Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

2007 - 20..

Moderátor: jets

Odpovědět
LukySta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.10.2016 19:00

Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od LukySta »

Zdravím vás

Na autě VW Tiguan 2.0 Tdi 4Motion 2011 se propadlo ložisko spojky skrz přítlačák, servis vyměnil celou sadu včetně dvouhmoty a vypínacího ložiska (Sachs) a složil vše zpět. Od té doby se začal propadávat pedál spojky, jelikož to napřed nedělalo vyndala se znovu převodovka a vyměnilo se již podruhé vypínací ložisko což nepomohlo.Přišel na řadu hlavní válec pod pedálem + celé vedení kapaliny až k ložisku a problém přetrvává. Systém je několikrát odvzdušněn různými způsoby ale bez změny. Přišel jsem na to že když se pedál podrží lehce přišlápnutý aby zůstal zavřený kanálek ve válci tak se pedál nepropadne, takže jsem měl podezření na nějakou vůli která způsobuje pulzování ložiska a to vyhází část kapaliny zpět do nádržky která po té chybý. Vyndal jsem proto převodovku znova abych se podíval bohužel nikde jsme nic nenašli ani vůli na klice nebo hřídely převodovky. Máte někdo zkušenosti s něčím podobným ? Mám dost známých automechaniků i v autorizovaných servisech a i já sám auta spravuji ale s podobným problémem jsme se nikdo nesetkal. Předem díky za odpovědi.

fb_franta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.07.2021 16:31

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od fb_franta »

Ahoj, mám přesně tu samou závadu na autě VW Tiguan 2.0 Tdi 4Motion 2011, výměna hlavního válce, nepomohlo, kapalina se neztrácí. Několikrát odvzdušněno, nepomohlo. Pokud jste zjistil příčinu, prosím o vyrozumění.
Díky, Franta.

Já…
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.03.2022 05:53

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od Já… »

Já si myslím ze mas spatnej spojkovej válec, ikdyz si dával novej, ty dost odchází….

Já…
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.03.2022 05:53

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od Já… »

Teď ten problém taky řeším, tak se uvydi…

Já…
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.03.2022 05:53

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od Já… »

Tak sem přehodil hlavní spojkovy válec a prd platný,spojka bere chvíli úplně dole, pridzvednu ji nahoru, a slapnu a pak už se tak nějak chytne, zajímavý……

Já…
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 18.03.2022 05:53

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od Já… »

Tak spojka se srovnala!!! Jde jak housle…..zatím..

tlada
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 06.01.2012 20:21

Re: Pedál spojky Tiguan-Neřešitelný problém

Příspěvek od tlada »

co prevodovka ? nepojizdi hridel axialne ?

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“