubenec »

Presne tohle jsem si myslel, ale nebyl jsem si jisty. A pocitam, ze mlhovka je vlevo a zpatecka vpravo?

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jirina666 »

Já když jsem zkoušel zadní světla, tak při zařazení zpátečky svítilo levé zadní zpětné světlo a při zapnutí zadních mlhovek svítí levé zadní mlhové světlo. Otázka je, jestli by měly svítit tyto dvě světla i na pravé straně, kde nesvítí ani jedno. Zkusím to proměřit, jestli tam jde napětí.
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Pokud máš vzadu kulatá světla http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=600286&t=1" onclick="window.open(this.href);return false; , tak tam je vpravo jen zpátečka a vlevo jen mlhovka. Teoreticky se to dá doplnit, ale prakticky by to znamenalo hodně úprav. Pokud máš předfaceliftová hranatá http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=658163&t=1" onclick="window.open(this.href);return false; , tak u nich by měla svítit na obou stranách i mlhovka i zpátečka, nicméně existovaly modely, kde byla mlhovka zaslepená krytkou, nicméně stačilo jí vyndat a dát žárovku. Jinak teda pokud svítí alespoň jedna strana, tak to znamená, že do zadních vrat napětí jde a je problém může být v žárovce, patici, konektoru, svazku, ... už ve dveřích. Prohoď mezi sebou plasty s paticemi, jestli se závada přestěhuje nebo ne.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jirina666 »

Díky za jasné vysvětlení. Připadám si jako neschopný debil - když jsem to dneska zkoušel, opravdu mi svítí vpravo zpátečka a vlevo mlhovka, takže by mělo být všechno v pořádku. Přísahal bych, že jak u toho byl známý, ta zpátečka mi svítila vlevo a vpravo nic, ale to se mi muselo zdát. 8O

Mimochodem, kdyby měl někdo k dispozici návod, jak to udělat, aby jako zpátečka svítily obě strany (mám strach, že jedna strana nebude svítit dostatečně) a jako mlhovka taky, klidně buď jedno, anebo druhé, ale prostě na obou stranách, rád bych o tom minimálně pouvažoval a pokusil se o to...
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Mlhovky ale už prosím v tématu o mlhovkách

edit http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=2958255#p2958255" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jhlavac79
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.05.2013 14:49
Bydliště: Plzeň Jih

Nehraje levý audio kanál

Příspěvek od jhlavac79 »

Dobrý den. Vlastním starší Sharan (2005) nafta, mám v něm autorádio Gamma. Nehraje mi levá strana auta. Zapojení mám pouze na přední reproduktory. Jestli jsem správně hledal, tak tam mám výšku v palubce, středový v před. dveřích a středový v zadních dveřích vždy na jedné straně auta zapojeny společně. Myslím, že je to tak už z výroby, protože kabelové svazky vypadají ok. Již dříve mi levá strana občas hrála a občas ne - teď už delší dobu ne. Předpokládám, že externí zesilovač byl jen u prvních SAG, zde už není a vše je interně v rádiu. Zkoušel jsem i jiné rádio a opět stejný výsledek - levá strana nehraje. Zkoušel jsem levý kanál rádia pustit na pravé repro - to funguje. Zkoušel jsem pravý kanál rádia pustit na levé repro - nehraje. Nehraje celá levá strana, tj. všechny tři repro. Bude někde přerušený vodič? Kde byste hledali? Existuje někde schéma zapojení repro (nějaký wiring diagram)? Kde jsou výhybky a jak se k nim dostat? Přeci jen se mi nechce moc toho zbytečně rozebírat. Předem děkuji za rady. Honza Hlaváč.
Sharan 1.9 tdi (2005, 85 kW)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

S jistou pravděpodobností by za tím mohly být dveřní průchodky, chce to ale kabely proměřit, ne jen zkontrolovat pohledem. Ještě zkus změřit odpor levé strany v konektoru u rádia, pokud jsou kabely přerušené, bude tam nekonečno. Jinou možností je, že tam bude zkrat, což by znamenalo pravděpodobný zkrat v průchodkách. Při kontrole se zřejmě neobejdeš bez demontáže tapeců levých dveří.

edit: je dobré si dát do podpisu typ auta (snáz se pak identifikuje) a do profilu přibližné bydliště (snáz se pak může ozvat někdo z blízkosti, kdo pomůže)
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kubenec »

Pokuď máš originál GAMMU, tak zkus VAG, mě to ukazovalo chybu přerušení/zkrat repro.

pinec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 11.07.2016 10:19

Elekt.ovladanie okien

Příspěvek od pinec »

Zdravim clenovia.
Mam Sharana 2005,96kw. Mam problem s ovladanim okien,konkretne s tlacitkami pri vodicovi. Vsetky (okrem okna vodica) tlacitka reaguju smerom dole (otvaranie okien funguje) ale smerom hore (zatvaranie okien nefunguje) nereaguje. Okna zatvaram jednotlivo pomocou tlacidiel na kazdych dverach samostatne. Vodicove okno nereaguje vobec.
Prosim poradte, kde mam hladat zavadu?

Odoslané z DAGGER DG550 pomocou Tapatalku

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od M@rty74 »

Rozlámané kabely v průchodce řidičových dveří.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Surmic
Člen klubu
Příspěvky: 15
Registrován: 17.10.2016 16:59

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Surmic »

Zdravím Vás, nezná někdo autoelektrikáře někde poblíž Kopřivnice, Nový Jičín, Ostrava? Potřeboval bych udělat pár věcí a chtěl bych někoho normálního. Díky za rady.
Sharan II 1.8T automat

janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od janda.m »

Neslo stahovatnie lz okna...isiel som na tutovku :D...vuete mi z hlavy povedat na co vsetko su tie kable?..tu svorku staci potocit dolava a mala by ist von?. Dik
IMG_20170203_155802.jpg
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

No na všechno, co je ve dveřích - zámek, repro, osvětlení, stahování oken. Ano, otočíš kroužkem a odpojíš konektor. Občas to jde ztuha, dá se na to použít klíč z bicyklu nebo od nastavování tlumičů na motorkách.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

janda.m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.01.2017 21:35

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od janda.m »

Ako ste spajali tie kable?...zhodili ste tapacir dveri a prevlieklistale ten zvezok, spojili a dali spet? Da sa ten zvezok povytiahnut?...rozmyslam zesa vypinujem kable spojim prevleciem cez buzirku a napinujem spet len mi to nejde vypinovat...ako a kam mam co pichnut?
IMG_20170207_174513.jpg
1,9 tdi, 85kw, rv 2002, 4 motion

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

Spojení vodičů v průchodce je dobrý jako nouzovka. Spoj je tvrdý a vodič se po čase ulomí hned vedle. Lepší je prodloužit vodič tak, aby spoj vycházel do dveří do místa, které už není namáháno ohybem. Na vypinování jsou vypichováky, třeba http://www.stualarm.cz/produkt/45008-na ... konektoru/" onclick="window.open(this.href);return false; ale jsou různé dle velikosti pinů. Dá se použít i samodomo http://www.autohificlub.cz/forumimages/ ... 353523.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Pichneš to po stranách pinu do těch dírek a tím přiohneš pojistky uvnitř. Na konekoru bude nějaký barevný díl, který může dále piny jistit proti vytažení.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“