ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

To je pojistka od centrální elektroniky. Cvaknutí relé mohlo být relé v elektronice i mimo ni. Zkus ho identifikovat
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od misoR »

Neskusal si skontrolovat dverove prechodky a kabelaz v nich? Ja som mal pred rokom prelomene kable v prechodke vodicovych dveri a za par dni, ked auto stalo, sa mi vybila baterka. Po oprave moze stat aj dva tyzdne, aj dlhsie a vybitie sa nekona.

schrek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 05.05.2014 13:02

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od schrek »

Dotaz jak velka (rozmery) se vejde do Sharana 2010 (stary model) baterka? Chci vymenit.

Premyslim nad:
http://www.battery-import.cz/varta-sil ... urn false;

nebo

http://www.battery-import.cz/varta-silv ... --12v--h3/
http://www.battery-import.cz/autobateri ... v--ea1000/
jen nevim jestli se tam vleze
WV Sharan 2010 1,9 TDi 85kw / 104kw

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od kubenec »

Ta 100Ah je maximum co se tam vleze. Takže vejde.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Jaká je souvislost vybíjení baterie v klidovém stavu s její velikostí, mechanickou i kapacitou?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od BigBang »

že ti dýl vydrží :D aneb stavíme dům od střechy :mrgreen:
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
zdemyr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ustí nad labem

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od zdemyr »

zdravim. baterie se mi,nárazově,vybije třeba během dvou hodin stání. čím to muže byt? auto 2002 85kw. dík za rady

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

No základem je najít chybu. Může to být načatým akumulátorem, je potřeba změřit odběr v době, kdy dochází k vybíjení. Na svědomí to může mít i třeba rádio, bufík, zkrat vodičů v přechodkách, některá jednotka v autě, dojezd oken, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Huli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 12.10.2008 13:51

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Huli »

Ahoj kolegove, poradi mi nekdo s mym problemem, pokud mam nastartovano pouze na volnobeh mam zaple radio, klimu a svetla, tak ukazatel baterie ukazuje 14V po chvilce to pdne na 12V a zase se to postupne dobiji na 14V a pote to zas padne. Pri jizde to nedela. Byl jsem s tim u elektrikare a ten mi rekl, ze je to normalni. Nicmene driv mi to nedelalo a rad bych tento problem vyresil. Setkal se s tim nekdo?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od michall »

Základem je lokalizovat příčinu. Chce to i změřit napětí multimetrem, a to na několika místech (baterka, altík, někde v autě, ...). Jako příčina mě napadá třeba opakované spínání klimakompresoru, kdy dojde na volnoběh ke zvýšení odběru, což altík nestíhá vykrývat.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

murcomr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.08.2019 14:37

Spotreba riadiacej jednotky motora

Příspěvek od murcomr »

Ahoj.Akú spotrebu prúdu má mať riadiaca jednotka motora v kľudovom stave,to znamená auto v kľude zamknute.Mne sa skoro vybije baterka nameral som odber riadiacej jednotky 3A.Prípadne ak bi bol nejaký odkaz na tech.parametre riadiacej jednotky,aký prúdovy odber má mať v kľude.Model neuvádzam zámerne riadiaca jednotka všeobecne.Ďakujem za odpovede

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Spotreba riadiacej jednotky motora

Příspěvek od FandaTDI »

V klidu/bez zapnutýho klíčku by řj motoru neměla brát nic.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Spotreba riadiacej jednotky motora

Příspěvek od michall »

Kde a jak jsi měřil odběr řj motoru? "Bez klíčku" by asi neměla mít žádný odběr. Napájení by mělo být až za relé J59.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Patrik heger15
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 19.07.2020 23:20
Bydliště: Svitavy

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od Patrik heger15 »

Zdravím mám také problém z vybíjením baterie už po třech hodinách úplně mrtvo nejhorší na tom je to ze nemůžu najít závadu když to chci změřit zbytkový prout tak mi to hned pálí pojistky na multimetru tekze nemůžu najít špatný okruh nemá někdo nějaký typ jak na to???

pavelll
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 17.08.2013 12:43

Re: ELEKTRO, BATERIE: baterie se v klidovém stavu vybíjí

Příspěvek od pavelll »

nestrašte lidi každá řídící jednotka po vypnutí sjede do klidu a bere minimum proudu takže si to změřte opravte nebo si kupte ještě větší baterku a nebo ještě jednu do kufru :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“