Filtr pevných částic

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
klokanek122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.06.2016 21:52

Filtr pevných částic

Příspěvek od klokanek122 »

Dobrý večer, jezdím si vsechno v pohodě a na jednou se mi ukáže kintrolka a hlášení: Diesel filtr pevných částic palubní kniha. Nevíte proč nebo jak


Touareg 2.5 R5 TDI 128 Kw 2008 4x4 Automat
Přílohy
Display
Display

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od matasimek »

Zajet ihned do servisu, 1. diagnostika, 2. dle výpisu závad oprava + přes diagnostiku zkusit spustit regeneraci DPF a uvidíš. Jestli je vozidlo provozováno v městském provozu, nebo na krátké trasy, mohlo se stát, že byly několikrát přerušeny regenerace DPF filtru. (bohužel auto nedá vědět že právě regeneruje dpf, aby řidič zareagoval) naopak regenerace se přeruší při vypnutí klíčku, nebo i při akceleraci jako předjíždění, odpichu z křižovatky apod.(výkon má přednost před ekologií) pak čidla zareagují na přicpání filtru touto hláškou. Může ale být i špatné nějaké čidlo tlaku kolem DPF filtru, před nebo za filtrem. Proto hlavně první ta diagnostika. S vozidlem nyní co nejmín jezdit, aby se dílo zkázy (totálního ucpání dpf filtru) nedokonalo...

Uživatelský avatar
klokanek122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.06.2016 21:52

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od klokanek122 »

Ja jsem momentálně ve Švýcarsku a chystám se akorat na dovolenou do Česka a najednou se to zobrazí jen pri nastartovanem motoru v režimu Parking... autem jezdim jen ve meste z práce domu a obráceně.. denně momentálně najezdim tak 10 km... takže nedoporučuješ dojet 1000 km volným tempem dojet domu?? Pokusím se zitra stavit vvservise na diagnostiku.. uvidím co ukáže.. děkuji za odpověď

Odesláno z mého SM-G925F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od Kwapo »

Já bych zkusil nejprve nahlédnout co píšou v té palubní knize. Jistě tam bude něco ve smyslu, že máš auto projet konstantní rychlostí po určitou dobu, kdy by měla kontrolka zmizet.
Osobně se mi již cca 2x taky rožla, kvůli nedokončené regeneraci. Stačilo s autem ujet cca 50 Km v kuse +- konstantní rychlostí a filtr dokončil řádně regeneraci a byl klid. Takže bych
nejdříve zkusil toto a neplašil. Diagnostikou v servisu nic nepokazíš, ale asi ti nic moc neřekne. Jen to, že je filtr zanesený na X%.
Jinak pokud kontrolka zhasne, pak klidně jeď autem do ČR zcela normálně. Akorát mu to prospěje. Dálniční tempomatový provoz má DPF rád. Měl jsem již několik aut s DPF a z vlastní zkušenosti vím, že to není taková tragedie, jak se na první pohled může zdát.

Je jasné, že to denní krátké dojíždění do práce mu nedělá dobře, ale když se auto sem tam podívá někam dál aby se mohl zregenerovat, tak bude jen rád. Já takhle 2 roky dojížděl denně 3.6 Km do práce a zase 3.6 Km zpět a v pohodě. Je fakt, že víkendy jsem jezdil většinou dálku.

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od matasimek »

Jestli tě to nezruinuje ve Švýcarsku, přece jen bych zajel na tu diagnostiku. V případě, že je jen nadlimitně zanesený DPF filtr, pak skutečně pomůže souvislá delší jízda, ale pokud je v háji nějaké čidlo, tak tomu můžeš ublížit, (jednotka třeba bude neustále spoštět regenerace protože čidlo tlaku z výfuku za pár korun ukazuje nesmysly) navíc pokud regeneraci DPF v servisu vyvolají, většinou stačí ujet úsek 7-10 km a je zregenerováno, pak se ti pojede do Česka psychycky líp než se svítící hláškou a staženým zadkem kdy a jestli vůbec to zhasne...

Uživatelský avatar
klokanek122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.06.2016 21:52

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od klokanek122 »

Mockrát děkuji za pomoc během týdne zajedu tady do servisu na diagnostiku a uvidíme.

Touareg R5 2.5 TDI 128 KW 4X4 2008 Automat

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od matasimek »

čau, tak jak to dopadlo?

Uživatelský avatar
klokanek122
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.06.2016 21:52

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od klokanek122 »

Čau hale byl jsem se před dvěma dny projet tak jsem jel 70 tempomat na trojku a na 4... najel jsem asi 60 km a poté kontrolka zmiznula... tady je to totiž jen plyn a brzda než dojedu do práce tím pádem se filtr tedy neregenoval.. takže až pojedu do Čech tak to jen prospěje.. ale furt i když je auto zahřáté a projeté tak stejně dost čoudí když přidám více plynu.. ještě to pořešit a jsem max spokojenej jako doposud.. touareg je fakt bomba auto

Touareg R5 2.5 TDI 128 KW 4X4 2008 Automat

bodo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.06.2012 22:00

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od bodo »

Jak je to u Tuarega s DPF. Od kdy je ve výbavě? 3,0tdi ho mají vždy?

michal29
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 04.05.2016 11:58

Re: Filtr pevných částic

Příspěvek od michal29 »

vždy

Odpovědět

Zpět na „Touareg“