Vibrace vozu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Pašík 1304
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2015 19:20

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Pašík 1304 »

Zdravím,tak jsem ho konečně dnes odvezl na vstřiky.No a v poledne volali že jeden je k.o.No a výměna a přetěsnění asložení zpět mě bude stát 12500kč.Měřily i komprese a prej ok.Takže ve sředu se uvidí co se změnilo.Pokud to bude stejný tak už fakt nevím.Ve středu napíšu

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Johnyhu »

Ať žije PD! :D
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od djrix »

Co ti to tam dají za 13 litrů za vstřik ? Jaký jsi měl hodnoty vstřiků ve VAGu ? To nebylo poznat ? Auto jinak jezdilo normálně ?

Pašík 1304
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2015 19:20

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Pašík 1304 »

Takže pánové,
Abych shrnul.Vstřik za 12500 a auto vibruje pořád stejně.Teď popíšu pro výstrahu všem aby věděli co jsem na tom všechno vyměnil a výsledek je nula.
1.Výměna dvouhmoty a spojky od Luku.15000kč
2,Výměna hydroložisek na obouch stranách 6000kč
3,Výměna jednoho vstřiku a seřízení.12500kč.Byla provedena kontrola vačky a měření komprese a vše ok.

No a výsledek žádnej.Bylo to u třech mechaniku a nikdo neví co s tím.Na diagnostice byl desetkrát a taky nic.Prostě už nevím.Takže už na to seru.Auto jezdí dobře.Spotřeba cca 6litrů.Takže se budu letos třepat do Chorvatska a zpátky.kdo má podobnej problém tak mu přeju víc štěstí jak mám já.Je to můj první diesel a asi poslední.Vrazil jsem do něho už hodně peněz a nic.
To je zatím všechno.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Johnyhu »

A proč jsi v první řadě měnil dvouhmotu? Hydroložiska ty beru po těch bych šel taky, vstřik ten by hulil kdyby byl KO podle mě už jenom seřídit na novo rozvody.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Pašík 1304
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2015 19:20

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Pašík 1304 »

Klepalo se to před rozvodama a aji po nich.Dvouhmotu jsem dělal proto že už byla načatá i spojka.A jak se poznají rozházený rozvody???Bylo to u více mechaniku a všichni tvrdí že je vše ok.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Johnyhu »

No předvstřik ti někdo nastavil přes VAG tak že to na VAGU nepoznáš, prostě poslouchej když stojí auto na místě jestli jde cvakot od ventilů jestli je hlasitej tak dát seřídit a jak přes VAG upravit správně předstih tak seřídit vačku podle pravítka, víš v servisu se to dělá jenom na čárky že jsi mechanik označí jak byli kola proti plechu a víc neřeší.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Pašík 1304
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2015 19:20

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Pašík 1304 »

No to je právě to co mi všichni tvrdí že je ok. Vím jak se to dělá.Oni zaaretuji kola a sundaj rozvoďák a daj zpátky novej,ale asi už nikdo nekontroluje nastavení.A odborníci podle Vagu tvrdí že je všechno ok.Neznáš někoho kdo to fakt dokáže nastavit??Klidně bych dojel kamkoliv.Chci to mít v pořádku.Fakt je to otravný.Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Johnyhu »

Já nemám VAG abych seřídil předvstřik, zkus dieselpowerforum tam někdo určitě bude kdo ti seřídí jak vačku tak předvstřik přes VAG, protože jak pohneš s vačkou pohneš i s předvstřikem a jestli je nastavenej na tuhle polohu vačky tak jakmile s vačkou pohnu o kousek tak motor bude znít jak traktor.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od majkl1 »

Seřízení vačky a předvstřiku u PD je jedno a totéž (tzv synchronizace vačky s klikou). Jednoduchá záležitost na pár minut. Napiš odkud jsi, možná se někdo ochotný z okolí ozve. :wink:
Obzvláště motor PD je na synchronizaci náchylný. To, že je paměť závad prázdná, ještě neznamená, že právě tohle je úplně v cajku.
Ale obecně platí, že když na zahřátým motoru s vypnutými elektrospotřebiči je okamžitá spotřeba 0,6-0,8l/h, tak by to mohlo byt docela OK. :roll:
Na ty vibrace má velký vliv korekce volnoběhu (ta záleží na několika faktorech). Víš, jaké jsi měl hodnoty u jednotlivých vstřiků? Nebo ti jen řekli, že je to v pohodě?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Pašík 1304
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.10.2015 19:20

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od Pašík 1304 »

Mám od toho protokoly o měření.V neděli to sem dám.Já se v tom moc nevznám.Třeba vy jo.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od seabees »

Kterou neděli to sem chceš dát? Mě se to auto taky klepe ale za jízdy. Taky nemůžu přijít ana to čím to je. Zajímali by mě hodnoty jiných u vstřiků. To co jsem naměřil já je sice podivně rozhozený ale v toleranci

Uživatelský avatar
lojzko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2015 16:37

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od lojzko »

Nazdar .. mam passat b5.5 1.9 tdi 74kw AVB a taktiez ma trapia vibracie .. precital som toho uz viac a velmi vela ludi ma s tymto problem .. zopar ludom pomohlo vymenit hydrolozka (menil si to za original diel ?) .. ale ako tak citam co si na tom vsetko pomenil tak sa dotoho asi nejdem ani pustat .. rozvody mam nastavene presne na 0.0 podla VAGu .. spojka a zortvak maju tiez nieco uz zasebou ale ked ti nepomohlo ani to kaslem na to .. ale u mna pozorujem ze napr. ked idem po dialnici a pod dlhsej jazde zastavim na pumpe alebo dojdem uz do mesta na semafor tak trasenie uz skoro vobec necitit .. neviem cim to moze byt sposobene a potom sa vibracie znovu pri jazde po meste vratia .. nepozorujes aj ze je motor trosku hlucnejsi ?

seabees - zajtra ti sem mozem hodit moje hodnoty vstrekov tiez to mam dost rozhodene .. ako som zacal davat VIFko trosku da to zlepsilo ale nic moc a trasenie ziadny rozdiel ..
VW Passat B5.5 1.9 TDI (74kW) AVB

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od seabees »

lojzko dávej, čekám jako na trní. Já už mojí závadu našel :-) viz moje téma

Uživatelský avatar
lojzko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.12.2015 16:37

Re: Vibrace vozu

Příspěvek od lojzko »

Co bolo teda chybne u teba ? :D

-1.36 mg/str valec 1 -2.8 az +2.8 mg/H
0.07 mg/str valec 2 -2.8 az +2.8 mg/H
0.80 mg/str valec 3 -2.8 az +2.8 mg/H
0.42 mg/str valec 4 -2.8 az +2.8 mg/H
VW Passat B5.5 1.9 TDI (74kW) AVB

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“