Tvrdý podvozek u B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
mito1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.12.2014 18:48

Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od mito1234 »

Mám u auta hodně,, tvrdý - tuhý,, podvozek. Auto sedí na cestě jako přibité, jen mi přijde hodně tvrdé na různých nerovnostech.
Kola mám standardní 17" 235/45. Mám origo sport line sedačky. Nevím zda je auto - model - sport line?
Měl jsem možnost se projet B6 se stejným motorem a kilometry a to byla hotová ,,žehlička na nerovnosti,, o proti mému.
U auta jsem před rokem měnil přední tlumiče - měl jsem poskákané přední gumy. Problém se vyřešil, jen ta tvrdost zůstala stejná.
Je možné že auto má od výroby tvrdší pružiny? Šlo by je zaměnit za normální? Radši bych bral komfortní podvozek, více se to hodí na ty naše rozbité cesty.
VW Passat Variant B7 2012 CFFB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od KJirka »

ježiši, co by jiní dali za to, aby to měli tužší. Já mám DCC a jezdím stále na sport, protože na Comfort je to jak bačkora a mám strach, že mě to někde vykotí. Za mně tudíž blbost.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

mito1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.12.2014 18:48

Re: Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od mito1234 »

Radši bych bral více ten komfort než tu tuhost. Každému vyhovuje prostě něco jiného.
Byl jsem okouknout barvičky na předních pružinách a je tam oranžová, modrá a zelená tečka.
Ví někdo co je to za typ pružin?
Doporučil by mi někdo jiné přední pružiny a případně jaké?
VW Passat Variant B7 2012 CFFB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od KJirka »

není to jen o komfortu, ale hlavně o bezpečnosti.

P.S: záleží samozřejmě na tom, jak s tím jezdíš. Já bych se s tím na komfort ostře do zatáčky prostě bál. Nemusíte souhlasit, ale mám to za 7 let provozu s DCC docela vyzkoušený. Na sport to neuhne a jede kam namířím volantem. Na komfort je to taková houpavá kachnička.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Master
Pilot
Pilot
Příspěvky: 734
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od Master »

Jestli ma B7 sport sedacky, velmi pravdepodobne bude mit sport paket se snizenym sportovnim podvozkem (dle VINU by mohl potvrdit autorizak). Pokud nevyhovuje, neco muzou pomoct 16" kola, nebo pak predelat na normalni podvozek.

mito1234
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 01.12.2014 18:48

Re: Tvrdý podvozek u B7

Příspěvek od mito1234 »

A co obnáší ta přestavba na normální podvozek?
Co všechno se musí vyměnit?
VW Passat Variant B7 2012 CFFB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“