Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Interiér, palubky, výbava, sedačky, R packet, elektrika, vybavení

Moderátoři: ejne, pásovec

Modrovous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.05.2016 07:57

Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Modrovous »

Ahoj. Plánuji zakoupení VW Passat TSi v R-line a nikde v konfiguraci ani v sériové výbavě jsem nenarazil na info jestli jsou dodávané sedačky R-line s el. nastavením. Jedná se mi hlavně o paměť, protože se budu v řízení dost často střídat s manželkou. No a ta se právě v tom provedení R-line shlédla už i kvůli těm sedačkám, protože jí pěkně ladí s interiérem kde je imitace karbonu. :roll:
Po několika telefonátech u prodejců jsem zjistil, že jejich znalosti o tom co prodávají jsou žalostné.
V současné době mám tři info.
1) Ano, sedačky jsou v R-line už dodávané s el.ovládáním a jsou v ceně.
2) El. sedačky na el. ovládání je možné dodat jen z verze Highline, příplatek za sedadlo 29 100,-
3) Sedačky se v el. verzi nedělají.
O úrovni prodejců svědčí i fakt, že někteří ani neví, že nyní je bonus 30 000,- na auta s DSG.
Víte někdo prosím jak je to doopravdy?

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od JEYCOM »

Ahoj, myslím si, že to bude v tvém případě varianta č. 2 - tj. příplatek 29.100,-. Sedačky by měly ale být v R-line provedení. Příplácí se jen za tu elektriku. Teď jsem zrovna objednával Passata pro sebe a úroveň našich prodejců je opravdu hodně slabá!
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Modrovous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 31.05.2016 07:57

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Modrovous »

Jj je to tak. :lol: Protože bydlím tak nějak dost daleko od všech prodejen, zhotovil jsem si vlastní konfiguraci a obeslal nejbližší prodejce s prosbou o nacenění. Dnes když se začali někteří prodejci telefonicky ozývat jsem zjitil, že ti co měli nejlepší nabídky věděli o těch autech nejvíce a naopak. :potlesk:

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Noxor »

Zdravím, chtěl bych se optat, jestli jsou kožené sedačky ve variantě R-line klimatizované, případně jestli je možné tuto možnost doobjednat. V konfigurátoru jsem to nikde nenašel. Díky.

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od JEYCOM »

Noxor píše:Zdravím, chtěl bych se optat, jestli jsou kožené sedačky ve variantě R-line klimatizované, případně jestli je možné tuto možnost doobjednat. V konfigurátoru jsem to nikde nenašel. Díky.
Bohužel kožené sedačky v R-line provedení nejsou klimatizované a ani tato funkce nelze do nich objednat...
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od CoolXman »

prostě R-line interier = řada omezení
kromě všeho zmíněného i nemožnost výhřevu volantu
a za mě i carbon vzhled sedaček taky mínus ... a absence alcantary

jediny plus pro me je tmavej strop a hlavne sloupky
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Noxor »

No a předpokládám, že do Highline zase nejde doobjednat černý strop. Společně s přední maskou jsou to dvě věci, které by se mi na R-Line líbily, zbytek spíš HL.
Škoda, že u nás nejde varianta jako v Německu, kde jde zkombinovat vše dle libosti.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od CoolXman »

zrovna r-line maska na B8 neni absolutne zadny problem, na netu se da sehnat, maji i polaci atd. - sam jsem ji chvili mel na highline narazniku a nevypadalo to spatne
cernej strop nevim, do highline kdyz jsem objednaval pred 1,5 rokem, tak nesel podle me, nevim jak ted

ale prave predtim jsem dost porovnaval konfigurator DE a CZ a nechapal jsem, ze nesel r-line exterier zvlast jako v DE, i jsme psali na importera, jestli to nedodaj i do CZ, ale neslo
tak jsem shodou okolnosti poresil r-line exterier dodatecne a par veci z interieru, ktery si mi libi z r-line interieru .... jako pedaly treba

jinak sedacky bych si dal s pameti a elektricky ... ale priplatek je docela velky, na to ze tam mas o par motorku a kabelu vic .... to me prijde moc .....sam jsem si pametovy sedacky dodelaval na B6 a vyuzivam pravidelne, je to good, kdyz se strida vic ridicu
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Noxor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.07.2016 17:59

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Noxor »

Tak cena je to bez pochyby poměrně velká, kompenzovat to může možná tak masážní funkce a el. sklopná zrcátka jako součást. Ono vůbec mě na začátku zarazila halogenová světla v HL výbavě... člověk by u auta skoro za milion čekal něco víc. Ale chápu, že se řadíme spíš k tomu "východnímu" sektoru, takže to sneseme.

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od JEYCOM »

Ahoj všem. Sice nemám R-line sedačky, tak to sem úplně nepatří, ale mám je v elektrice (s pamětí).

Můj dotaz: když si uložím pozici sedačky do paměti, tak poté co s vozidlem jela např. moje žena a ta si nastavila sedadlo jinak, chci vyvolat nastavení mojí pozice sedadla, tak je potřeba vždy držet příslušné tlačítko po CELOU dobu, než se sedačka nastaví do mé uložené pozice? Nestačí jen tlačítko zmáčknout? Přijde mi to trochu "nevolkswagenovské". Nebo se to dá někde nastavit? Či je to záměrně z nějakého důvodu takto schválně?

Díky za jakékoliv info.
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od CoolXman »

mackas kdyz mas zapnuty zapalovani?
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od JEYCOM »

Při zapnutém motoru... jak to funguje tobě?
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od CoolXman »

ja to na B8 nemam, jezdim jenom sam
na druhym aute to mam a drzet tlacitko se musi jenom kdyz nemam zaply zapalovani nebo motor, jinak staci jednou zmacknout .... takhle by to melo standarne fungovat u koncernu VW uz dlouhy leta, takze leda, ze by to pro B8 zmenili, coz by bylo divny
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
JEYCOM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 03.03.2012 10:48

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od JEYCOM »

Zatím jsem to skutečně nerozchodil... v jakémkoliv "režimu" je potřeba vždy tlačítko držet po celou dobu nastavování sedadla do uložené pozice. I v manuálu je napsáno, že stačí pouze zmačknout při zapnutém zapalování.

Dále mi nefunguje ani funkce tzv. komfortního nastupování. Tzn. že když se otevřou dveře u řidiče, sedačka by se měla posunout do zadní polohy. Opět napsáno i v manuálu a opět mi to nefunguje... tak asi budu muset navštívit servis... :(
Passat Alltrack B8_2016
Passat Alltrack B7_2014
Passat variant B7_2012 - minulost... R.I.P. 4.3.2013

Uživatelský avatar
Ettore
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.05.2016 07:11

Re: Elektricky ovládané sedačky ve verzi R-line

Příspěvek od Ettore »

To by mělo fungovat, asi potřebuje umravnit nějaká jednotka
Passat B8 2016

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“