nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od TerikCZ »

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu.
VW passat B5, rv. 2000, 66kw

začly svítit kontrolky ABS a ESP, chvíli na to začla blikat kontrolka žhavení a přestali svítit brzdovky. ABS a ESP se rozsvítí za jízdy po sešlápnutí brzdy, kontrolka žhavení začne blikat cca pul minuty po zapnutí klíčku na první polohu, spínač brzdových světel světel vyměněn a bezezměny (tak jsem oba proměřil a oba v pořádku jedny kontakty spínací a druhé rozspínací).Diagnostika hlásí 2 závady -kroužek ve volantu(podle automechanika ESP jde přes ten kroužek) a vadný spínač brzdových světel, dle mě to jsou dvě nesouvisící závady. takže bych rád zatím vyřešil ty brzdová světla. Já už si s tím nevím rady automechanik taky ne a jedinej autoelektrikář široko daleko je strašně drahej (to bych zvlad) ale je to u něj na rok. byl bych teda velice rád za jakékoliv vaše rady a skušenosti. Děkuji
Přílohy
vyměněný spínač
vyměněný spínač

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od TerikCZ »

a ještě bych se chtěl zeptat jestli maji brzdová světla pomocné relé a pokud ano tak které to je?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od majrek001 »

zkus zkontrolovat jestli nemáš prasklý žárovky v brzdách
dávali jste origo spínač nebo nějakou čínu? je dobře nastaven?

když proklenuješ v konektoru ty dva piny co se spínají tak svítí brzdy? nemáš prasklo nějakou pojistku je tam +12V na konektoru spínače?



kroužek G85 jestli někdo nepřesazoval volant nebo nedělal si geometri, tak asi odešel pokud jsi byl na geošce tak jim to tam zajeď omlátit o hlavu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

ludowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 08.10.2012 21:47

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od ludowo »

v konektoru, který se připojuje do brzdového spínače zkus stáhnout konektory - samičky, nebo malinko vyosit kolíčky, aby byl zaručený kontakt. Měl jsem něco podobného, 2x jsem vyměnil spínač - diagnostika hlásila chybu - a stále stejná závada. Nakonec se to začalo projevovat se změnou teploty v interiéru a podle toho, jestli šlo topení nebo klima - sviňa plast byl malinko volný....

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od TerikCZ »

žárovky v cajku , spínač nevím jestli je origo, v kelly mi ho nabídly jako jedinou možnost ale když jsem pak proměřoval starej a novej tak oba fungujou, piny jsem taky zkoušel propojit a nic, nejde mi štáva ke spínači , jde jen jedním tím rozpínacím (menší piny).
pojistku jsem žádnou vypálenou nenašel
jinak děkuji za rady :) kdyby byl ještě nejakej nápad tak uvítám :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od majrek001 »

měla by to být pojistka č. 13 a pak ještě nejspíš nějaké spínané +12V nejspíš pojistka č. 5 většinou..


zkus na diagnostice otestovat ten brzdový spínač v motoru v měřených hodnotách někde tam je u tempomatu jestli se mění obě nuly na jedničky
Přílohy
spinac break.pdf
(405.6 KiB) Staženo 74 x
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Tazmánský Čert
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 12.10.2008 21:06
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od Tazmánský Čert »

Řešil jsem ted něco podobného až na to že mi nesvítilo ABS a ESP. Blikala žhavicí kontrolka a nefungovaly zadní brzdová světla. Zkontroloval jsem žárovky a ty byly prasklé a poté problém zůstával + navíc se mi pokaždém sešlápnutí brzdy přepalovala pojistka č.13. Zkontroloval jsem třetí brzdové světlo a prostříkal jsem Kontaktolem všechny konektrory jak u třetího brzd. světla tak i u ostatních a problém vyřešen.Ikdyž konektory vypadaly čistě tak tam byl někdě problém. Pak nadále zkus zkontrolovat zda máš třetí brzodvé světlo zda v přechodu střechy do zadních dvěří nejsou chráničky poškozené a jukni se i do vnitř na kabely občas se tam prošoupou. ;-)

TerikCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 13.10.2016 16:18

Re: nejdou brzdovky blika zhavení spínač to není

Příspěvek od TerikCZ »

jelikož jsem na to byl sam kratkej tak jsem to svěřil odborníkoj :) byl to spatnej kontakt v pojistkove skříni takže oprava za par korun :) jinak děkuji všem co radily :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“