Má někdo problémy s okny nového CC?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
krucinal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 10.04.2008 21:23
Bydliště: Třeboňsko

Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od krucinal »

Ahoj. Již nějaký čas se rozhoduji o zakoupení mírně ojetého "cécéčka" - 2015 a +/- 10 000km. Mohl by mi někdo ze současných majitelů říct, na co si dát pozor. Co se na těchto autech častěji ničí a zda-li má nějaké mouchy, díky nimž by si ho třeba podruhé už nekoupil? Jednalo by se o naftu, DSG, 103 - 135kW.
Dost velký strach mám se sjížděním oken třeba v zimě. Přeci jen, je to při každém otevření dveří. Nehrozí tam nějaký problém?
Slyšel jsem zatím o problému jakéhosi nerovnoměrného sjíždění kol. Pokud by někdo cokoliv k tématu měl, prosím o informaci. Díky moc.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od KJirka »

pokud to bude z druhé ruky tak věř, že snad předchozí majitel už vychytal mouchy. Já měl i ten starší model a není tam snad nic, co by nějak pravidelně odcházelo. Je to spíš o náhodě a konkrétním kusu. Dneska mám tohle auto téměř 4 roky, najeto 95 t. km a určitě si ho ještě nějaký rok nechám. Pokud tomu zrovna něco není, tak jsem s ním opravdu velmi spokojenej. Pokud máš rád ostřejší jízdu, tak těch 103 kW je málo. Já mám teď 165 kW a to je o něčem úplně jiném. Okýnka vůbec neřeš. Když hodně mrzne, tak trochu problém nastat může, ale nic zásadního. Jak zatopíš, rychle to roztaje. Nerovnoměrný sjíždění kol je víc než autem samým, použitím nevhodných gum. Tvrdím, že Conti 5 , který na to standardně výrobce dává, je ta nejhorší možná volba. Na B7 a CC to prostě nefunguje. Až budeš mít konkrétní kus tak napiš, rád řeknu názor.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od pasat »

Okýnka jsou hlavně velký problém při parkování venku, když padá sníh nebo prší a následně mrzne. Nateče ti to na spodní gumu a nedostaneš se auta, protože okýnko prostě nesjede=je přimrzlé :-( Až když opravdu zabereš, tak ho vyrveš přes tu vrchní gumu co dělá okap, aby tam neteklo nahoře. Po této blbé zkušenosti jsem ho začal parkovat v zimně výhradně v garáži. Takže pokud ho budeš parkovat venku, tak se na toto připrav a měj doma po ruce silný rozmrazovač skel a před odemčením stříkni na spodní těsnění = jinak je to brutus zamrzlej. Nechápu že to VW a Audi mohlo takto pustit k zákazníkům :-( To je podle mě nedořešené...

Ale jinak je to super auto. Osobně hlavně doporučuji : adaptivní tlumiče podvozku, natáčecí bixenony, DSG (standardně pádla na volantu) a ventilované sedačky = to jsou 4 věci, kterými tě to auto rozmazluje!

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od Qido »

Ad okénka. Podle mě naprosto zbytečná starost. Stačí vzít gumy glycerolem, silikonem apod.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od pasat »

To mě taky napadlo ale měl bys to rozmazané po celé ploše oken...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od KJirka »

neblbni mu s těma okýnkama hlavu, jezdím s tím bez problému od r. 2009 . Prostě trochu potíže být můžou, ale asi stejně, jako když ti zamrzne každý jiný auto.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
krucinal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 10.04.2008 21:23
Bydliště: Třeboňsko

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od krucinal »

Ok. díky za rady.
Právě že hlavu si s toho trochu dělám. Garáž nemám a i když jak píšeš, tak je to jako u jiných aut, ale u těch se neotvírá okno při oevírání dveří. Ale pokud s tím máš zkušenosti od 2009, tak to asi opravdu jen moc zbytečně řeším :drinks:

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od pasat »

Je to moje dlouholetá zkušenost a dost velké zklamání... U tohoto auta to musí fungovat spolehlivě, abys otevřel dveře, ale bohužel to není spolehlivé řešení když mrzne. Tak aby sis toho byl vědom. Já to auto potřebuji každý den, tak jsem to vyřešil garáží.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od Qido »

Hoši, fakt řešíte ptákovinu.
Tohle řešení mají BMW již od roku 1992. Měl jsem jich několik. Stačí gumy mít čisté a vše funguje.
A už začínám trochu chápat co říká pasat. Problém není ve spodní liště, ale bávý v horních těsnících a dosedacích gumám.
Prostě zbytečná starost.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od KJirka »

kurwa, já ho taky potřebuju každej den a z dvougaráže jsem si udělal dílnu. Tak bych mu to asi neříkal, ne !? Prostě nikdy (!!!) mě nepostihnul fatální problém s okny.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od pasat »

Tak buď rád a dej si pivo, aby to s tebou neseklo :-) Ahoj

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od KJirka »

a co myslíš, že zrovna piju ? :laugh:

Přece nebudu někoho strašit, když vím, že to tak není. Jezdím s těmi okny 7 zim bez problému, tak to už je snad dostatečná zkušenost nebo ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od pasat »

Tak na zdraví.

Je dobře, že ti to funguje. Třeba tu máme jiné podmínky přes zimu... Tak jsem na to raději upozornil.

Uživatelský avatar
krucinal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 10.04.2008 21:23
Bydliště: Třeboňsko

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od krucinal »

pasat píše:Okýnka jsou hlavně velký problém při parkování venku, když padá sníh nebo prší a následně mrzne. Nateče ti to na spodní gumu a nedostaneš se auta, protože okýnko prostě nesjede=je přimrzlé :-( Až když opravdu zabereš, tak ho vyrveš přes tu vrchní gumu co dělá okap, aby tam neteklo nahoře. Po této blbé zkušenosti jsem ho začal parkovat v zimně výhradně v garáži. Takže pokud ho budeš parkovat venku, tak se na toto připrav a měj doma po ruce silný rozmrazovač skel a před odemčením stříkni na spodní těsnění = jinak je to brutus zamrzlej. Nechápu že to VW a Audi mohlo takto pustit k zákazníkům :-( To je podle mě nedořešené...

Ale jinak je to super auto. Osobně hlavně doporučuji : adaptivní tlumiče podvozku, natáčecí bixenony, DSG (standardně pádla na volantu) a ventilované sedačky = to jsou 4 věci, kterými tě to auto rozmazluje!
Chjo :x , ty ventilované sedačky jsou asi unikum. Nikde jsem je nenašel :-(
Zbytek by snad měl být ........

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Má někdo problémy s okny nového CC?

Příspěvek od KJirka »

pasat píše:Tak na zdraví.

Je dobře, že ti to funguje. Třeba tu máme jiné podmínky přes zimu... Tak jsem na to raději upozornil.
Tak v tom ti musím dát zapravdu, jsme úplně jiná rovnoběžka a jiný časový pásmo. Máme to k sobě vzdušnou čarou asi tak 50 km a převýšení tak asi 50m :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“